reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Witam Dziewczyny, mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona. Ja również (wg moich wyliczeń) będę mamusią listopadowego dzieciaczka. Dziś jest to 6t6d ciąży. W piątek wizyta i mam nadzieję zobaczyć jak serduszko mojego dzieciątka pięknie bije.

Byłam na usg 29.03 i wprawdzie nie widziałam jeszcze serduszka, ale lekarz powiedział, że jak na wiek ciąży (wówczas to był 5 tydzień i 6 dzień) to jak najbardziej możliwe.

Ja na pierwszym USG byłam w 5t4d ciąży i też było widać tylko 8 mm pęcherzyk płodowy. Lekarz powiedział że na tym etapie ciąży wszystko jest OK. Choć nie powiem, bo też jestem pełna obaw... :zawstydzona/y:
 
reklama
ja ide we wtorek na usg. boje sie strasznie :-( bo procz bolu piersi nie mam zadnych objawow:-(a teraz jeszcze sie naczytalam i juz w ogole mam dosc :-:)-:)-:)-(
 
niedzielne dzien dobry!

Witam wszystkie nowe listopadowki :) Fajnie, ze nas tak duzo!

qwas kciuki trzymam za jutrzejsze usg!

nanulinka ja tez mialam teraz problem przez dwa-trzy dni zatwardzeniowy (mam wrazenie, ze zawsze jak powiem na forum, ze mnie cos nie dotyczy -to od razu sytuacja sie zmienia :) i pomogla mi kawa, ktorej zwykle w ogole nie pije - nawet przed ciaza praktycznie nigdy.

Dziewczyny, ja sie znow rozchorowalam chyba po raz trzeci od kiedy jestem w ciazy- zatkany nos i kaszle tak jakbym miala wypluc pluca, albo przynajmniej oskrzela. Jeden zimniejszy dzien - piatek i mnie rozlozylo :(
Leze i pije rumianek.

W czwartek jedziemy na 4 dni do PL na swieta, a po powrocie wreszcie USG, na ktorym mam nadzieje bedzie widac malucha !

zabka 253 ja tez nie mam objawow - przez kilka dni mnie mdlilo - i cieszylam sie bardzo, ale nie wiem czy to nie byla silna autosugestia. Bola mnie troche piersi, ale to moze byc wynik brania progesteronu - nie ma co sie jednak zamartwiac (tak sobie sama mowie- choc nie zawsze jestem dzielna - o nie, nie!) bo zamartwianie sie:
a) nic nie pomoze ani nic nie zmieni
b) moze zaszkodzic tylko

USG prawde powie,a poki nie ma negatywnych objawow typu krawienie, optymizm uruchamiamy !
 
Ostatnia edycja:
Witam nowe Mamusie :-)

Dziewczyny nie martwcie się, ja też byłam dokładnie w 5t4d i też było widać tylko pęcherzyki i to nawet duże a nic poza tym, poszłam 11 dni później i oba serduszka ślicznie biły:tak::tak::tak: także głowa do góry i wierzcie w wasze maluszki :-)
 
Dziewczyny, szybkiego powrotu do zdrowia życzę!

Witam wszystkie nowe mamusie :-D
U mnie z objawami też kiepsko, ale przecież to nic nie znaczy :-)
 
I u mnie z objawami kiepskawo - ból piersi, czasem leciutkie mdłości. Jedynie smaki mam nienaturalne ;-) ale lekarz mi mówił żeby nie wymyślać i nie przejmować się głupotami - każda ciąża jest inna i każda kobieta przechodzi ją inaczej. Każdy objaw w ciąży jest normalny poza krwawieniem lub plamieniem, więc obserwuję się baaardzo dokładnie jedynie w tym kierunku :zawstydzona/y:
 
ja też chciałam mieć objawy, żeby czuć tą ciążę, a teraz mam dość.
wczoraj zaliczyłam porządne wymioty, a dziś już dwa razy i w dalszym ciągu źle się czuję. ale już wiem, że nie mogę jeść bananów. teraz już mnie tylko mdli, ale nie mogę przez to zrobić nic konkretnego, w domu bałagan, męża nie ma, a mnie szlag trafia.
głodna jestem, a na jedzenie patrzeć nie mogę, obiad zjadłam na siłę. jedynie słodka herbata w miarę dobrze na mnie działa i trochę powstrzymuje wymioty, bo podejrzewam, że gdyby nie to to i obiad wylądowałby w kibelku.

z zaparciami też się męczyłam, prawie przez tydz nie byłam w kibelku, ale wczoraj się wreszcie udało. niestety w związku z tym odezwały się moje hemoroidy.

w dodatku martwię się, czy przez te moje wymioty euthyrox prawidłowo się wchłania, a na prawdę bardzo ciężko jest mi go połknąć i nie zwymiotować w ciągu najbliższej godz czy dwóch.

dziś w nocy obudził mnie ból piersi (jednej), taki przeszywający i kłujący, ale przeszło. a teraz jeszcze mam jakieś drgawki, z zimna mnie telepie.

idę do nauki, może jak się skupię na czymś innym to mi odpuści.
 
maadzia31, to bedzie moja druga dzidzia, a juz zauwazylam o ile mniej kasy potrzeba, bo tyle rzeczy zostalo po Julku, wozek, lozeczko, krzeselko itd. a jak masz dzieci z tego samego miesiaca to tez beda ubranka pasowac i inne "gadzety". Jedynie moze byc ciezko z miejscem jesli macie male mieszkanie, ale to juz nie tesciowej problem.. ehh czemu te niektre tesciowe takie sa wredne zamiast sie cieszyc? :(


gosiagro, gratuluje przeprowadzki :)


Dziewczyny, a moze wątek przepisowy? Narazie na jedzonko rozne i ciążowe, a z czasem na jedzenie dla karmiących.. a pozniej dla maluchow. Jakby byl bez komentarzy, to mozna bedzie szybko znajdowac przepisy :)


cahmere_me, witam i trzymam kciuki zeby bylo dobrze :)


kropka26 witaj :) wstaw sobie suwaczek, zebysmy mogly odliczac z Toba :)


zabka253, to sie ciesz, ze cie nic nie meczy :) ja tez nie mam objawow, nawet piersi mnie nie bola - to moja druga ciaza, a w pierwszej nie mialam objawow, tylko wlasnie piersi - jak u Ciebie :)
 
reklama
Oj.... Tyle piszecie:) ze nie jestem w stanie nadrobić wszystkiego.
Witam nowe dziewczyny :)
Ja z objawów to też jakoś dziwnie bo piersi już mnie mniej bolą, nie mam mdłości tylko jest mi tak ciężko na żołądku jak coś zjem no i mam zgage, a z tego co pamiętam to miałam ja dopiero pod koniec a nie na początku pierwszej ciąży.
Medatorek nie będę wybierać bo nie kojarze wszystkich dziewczyn po nickach. Zdam się na wasz wybór:)
 
Do góry