reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

a ja przy okazji przypomnę o urlopie ojcowskim (NIE mylić z tacierzyńskim). To 2 tygodnie urlopu dla taty, płatne 100%, do wykorzystania ciurkiem przez pierwsze 12 miesięcy malucha. Wniosek składa się w firmie na 7 dni przed planowanym pójściem na wolne. Może którejś się przyda... My wykorzystaliśmy to po porodzie, oczywiście tez 2 dni opiekuńczego (z 2012roku) też:-)
 
reklama
Maria szczepionkę kupuję w przychodniowej aptece.
Kruszka spróbuję Twojej metody, raz w tygodniu chodzę na zumbę i nic, chyba to za mało.
Ostkapa to jednym słowem miałaś relaks, ja też muszę odwiedzić fryzjera.
Aniii fajnie pomarzyć o diecie cud:-
 
Monia spokojnie!!!juz niedługo wiosna /ponoć od kwietnia:-D/, zrobi się cieplej to i na spacerach będziemy więcej, a wtedy ciałko w ruchu, spalamy kalorie, nie podjadamy i będzie git!!!trzymam kciuki:tak:


mój nastrój dzisiaj jakiś taki lepszy...męzuś wraca na weekend już się nie mogę doczekać...będzie koło 17:-)jupi, jupi, jup...a ja sobie pójdę na solarium, a co mi tam...potrzebna mi dawka promieni natychmiast bo zwariuję...sztuczne bo sztuczne ale będą:-). byle do 17...
 
Babyduck no co Ty? Ja jeszcze o wychowawczy nie złozyłam, pojade w czerwcu. Ale kadrowa nic nie mówiła, a wiem, że by tego przede mna nie ukryła.

Ostkapa dzieki za przypomnienie o tym urlopie. Oczywiście pamietalismy jeszcze w zeszłym roku, ale tak jakoś wypadło z głowy. Mój M miał zwolnienie na opike nade mną bo miałam CC i do tego wział 2 dni urlopu.
U nas jest wiecej matek, ale ludziska sie nie znają. Wszyscy gdzies pędza, sa zabiegani. Tez taka byłam dopóki nie pojawił się Franek.

Anii ja wykorzytuje ten z 2012 i 2013 naraz, bo wiem, że w tym roku do pracy nie wrócę. A w czerwcu jak będe składała wnioske o wychowawczy to jescze grusze wypełnie, bo u nas jest :)

Gochaa Multiplicamini
to trzymam kciuki by jednak I była.

Pisałyście o pitku maluszków. Mój Skarb pije herbatke koperkową czeską, jest od 1 tg życia. Kupiłam wczesniej hippa, ale jest z glukozą, za póxno się zorientowałam i mógł Go od tego dodatkowo boleć brzuszek. Czasami mu ja podaję, jak chce Go uspokoić, a snie wypic nic innego. Lubi ten smak. No i wode dostaje również.
Daje mi dzis masakrycznie popalić. Nie mam jak wyjśc na spacer bo pada snieg z desczem, wiec śpi w pokoju. Żeby mu tak dokuczaja i skórka. Wczoraj jak Go kapalismy to zauwazyłam, ze ma juz z 60% cialka ma zaczerwienione. Od razu jak tylko odstawiłam maść sterydową. Tak mi Go żal... A dermatolog dopiero za tydzień.
Na dodatek ma dość czesto temp 37,5 mierzona w pupci, wiec podobno odejmuje się 0,5 st. Uznalismy z M, że nie będziemy sie tym przejmowac. Ale jak powiedziaam o tym pediatrze to dała mi do zrozumienia, że zaniedbuje dziecko i kazał przebadac mu krew i mocz. No ta tempka juz tak od dawna skacze, ale od dawna tez się slini na zęby. Zrobi mu te badania w poniedziałek, a we czwartek ma wizyte u nowej pediatry to jej to pokaże. Na poczatku czerwca przenosze małego do LX.
 
Kruszka u małego dziecka temperatura do 37,5 jest normalna - mi tak powiedzieli
Anii i ja dziś wybieram się na solarium... u nas tu w Irlandii i słońcu to można marzyć..czasem jest ale rzadko zwłaszcza w tym okresie..:-(
My teraz odliczamy dni ze starszą córcią do wyjazdu do babć i dziadków w maju i też skreślamy dni w kalendarzu. Tym sposobem przynajmniej wie ile to potrwa jeszcze bo wie ile trwa jeden dzień..
Multiplicamini, Gochaaa ja też tak się czułam niedawno.. i okres spóźniał mi się ponad tydzień.. oczywiście test zrobiłam ale negatywny a okres przyszedł prawie 2 tyg później.
Zastanawiam się nad tym implantem bo podobno w takim przypadku można go mieś. Będę w PL to się dowiem.
Ostkapa zrobiłam większą dziurę wczoraj i kurde nie pasowało jej tak czy siak.. Przy każdym karmieniu problem... dałam jej dziś jogurt bananowy hippa na śniadanie bo z butli mi nie chciała pić.. w ogóle ostatnio się pogorszyło...myślę że od momentu jak zaczęłam podawać stałe pokarmy łyżeczką...No ale ona potrzebuje jeszcze tego mleka...


Co te dzieciaczki z tymi kupami.. Moja też nad ranem zawsze robi.. Mogłaby sie przestawić.. Tak to się rozbudza i nie chce więcej spać..
 
