reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

badka my też małą kładziemy na brzuszku, pokazali nam jak ją nosić i układać. Ale oprócz tego mamy cały zestaw ćwiczeń, które ciężko mi opisać. Najprostsze to kładziemy małą na kocyku na podłodze lub łóżku, chwytamy ją za nadgarstki, tak aby nasz kciuk był zacisnięty w jej dłoniach i podnosimy ją do pozycji siedzącej, to samo robimy trzymając małą za barki. Sadzamy małą na kolanach, rączki ma wyciągnięte do przodu i unosimy je do góry i opuszczamy. Ćwiczeń jest więcej ale trudno jest je opisać. Jutro poznamy kolejny zestaw;-)Mała na pierwszej wizycie strasznie płakała podczas ćwiczeń, w domu staram się je wykonywać delikatnie, dodatkowo cały czas do niej mówię, śpiewam itp. i mała dobrze to znosi, jestem ciekawa jak jutro będzie sie zachowywała podczas ćwiczeń z rehabilitantką.
 
reklama
Ostkapa no rzeczywiście absurd z tym czekaniem na dworzu...dziwactwo jakieś. czekając w samochodzie na swoją kolejke skąd masz wiedzieć że właśnie ta kolejka Twoja nadchodzi...phi...
 
Hej Dziewczyny dawno tu nie zagladałam ale uwierzcie mi to co ostatnio daje mi moje dziecko w kość to historia..
Mały z dnia na dzień zrobił sie rozdrażniony bardzo płaczliwy szybko sie irytuje..był badany robilismy tez podstawowe badania mocz i morfologia. Mocz super! a w morfologi wyszły podwyzszone próby watrobowe alt co mnie martwi, lekarka powiedziała ze sa nieznacznie podwyzszone i trzeba skontrolować z a2 tyg czy nie wzrastaja, ale ja wzrosna to nie mam pojecia co moze to oznaczaca moze w ten sposób nie chce nawet o tym myslec! bo przeczytałam ze podwzszony poziom moze wskazywac przy przewlekłym lub ostrym zapaleniu watroby zółtaczce mechanicznej lub mononukleozie. A z tego co wiem to wyszło mu tez w górnej granicy pct norma 0,2-0,4 jego wskaznik 0,4. martwi mnie to ale lekarka to olewa, w przciagu 3 tygodni przynajmniej dwa razy w tygodniu ladowałam z Kajtkiem u lekarza, dziecko nie płakało lecz wydzierało sie z piskiem. Oczywiscie według lekarki dziecko jest zdrowe, nie wiem co robic czy poczekac jeszcze czy udac sie prywatnie do pediatry. eh..
ALAT (Aminotransferaza alaninowa), inaczej GPT lub ALT: Norma dla kobiet wynosi 5-40 U/I (j.m/l). Norma dla mężczyzn wynosi 19 U/l.
Wartości wyższe od podanych mogą wystąpić przy przewlekłym lub ostrym zapaleniu wątroby, żółtaczce mechanicznej lub mononukleozie.

Próby wątrobowe - badanie krwi monitorujące pracę wątroby - badanie krwi, bilirubina, choroby wątroby, próby wątrobowe, stłuszczenie wątroby - Sprawdź się - poradnikzdrowie.pl

ALAT (Aminotransferaza alaninowa), inaczej GPT lub ALT: Norma dla kobiet wynosi 5-40 U/I (j.m/l). Norma dla mężczyzn wynosi 19 U/l.
Wartości wyższe od podanych mogą wystąpić przy przewlekłym lub ostrym zapaleniu wątroby, żółtaczce mechanicznej lub mononukleozie.

Próby wątrobowe - badanie krwi monitorujące pracę wątroby - badanie krwi, bilirubina, choroby wątroby, próby wątrobowe, stłuszczenie wątroby - Sprawdź się - poradnikzdrowie.pl

ALAT (Aminotransferaza alaninowa), inaczej GPT lub ALT: Norma dla kobiet wynosi 5-40 U/I (j.m/l). Norma dla mężczyzn wynosi 19 U/l.
Wartości wyższe od podanych mogą wystąpić przy przewlekłym lub ostrym zapaleniu wątroby, żółtaczce mechanicznej lub mononukleozie.

