reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Taycia Franek juz lepiej i to o wiele. Co prawda wczoraj tez go pochwalilam i juz w nocy gorzej spał :) ale to nie to samo co wczesniej. W weekend jadl o 20, maz go usypial i budzil się dopiero o 2 na karmienie, potem o 4 i od 4 co godzine jakies wiercenie. A dzis w nocy obudził sie po północy,a potem o 2 sie wiercil, ale jadł dopiero o 4, a potem co godzina jeakies wiercenie. ale nie jest to co wczesniej. Moge powiedziec , że jest o niebo lepiej. :-)
Ja Frankowi tez podaje BIoGaie. Pediatra jakis czas temu powiedziała, jak jeszcze miał 2 tyg i problemy z brzuszkiem, że możemy ją podawac. Wtedy to sie uspokoilo, wiec nie kupowalam BioGai, jednak przy kolkach juz kupiłam. Podawałam przez prawie miesiac, bylo lżej trochę. Pózniej jakie 2 tyg przerwy i znowu mu podaję, ale babka w aptece zapytała, czy pedioatra zaleciła. No i zdebiałam bo teraz nie zalecila, ale jednak mielismy spore klopoty z brzuszkiem. A teraz Maria zabiłas mi gwożdzia... Czyli co, źle robie , ze mu to daję. Kurcze.....
Wiesz co jak pediatra mówiła mi ze mam podawać tylko przez miesiąc to tak jak napisała Tycia nie można widocznie ich cały czas podawać. Robilas przerwę wiec powinno być w porządku:)
U nas to samo ze spaniem po 4 rano jest wiercenie aż do 7czy 8smej.
 
reklama
Hej Wszystkim!

Ja wczoraj przezyłam koszmar, nie wiem co sie kajtkowi stało ale darł sie od 8 rano do 8 wieczór i nie pomagało zupełnie nic! myslałam ze oszaleje, w ogóle ostatnio mam straszna marude w domu..eh nawet teraz wpadne moze potem ..

może zabki albo brzuszek kto to wie:p oby szybko przeszło;)
 
czesc Koleżanki,
u nas kupa nadal raz na 7-10 dni. zrobilismy mnostwo badan, wyszlo ok, wiec chyba maly tak po prostu ma.
jest cudowny, coraz bardziej kumaty, ale duzo placze, malo spi i ledwo zyję. spacery tez mamy glosne :-) nie mowiac juz o jezdzie samochodem.obiady gotuje zwykle na zapas jak dzieci pojda spac. moze przez 3 lata zapomnialam jak to bylo, ale corke mialam mniej wymagajaca :-)

Wiesz, ze u nas to samo tzn córka była aniolkiem a synus to lubi pogrymasic.
Przy nim się czuje wykończona. Z kupkami macie faktycznie problemy raz na 7 a nawet 10 dni szok nie ma nic żeby ta kupkę robił częściej?
 
Basia -75 - ja także miała plamienia przy pierwszym opakowaniu ok 7 dni. Niestety pod koniec pierwszego opak. zaczął mnie boleć brzuch ( pachwina) po lewej stronie. Przestraszyłam się, bo miałam lewostronną ciąże pozamaciczną, a w ulotce jest, że może być ciąża pozam. w skutkach ubocznych (...). Póki co nie biorę tabletek dopiero 3 dni, a nadal mnie ciągnie lewa strona. Jak się nic nie zmieni to do lekarza. Nie chciałabym tego ponownie przeżywać..

My nadal na piersi. Dajemy wit. D+K do końca 3go mca, a później samą D. Wczoraj pytałam się pediatry i nic nie mówił o innych witaminach. Z tego co pamiętam to starszak też nie brał nic, tylko, że on był już całkowicie na mm.

Moja córeczka nie pije jeszcze z butelki, smoczek nadal fee i jest zakrztuszenie. Z pobudkami nic się nie zmieniło i jedyna dłuższa przerwa to od ok.22 do 3, a później już pobudka co 2 godz.

Problem mam ze starszym dzieckiem. Od niedawna zaczął bać się innych dzieci - ich płaczu, krzyków. Nawet znajomi jak przychodzili z dzieckiem to przewył w pokoju cały czas i wszystkich wyganiał. Na pewno jest to od niedawna ( czyli jak urodziła się córeczka). Dodatkowo budzi się w nocy ( z reguły jak przechodzi ze swojego łóżka do naszego) i nie śpi jakiś czas, a wstaje rano już między 5 a 6. Jesteśmy bardziej wymęczeni nim niż malutką. A jak Wasze starsze dzieci reagują na maluszki ?
 