Esme-esmunia Witaj!!!!Ja idę dzisiaj i do fryzjera i na solarium!!! Muszę się wygrzać :) :)

Kurde a moja Mała nic nie pije czy to źle??? Tylko cycek. Nie chce nic z butelki a z łyżeczki wypluwa
U nas nocki standardowo 2-3 pobudki :(
 
Ufff nadrobiłam zaległości w czytaniu:-) dziadek zabrał wnuka na spacer więc mam chwilę wolnego!
Ja za szczepionkę infanrix płacę 249zł i to jest najtańsza w okolicy:angry:

Zazdroszczę dziewczyną które wróciły do swojej wagi, nie wspominając o tych które ważą mniej niż przed ciążą:baffled:
Ja po porodzie miałam tylko 5kg mniej, karmiłam małego piersią tylko 3tyg i od stycznia katuję się dietą i ćwiczeniami + 2x w tyg zumba. Schudłam 12kg i jeszcze 7mi zostało. Ale chcę schudnąć jeszcze więcej.
Muszę przyznać, że jest strasznie ciężko, bo od godz 14 do rana nic już nie jem. Słodyczy nie jem w ogóle, na śnieadanie jedna ciemna bułka z ziarnami a na obiad mięso i duuuużo warzyw.

Tylko powiem wam jeszcze, że obojętnie ile schudnę i ile będę ćwiczyć to moje ciało już nigdy nie będzie takie jak kiedyś:no: Zamiast brzucha mam wiszący worek:baffled: Też tak macie?
 
pati dziecko karmione piersią nie musi dostawać dodatkowego picia - tak mi powiedziała pediatra. Oczywiście możesz próbować z wodą (ja próbowałam dawać z łyżeczki), ale nic na siłę. Podczas karmienia najpierw leci "woda", więc dziecko zaspokaja potrzebę picia.

crazy girl w takim razie więcej pomysłów nie mam:-(

kruszka a proszę bardzo:-) mam nadzieję, że się przyda. My mieliśmy wziąć 2 tygodnia na opiekę nade mną (sam lekarz nam proponował, po moim mega ciężkim porodzie), ale dowiedzieliśmy się o tym ojcowskim, więc woleliśmy jednak 100% płatną wypłatę. A 4 tygodnie wolnego przez męża to trochę byłoby już przesadą. Tym bardziej, że tak naprawdę pierwszy tydzień po moim porodzie to też miał wolne, bo 2 dni opieki nad dzieckiem + 2 dni urlop okolicznosciowy na urodzenia dziecka + 1 dzień do obioru miał. W konsekwencji mąż był ze mną 3 tygodnie:-)

piszecie o solarium.... aż mnie dreszcz przeszedł, nie lubię (a raczej boję się) tego ustrojstwa. byłam dwa razy w życiu i starczy, poczekam na słoneczko:-)

zapomniałam, dałam wczoraj łyżeczkę soczku z marchewki - niestety dużo wylała. ale dziś dawałam po troszeczku i wypiła ok. 3ml, krzywiła się, ale widać było że zaciekawił ją ten smak:-)
 
Ostatnia edycja:
Kruszka mi również tak mówiono. Mało tego czytałam że taki Maluch może mieć różną temperaturę w zależności od pory dnia. wieczorem np może miec troszkę większą niż rano. oczywiście to są niewielkie skoki, ale 37 st jest ok.

Pati pati pije, pije tylko z cyca...jeśli karmisz tylko piersią to nie dopajaj...tak mnie uczono kiedyś i teraz

Olii od 14 nic już nie jesz? Jeju ja bym nie wytrzymała...kiedyś mogłam cały dzień nic nie jeść a teraz ledwo wstanę już mi burczy, jak zjem śniadanie myślę co by tu na obiad szamnąć a wieczorem mam ślinotok na podjadanie np chrupek kukurydzianych lub wafli ryżowych...staram sie nie jesć słodyczy i chipsów...chociaż mam w szafce rurki waflowe Tasso z Biedronki...no po prostu je uwielbiam i pewnie jak będę zła i smutna to je otworzę...co do brzucha to jakoś specjalnie nie jest wiszący. trochę bardziej rozciągnięty, widać fałdy jak się siedzi ale az tak mi nie wisi...acha zamiast slodyczy wcinam suszone owoce nie umiem tego sobie odmówic...

dziewczyny mam pytanie czy jeśli karmicie Maluchy zupkami to dajecie też w jednym dniu owoce? np jabłko, brzoskwinia...? czy tylko jeden taki posiłek dziennie? czy są to posiłki zamiast mleka?

Ostkapa powiem Ci że pierwszym razem jak byłam serce waliło mi jak młotem tak się bałam. byłam pierwszy raz ok miesiąc temu i z nerwów nie zamknęłam tej pokrywy...pewnie Panie miały ze mnie niezły ubaw.../rasowa blondynka/ ale dobrze mi to robi na moją chorobę skóry... inaczej bym się nie zdecydowała
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam
Nasza Maja nie dała nam dzisiaj pospać,obudziła się o 5 jak nigdy

Basia u nas z jedzeniem jest tak samo. Jak mała ssie pierś to musi być cichutko,i najlepiej nikogo w pobliżu,bo zaraz odwraca głowę,śmieje się,i już więcej nie je.

crazy girl a może to wina mleka.Ja dokarmiam Maję 2x dziennie butelka,i zauważyłam,że np w bebilonie są takie małe grudki.Wygląda to jak kaszka manna,tylko jest drobniejsze,i bardzo często zatyka nam to smoczek.
 
Do góry