reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2020

Daj znać co lekarz powiedział ☺
Lekarz powiedział, że takie twardnienia mogą się już pojawiać, ale bezpieczne to kilka na dzień. Teraz macica szybko sie rozrasta i może to też być przyczyna, a dodatkowo może bardziej boleć. Zalecił magnez, którego narazie nie brałam i luteine kontynuować. Powiedział, ze na tym etapie już lepiej na plecach nie leżeć, ucisk na żyłę główną jest już duży i jednak lepiej wybierać lewy bok, troche więcej odpoczywać. Szyjka u mnie wygląda, jak wyglądała, więc nic się z tej strony nie zmieniło. Jeszcze zalecił, żeby brzucha nie macać zbytnio, bo to moze powodować skurcz. Co do falowań, o których piszesz, to miałam takie kilka dni temu, ale poniżej pępka. Dziś mi brzuch wydęło z jednej strony i tam zrobił się twardy, więc może to faktycznie dziecko się rozpycha, zwłaszcza, że wedlug pomiaru dziś, jest 1,5 tyg większe, a mój brzuch jest całkiem płaski,nic nie urósł.
 
reklama
Hej dziewczyny . Czy któraś z Was po pierwszych badaniach miała podwyższony cukier ? Na początku ciąży po badaniach wyszedł mi 93 , w środę będę mieć równo 20 tygodni i lekarz kazał mi już robić test obciążenia glukoza , bo stwierdził że jak na początku był tak wysoki cukier to możliwe że jest cukrzyca ciążowa i dlatego trzeba zrobić wcześniej test . Czy któraś z Was miała wysoki cukier na początku ciąży a z krzywej wyszło wszystko ok ?
Mi wywaliło na pierwszym badaniu w 7 tyg 115, na drugim, 3 dni później 94 i w 8 tyg miałam krzywą robioną. Wyniki krzywej 90 - norma/po godz - 166 - norma/ po 2 godz - 155, podniesione o dwie jednostki. Skierowanie do diabetologa. Mierzę cukier 4 razy dzennie, diety specjalnie nie przestarzegam, bo pomiary są ok, ale między kolacją, a rannym pomiarem cukru muszę mieć max 8 godzin przerwy w jedzeniu, bo przy większej już wyskakuje ponad 90. Mam nadzieje, ze bez insuliny się uda.
 
Hej dziewczyny . Czy któraś z Was po pierwszych badaniach miała podwyższony cukier ? Na początku ciąży po badaniach wyszedł mi 93 , w środę będę mieć równo 20 tygodni i lekarz kazał mi już robić test obciążenia glukoza , bo stwierdził że jak na początku był tak wysoki cukier to możliwe że jest cukrzyca ciążowa i dlatego trzeba zrobić wcześniej test . Czy któraś z Was miała wysoki cukier na początku ciąży a z krzywej wyszło wszystko ok ?
Ja miałam ostatni wynik 97 (5,4mmol/l) a poprzedni 5,3mmol/l (norma do 5,5mmol/l) i lekarka nic nie mówiła na ten temat...
 
Jeszcze kilka lat temu norma była do 100. Mi pielegniarka w poradni powiedziała, że teraz jest trochę na wyrost i trochę to wszystko przesadzone.
Ja miałam cukrzycę ciążowa w drugiej ciąży i wtedy mnie odrzuciło od cukru i wszystkiego co slodkie. W trzeciej już nie i jadłam też wszystko co chciałam. Teraz znów słodkiego nie jadam bo po prostu jest mi niedobrze po słodkim.
Lekarka zachwycala się moimi wynikami ostatnio, że w ciąży mało kto ma takie dobre wyniki... 🤷🏼‍♀️
 
Lekarz powiedział, że takie twardnienia mogą się już pojawiać, ale bezpieczne to kilka na dzień. Teraz macica szybko sie rozrasta i może to też być przyczyna, a dodatkowo może bardziej boleć. Zalecił magnez, którego narazie nie brałam i luteine kontynuować. Powiedział, ze na tym etapie już lepiej na plecach nie leżeć, ucisk na żyłę główną jest już duży i jednak lepiej wybierać lewy bok, troche więcej odpoczywać. Szyjka u mnie wygląda, jak wyglądała, więc nic się z tej strony nie zmieniło. Jeszcze zalecił, żeby brzucha nie macać zbytnio, bo to moze powodować skurcz. Co do falowań, o których piszesz, to miałam takie kilka dni temu, ale poniżej pępka. Dziś mi brzuch wydęło z jednej strony i tam zrobił się twardy, więc może to faktycznie dziecko się rozpycha, zwłaszcza, że wedlug pomiaru dziś, jest 1,5 tyg większe, a mój brzuch jest całkiem płaski,nic nie urósł.
Uff to dobrze , dziękuje za wieści 💕 a Tobie nadal zdarzają się twardnienia , i nadal tylko na dole ? Mi najczęściej po nocy albo jak długo leżę :/
 
reklama
Dokładnie, po nocy albo jak dlugo leżę, dlatego nie chce leżeć 😉 skonsultuj ze swoim lekarzem i zobaczymy co powie. Daj znać, jak bedziesz po wizycie.
Mi cała macica napina się i robi twarda jak kamień po aktywnym dniu lub po seksie... Czyli właściwie codziennie bo dzień bez seksu to dzień stracony 😂🙉🙈 ale po kilku minutach puszcza albo biorę nospe i tez przechodzi. Wizytę u mojej gin mam dopiero po połówkowym więc jeszcze poczekam.
 
Do góry