Tycia to fajnie ci juz je noc to juz chyba ci przesypia cala?


Powiedzmy ;-) jest strasznie ruchliwym dzieckiem. Spi niespokojnie , czesto obija sie o szczebelki. Przewaznie jednak karmie dopiero go o 5-6. Niestety,ale czasami w nocy (przewaznie ok.3) musze go wziac do lozka...

Moj Starszak spal cale noce, nie ruszajac sie do 6 rano bez problemu. Ten pomimo,ze spokojniejszy z natury to jednak spokojnie spal tak z 5 razy?

Badka - u Nas jest mniejsza roznica,ale tez byly pokazy zazdrosci i agresji. Teraz Starszak przyzwyczail sie do Malego i bardzo mi pomaga,pomimo,ze sam jest malutki i potrzebuje Mamy :tak: Moj Starszak tez budzi sie kolo 5-6,ale wtedy bierzemy go do lozka i spi jeszcze z h. Moze zabki? moze cos go boli? nie odstawilas go za bardzo? dajesz mu tyle milosci, ile na poczatku? Przejdzie...
 
tayciainhalatora nie mam, póki co podaję na katarek: sól fizjologiczną - Tetrisal, Nasivin; na kaszel: flegaminę baby, poza tym wit. c w kropelkach. Na pewno dam znać w środę. Póki co zmian nie ma, ani na gorsze ani na lepsze...
Ostkapa, zainwestuj koniecznie w inhalator, nas namówił pediatra jak Zuzia była malutka i naprawdę do tej pory się sprawdza. Przy katarku można inhalować solą fizjologiczną, żeby rozrzedzać wydzielinę przy katarku i kaszlu inhalujemy mucosolvanem, Berodualem, czasami pulmicortem jak lekarz zalecił, nawet mój mąż go używa przy infekcjach górnych dróg oddechowych. A oklepujesz malutką, zwłaszcza po spaniu? My na razie się trzymamy i oby tak dalej, mimo, że starsze szkolne są dziewczyny
Teraz będę testować karmienie Aventem, bo Lovi i Tommee Tippee nie daje jednak rady przy mojej antysmoczkowej pannie
 
basia jak jutro będę u lekarki na osłuchaniu Malutkiej to zapytam się o inhalacje. Co do oklepywania to uskuteczniam je po flegaminie i między nią, zatem jakieś 5 razy w ciągu dnia.

taycia ja dopiero teraz zauważyłam ze Twoje dzieciaczki mają taką małą różnicę wieku. jeśli to nie tajemnica to: czemu tak szybko zdecydowaliście się na drugie dziecko :szok:?
 
właśnie wróciłam z testu obciążenia glukozą i to było błeeee i fuj. Ale wychodzi, że wszystko jest dobrze :-D Biedne tylko moje cycki tak długo nie dojone dawały o sobie znać. A teraz maluch śpi, więc musiałam się ratować laktatorem..
Ale czuję ulgę, że ta przeklęta cukrzyca sobie poszła!!! I mam nadzieję, że nie wróci...:wściekła/y:
 
reklama
taycia ja dopiero teraz zauważyłam ze Twoje dzieciaczki mają taką małą różnicę wieku. jeśli to nie tajemnica to: czemu tak szybko zdecydowaliście się na drugie dziecko :szok:?


Zadna tajemnica . Chcielismy miec szybko drugie dziecko zeby Starszak nie byl za bardzo rozpieszczony. Planowalismy staranki na kwietnia 2012 ,a w marcu bylam juz w 9 tyg ciazy :-D:-D tak jakos wyszlo... ale przeboje byly,bo 3 razy robilam testy - 3 negatywne... okresu ponad 2 miesiace nie mialam... poszlam do ginekologa - nie stwierdzila ciazy,a po miesiacu druga juz stwierdzila. W kazdym badz razie mialo byc 14 miesiecy roznicy,a jest 13,bo jeszcze Wredotek wczesniej musial wyjsc :-D
Ostkapa - tez zapisalam ich do lekarza na jutro. Lepiej miec spokoj na sercu,ze osluchowo w porzadku.
 
Do góry