reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A ja mam do Was pytanie, czemu tak czesto robicie cytologie? zalecane jest co 3 lata. Wiec tak sie zastanawiam lekarze każą Wam tak czesto robic? Ja dostaje wezwanie na badanie co 3 lata i to nic nie kosztuje. Tak samo wszystkie badania są tutaj za darmo a w Polsce jak widze to kosmiczne pieniadze, 400 zl za badania to wg mnie bardzo duzo, plus wszystkie wizyty to sie uzbiera naprawde duza suma zeby prowadzić ciaze w Polsce [emoji849]
Cytologia w Polsce kosztuje ok 30 zł. Zawsze na początku ciazy powinno się ją zrobić. Moja gin u której prowadzę ciąże powiedziała, że cytologia ważna jest rok i tak naprawdę co roku powinno ją się robić.
Niestety mam koleżanki, którym zaczął się robić stan przednowotworowy w ciągu 6 miesięcy między jedną cytologią a drugą. Zresztą lepiej zapobiegać niż leczyć [emoji6]
 
reklama
A ja mam do Was pytanie, czemu tak czesto robicie cytologie? zalecane jest co 3 lata. Wiec tak sie zastanawiam lekarze każą Wam tak czesto robic? Ja dostaje wezwanie na badanie co 3 lata i to nic nie kosztuje. Tak samo wszystkie badania są tutaj za darmo a w Polsce jak widze to kosmiczne pieniadze, 400 zl za badania to wg mnie bardzo duzo, plus wszystkie wizyty to sie uzbiera naprawde duza suma zeby prowadzić ciaze w Polsce [emoji849]
Jeśli chodzi o badania to jeśli prowadzisz ciążę na NFZ tonie płacisz ani za wizyty ani za badania. Natomiast jeśli prowadzisz ja prywatnie to płacisz za wszystko. Badania, wizyty z USG, cytologię. Niestety. Ja jestem za tym, żeby nie było tego cholernego NFZ tylko sama prywatną opieka, za którą płacisz wtedy, gdy chorujesz. A na e odprowadzasz wciąż te składki, a jak już trzeba gdzieś się dostać albo mieć dobrego specjalistę to i tak musisz zapłacić bo termin za pół roku.
 
A ja mam do Was pytanie, czemu tak czesto robicie cytologie? zalecane jest co 3 lata. Wiec tak sie zastanawiam lekarze każą Wam tak czesto robic? Ja dostaje wezwanie na badanie co 3 lata i to nic nie kosztuje. Tak samo wszystkie badania są tutaj za darmo a w Polsce jak widze to kosmiczne pieniadze, 400 zl za badania to wg mnie bardzo duzo, plus wszystkie wizyty to sie uzbiera naprawde duza suma zeby prowadzić ciaze w Polsce 🙄
A gdzie mieszkasz? Mój lekarz też zaleca cytologie raz w roku.
 
Hej dziewczyny:)
My już po wizycie. Zdrowi, z bijacymi pięknie serduchami. Usg prenatalne - wszystko w porządku, ryzyko chorób - bardzo niskie. Podbrany test Pappa .
No i w 70% będę mamą dwóch chłopców.
Choć miałam nadzieję chociaż na jedną dziewczynkę. No ale co, najważniejsze, że zdrowi 😀
 
Tak, pierwszy raz słyszę, żeby ktoś zalecał cytologię co 3 lata o_O
Program profilaktyczny w Polsce zaleca badanie co 3 lata (jesli dwa poprzednie badania byly ok to wystarczy robic co 3 lata). Nie ja sobie to wymyslilam 😉 Wystarczy wpisac w google i to samo mówią 😉 Jesli sie zmienia czesto partnerow to faktycznie piszą ze warto robic co roku.
Ja mieszkam w Szwecji i takie same podejscie mają tutaj, ze co 3 lata.
 
Hej dziewczyny:)
My już po wizycie. Zdrowi, z bijacymi pięknie serduchami. Usg prenatalne - wszystko w porządku, ryzyko chorób - bardzo niskie. Podbrany test Pappa .
No i w 70% będę mamą dwóch chłopców.
Choć miałam nadzieję chociaż na jedną dziewczynkę. No ale co, najważniejsze, że zdrowi [emoji3]
Super, podwójne gratulacje [emoji846]
Ja w poniedziałek mam prenatalne, już się doczekać nie mogę, choć zaczynam też się trochę stresować [emoji846]
 
A ja mam do Was pytanie, czemu tak czesto robicie cytologie? zalecane jest co 3 lata. Wiec tak sie zastanawiam lekarze każą Wam tak czesto robic? Ja dostaje wezwanie na badanie co 3 lata i to nic nie kosztuje. Tak samo wszystkie badania są tutaj za darmo a w Polsce jak widze to kosmiczne pieniadze, 400 zl za badania to wg mnie bardzo duzo, plus wszystkie wizyty to sie uzbiera naprawde duza suma zeby prowadzić ciaze w Polsce [emoji849]
Cytologią zawsze na początku ciąży i po połogu.
 
No te co mam na skierowniu to akurat kilka zł kosztują bo sa najtańsze a reszta sporo więcej...
To Ty dodatkowo masz tsh, hcv, kile i różyczke wiec pewnie to trochę podnosi cenę bo tez na pewno nie sa najtańsze...
Jeśli nie masz na liście od gina tsh to zrób sobie dodatkowo. Bo czasem w ciazy skacze i trzeba włączać lek :)
 
reklama
Jeśli chodzi o badania to jeśli prowadzisz ciążę na NFZ tonie płacisz ani za wizyty ani za badania. Natomiast jeśli prowadzisz ja prywatnie to płacisz za wszystko. Badania, wizyty z USG, cytologię. Niestety. Ja jestem za tym, żeby nie było tego cholernego NFZ tylko sama prywatną opieka, za którą płacisz wtedy, gdy chorujesz. A na e odprowadzasz wciąż te składki, a jak już trzeba gdzieś się dostać albo mieć dobrego specjalistę to i tak musisz zapłacić bo termin za pół roku.

Zgadzam sie z tobą. Ta opieka na nfz jest czasami az żałosna (zreszta nawet dziewczyny tu pisaly jak wyglada wizyta na nfz 🙄). Mialam w rodzinie osobe bardzo powaznie chora ktora musiala robic wszystkie badania prywatnie bo na nfz trwaloby to wieki, opieka szpitalna tez pozostawiala wiele do zyczenia..
 
Do góry