reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2020

Cześć dziewczyny :) Dzieje się do okola tyle, że ciężko nadążyć ;)

My nie robimy rozszerzonych badań - nic to nie zmieni. Zdaję się na usg u gina.

Waga startowa - o matko 70 kg i już 3 na plusie przez to siedzenie w domu i leczenie mdłości jedzeniem 🤦
 
reklama
Boshe... 20 stron do nadrobienia... wszystko przez prace! Ale dałam rade drugi dzień w pozycji półleżącej. Głowa trochę odpoczywa bo muszę się skupić na jakimś zadaniu. Polecam dla osób, które mogą pracować z domu i lubią swoją prace ;)
 
Robicie te badania prenatalne że względu na wiek czy tak po prostu? Ja nigdy nie robiłam ale jako że w tym roku skończyłam 35 lat to chyba konieczne będą? W którym tygodniu najlepiej zrobić?
Ja 35 lat kończę we wrześniu, ale robię usg genetyczne + test Pappa, póki co nie myślę o nifty czy sanco bo wierzę, że nie będzie takiej potrzeby (będę robiła jeżeli będą wskazania do amino). Pappa robię dlatego, że w poprzedniej ciąży wyszło mi podwyższone ryzyko problemów z łożyskiem i ciąża była mocno monitorowana od 35 tygodnia 😊
 
Ja też na pewno zrobię, w tym roku kończę 31 lat. O prenatalne pytalyscie swojego ginekologa czy szukalyscie na własną rękę? Jestem w 6 tyg, kiedy najlepiej się zapisać?
To chyba zależy od tego jak bardzo oblegany jest lekarz u którego chcesz robić badanie. Ja jestem teraz w 6+6 i na prenatalne już się zapisałam na maj (będzie 12+1) bo bardzo mi zależało na konkretnym lekarzu. Ważne aby miał certyfikat FMF.
 
A jest ktoś kto nie będzie robił tego testu podwójnego pappa? Ja się zastanawiam czy jest sens robić[emoji848] żadnych obciążeń genetycznych u mnie w rodzinie i męża nie ma. Dzieci zdrowe. Ciąże bez jakichkolwiek problemów. W tym roku również w listopadzie kończę 34 lata.
Pisałam wyżej, że robiłam przy poprzedniej ciąży (33 lata) i pojawiło się ryzyko problemów z łożyskiem, więc od 35 tygodnia ciąża pod szczególną ochroną. Także ja polecam.
 
reklama
Do góry