Próby wątrobowe - badanie krwi monitorujące pracę wątroby - badanie krwi, bilirubina, choroby wątroby, próby wątrobowe, stłuszczenie wątroby - Sprawdź się - poradnikzdrowie.pl

ALAT (Aminotransferaza alaninowa), inaczej GPT lub ALT: Norma dla kobiet wynosi 5-40 U/I (j.m/l). Norma dla mężczyzn wynosi 19 U/l.
Wartości wyższe od podanych mogą wystąpić przy przewlekłym lub ostrym zapaleniu wątroby, żółtaczce mechanicznej lub mononukleozie.

Próby wątrobowe - badanie krwi monitorujące pracę wątroby - badanie krwi, bilirubina, choroby wątroby, próby wątrobowe, stłuszczenie wątroby - Sprawdź się - poradnikzdrowie.pl
 
Claudusia - Maria ma racje. Przejdz sie do innego lekarza .... co lekarz to inna opinia,a ta lekarka widac,ze lekcewazy Was ostro :eek:

Maz pojechal z Malym na szczepionke. Wczoraj kupilam mu super pajacyki 74-80 Babaluno i co? sa za male!!!!:wściekła/y: a myslalam,ze chociaz z 2-3 tyg w nich pochodzi....

Ja mialam ostatnie dwa dni dola... w srode musialam uspic moja kochana ,stara koteczke (tzn. brat zabral ja do weta). Dozyla lat 13 i pol :-:)-( najgorsze jest to,ze nie widzialam jej od 3 lat i nie mialam jak sie z nia pozegnac ... bezsens z tym umieraniem... czemu nas wszystkich to czeka???

Milego dzionka!
 
Ciaudusia, jak będziesz potrzebować, to mam na prywatne wizyty, super dobrego, z podejściem do dzieci pediatrę, poleciłam go już koleżankom do ich dzieci i wszystkie są z niego zadowolone, ja się go trzymam od 6 lat, ostatnio go nie wzywałam, bo dzieciaczki nie chorują, ale polecam go z całego serca
 
Tycia babaluno lubie ta firme:) nie mów ze 80 jest juz mała? ale rośnie synus;)Mój teraz nosi 74 choć mam juz i nie które małe ale co firma to inna rozmiarowka.
Tak myślałam heh ile by nas było na tym świecie jak bysmy nie umierali?
Niestety smutne to ale takie życie....
 
Ja też bardzo lubię to firmę... gdybyśmy nie umierali to byśmy się nie pomieścili :crazy:

Dziewczyny, piszcie co tam u Was....
 
Normalnie trace włosy masakra jakaś:szok:
Zastanawiam się co kupić małemu teraz na wiosnę chodzi mi o kurtkę czy ciepła bluzę. Teraz ma być 10st. wiec chyba w takim kombinezonie może być juz ciepło.
 
reklama
Maria2008, mogłabym napisać to samo.
Włosy wychodzą mi garściami. Mogę śmiało konkurować z psem o to, kto zostawi więcej "sierści" na dywanie.
No i też mam dylemat co dalej i w jakim rozmiarze. Bo teoretycznie Kubuś do maja powinien chodzić w 68. Zamówiłam więc cienką kurteczkę i bluzę. W razie czego będę go ubierać na cebulkę.

Ach, no i pochwalę się - w czwartek byliśmy na drugim szczepieniu 5w1. Mój mały mężczyzna nawet nie pisnął, zupełnie jakby nie zauważył, że miał zastrzyk. Takiego mam dzielnego synka :-D

No i dziś był kaszkowy debiut. Maluch dostał troszkę kleiku ryżowego na mleku na wieczór. Położna powiedziała, że on ma duże parametry, więc i zapotrzebowanie większe, więc już można mu to podawać, byle bez glutenu. Zobaczymy jak zareaguje i czy nie będzie zatwardzenia.
 
Do góry