reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja uzywam mnostwo przypraw i z tego wzgledu czytalam co jest zakazane a co nie no i właśnie np. ten cynamon ktory uwielbiam a nie mozna poki co 😢 sporo tych przypraw ktorych nie mozemy teraz jesc 🙄 a co do kawy to ja pije 1 dziennie, kawe uwielbiam 😍
Co do przypraw nie wypowiem się, bo serio pierwsze słyszę że dużo nie możemy 😃 aż jutro zapytam swojego gina 🙂
 
reklama
Najważniejsze żeby nie były surowe [emoji226] i wedzone. Ale po obróbce termicznej.. No nie wiem jak Wy, ja ryb nie jem codziennie, więc myślę że jak co jakiś czas wjedzie jakiś łosoś, czy inna [emoji1655] to źle nie będzie [emoji846]
Ja ostatnio napchalam sie makrela wedzona[emoji40]
 
Jak o tym napisałaś to już poczułam jej smak i bym zjadła [emoji1787] a tak serio, może wedzone można? Kurde.. Najlepiej jak się każda z Nas dowie od swojego gina i będzie trzymała się jego zaleceń [emoji846]
Nie zjadlam do konca bo w czasie jedzenia zaczelam zastanawiac sie czy mozna[emoji23]
Tak samo feta mega mi wchodzila, a podobno powinna byc z pasteryzowanego mleka, na mojej nie bylo info, ze z pasteryzowanego (choc wierzyc mi sie nie chce, ze mogloby byc niepasteryzowane), wiec odpuscilam.
 
Ja kawę odstawiłam na rzecz kawy Inki 😁 O winogronach nie słyszałam, jem cały czas i nie zrezygnuje 😉 Cynamon jest tez w pierniczkach , prawda? A ja mam straszna ochotę na pierniczki🙄
Przypomnijcie mi jak to jest z witaminami. Jak długo kwas foliowy? I czy witaminy tez od razu? Razem z tym folikiem? Czy mogą być to witaminy typu Centrum Advance? Czy musza być typowo dla kobiet w ciąży?
W poprzednich ciążach brałam typowo dla kobiet w ciąży ale nie pamietam czy ten kwas dodatkowo ?
czesto w witaminach tez jest zawarty kwas foliowy . Nie będzie za dużo ?
Ja biorę folik i do tego pregnalife, to mi zalecił lekarz bo kwas foliowy bardzo ważny a ja wcześniej tzn orzed ciążą nie brałam. Co do jedzenia to dziewczyny łosoś zawiera dużo potrzebnego białka i tłuszczu nienasyconych tych omega 3 które są bardzo istotne w rozwoju i naszych komórek mózgowych i dziecka więc jedzcie na zdrowie! Wiadomo że nie surowy, ale wędzony czy pieczony czy gotowany! Ile wlezie, a z tym winogronami to umyjcie tylko dobrze i też śmiało!
 
A teraz przyznawać sie KTORA JUTRO WIZYTUJE? 😃 bo coś mi się wydaje że jest nas trochę :) piszcie odrazu o której macie wizyte, żeby można było trzymać kciuki 🥰
 
Hej mamuśki,
Ja powoli kończę 8 tydzień i powiem Wam że jak dotąd ostatnie kilka dni były najgorsze: niedobrze mi, co chwilę muszę coś jeść, slinotok, na słodkie nie mogę patrzeć (W ciąży z synkiem zjadalam sporo slodkiego), no i głowa mnie bolała kilka dni, (poprzednio w ogóle mnie nie bolała)
Trochę mnie zdolowalo to moje samopoczucie.
Eh..

To u mnie podobnie. Czuje się okropnie, muszę coś jeść, a nie mogę patrzeć na jedzenie. Jak nie zjem to zawroty głowy i tak w kółko.
 
reklama
W poprzedniej ciąży 6+5. W tej jestem zapisana w 6+6 i marzę o [emoji3590]
Zostało mi 5 dni do wizyty (piątku już nie liczę, bo jestem zapisana z samego rana).
Modlę się żeby nie odwołali.
Czy u Was na wizytach były stosowane jakieś środki ostrożności typu maseczki, rękawiczki czy odkażanie rąk ?

W gabinecie mojego gina i gina @jestemtu wyglada to tak, o ile wizyta się odbywa, bo będą głównie wizyty online [emoji24][emoji24]
IMG_7525.JPG

IMG_7526.JPG
IMG_7527.JPG
 
Do góry