reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Hej maminki. Wpadłam tylko na troszkę do domu wykąpać się i ogarnąć, z Olim jest babcia a ja czekam na męża aż odwiezie mnie do szpitala.
Uszki Olka bez zmian musi go bardzo boleć bo ciągle krzyczy i ciągnie się nie. Miał robione badania w kierunku rotawirusów pneumokoków meningokoków i nic nie wyszło, ogólne badania ma dobre tylko OB i CRp podwyższone ale to normalne przy stanie zapalnym. Czekamy na wymaz z ucha żeby dowiedzieć się co to za badziewie tam siedzi że go tak męczy.
Uciekam do małego. Jestem tak zmeczona że omało nie zasnełam w wannie. Może dziś uda mi się pospać chociaż 4 godzinki.
Dziękuję wam wszystkim za miłe słowa, jakoś tak lepiej i ma się więcej siły odrazu żeby wytrzymać to wszystko.
Dodam że po antybiotyku dziś pojawiła się brzydka zielona biegunka.
papa
 
reklama
my zaliczyliśmy 2 godz. spacerek słonecznie ale zimno jest:-)
Liwia zjadła dziś na obiad cały słoiczek rosołku wołowo-drobiowego z kaszką manną

Anek
kurde szkoda że tak niania Was załatwiła, wierzę że masz już dość ale w końcu trafisz na odpowiednią osobę
Nimfii my tak jak mikado czekamy z BLW jak Liwia będzie sam ładnie siedzieć i jak będą ząbki czymś trzeba to posiekać
Mikado ja nie pozwalam Liwii spać na brzuszku jak tylko widzę że się przekręciła na brzuszek to ją przekładam na plecki boję się i tyle (śpię raczej bardzo czujnie każdy szmer z łóżeczka słyszę)
Helenka to dobrze że badania nie wykryły żadnej bakterii to najważniejsze, życzę dużo zdrówka i powrotu do domu,trzymajcie się dzielnie

Dziewczyny okazało się że chłopczyk co zmarł miał pneumokoki, nie był szczepiony a najgorsze jest to że od 1,5miesiąca miła co chwilę gorączkę i to już powinno pediatrę zaniepokoić i skierować na badania a nic nie zrobiła:no:już miał w sobie od dłuższego czasu infekcję od tej gorączki, poszło na uszka i na opony mózgowe i to doprowadziło do śmierci mają mu robić sekcje zwłok,
nawet jak by go uratowali to mógł by mieć min uszkodzony układ nerwowy, upośledzenie umysłowe,zaburzenie słuchu, napady padaczki straszne to.

wystraszyłam się chcę zaszczepić Liwię miałam czekać do 2lat i zaszczepić tylko 1 dawkę ale można też zaszczepić w 7miesiącu w tedy są 3 dawki albo 2 dawkami od 12-23miesiąca,


małe sprostowanie chłopczyk miał 3,5latka a nie jak pisałam 2,5latka, chodził do przedszkola o 3 r.ż.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
mirelka dlatego ja uważam że pneumo jest ważniejszym szczepieniem niż rotawirus i nawet jakbym musiała płacić to wybrałabym pneumo(wszystkie dawki). Przy rota wystarczy nawadniać! dziecko, nie dopuscić do odwodnienia.

helenko zdrówka dla Olinka!!!

mikado mój w nocy się "najdalej" na boczek obraca.

anek co za babsztyl!!! ludzie to wogóle nie myślą!!!
magipka mój ostatnio w aucie 30 minut się darł, a nie było się na autostradzie gdzie zatrzymać!!!Ale ja na ręce bym nie wzięła podczas jazdy autem.Cierpliwości życzę!
 
Helenka trzymaj się kochana, dużo siły i oby znaleźli bakterię i Oluś ładnie zareagował na leczenie!!
Mirelka widzisz, wiedziałam, że to może być to. Mój Mały jest już zaszczepiony p/ko pneumokokom, meningokoki czekają przed ukończeniem roku. A pediatra jeśli nie zareagował na gorączkę i nie szukał przyczyny , to bardzo mnie dziwi...
Mikado ja pozwalam od niedawna, tylko jeśli śpi w łóżku ze mną obok, wcześniej nawet jak chciałam, to nie umiał spać na brzuchalu.
Anna współczuję takiej jazdy samochodem z płaczącym dzieckiem, człowiek od razu nerwowy się robi i chce zaradzić a tu się nie da.
Nas właśnie czeka ok.10-11 g.podróż do znajomych w czerwcu. Oczywiści nie rzucimy się na taką trasę ciurkiem, bo będą przerwy na kamienie i rozporostowanie kości, także zrobimy nocleg po drodze. Mam nadzieję, że Mały jakoś przetrwa. Szykuję arsenał zabawek i muszę uszyć pokrowiec frotte na fotelik, żeby się nie pocił.
 
Angun tak miałaś rację ja się dziś od koleżanki dowiedziałam w sumie cała wieś o tym mówi,
rodzice i dziadkowie mają się zaszczepić na pneumokoki

a czym różnią się meningokoki od pneumkoków tak czytam o tym i w sumie meningokoki mają takie same objawy jak pneum chyba tylko tym że to inny gatunek bakterii niż pneum, też atakują opony mózgowe, tak samo jak pneum wywołują sepsę i prowadzą do spustoszenia w organizmie i śmierci,
 
Gola powodzenia na wizycie ;-)
Mikado Ja pozwalam jedynie jak maly spi ze mna w lozku np.dzisiaj nad ranem spal ze mna i sie przekrecil i spal tak 1h a potem juz stekal bo chcial zmienic :tak:
mirelka wspolczuje tym znajomym,co oni teraz musza przezywac oj biedni sa no a co do lekarza no to dziwne to jest ze ignorowal te goraczki itd
helenka trzymaj sie tam kochana i duzo zdrowka dla Olka &&&&&&&
Anek wspolczuje Ci kochana oj co za ludzie normalnie baba ma tupet.

U nas Sami jest zaszczepiony na pneum oraz na meningokowemu zapaleniu opon mózgowych typu C a na rotawirusy tutaj nie szczepia :tak:
Mysmy zaliczyli spacerek dzisiaj troszke popadalo ale lekko wiec nie zmoklismy :-)
 
Tak Mirelko, Pneumokoki to takie podstępne bakterie, które mogą wywoływać wiele chorób, mi.in.zapalenie ucha, zap.płuc, zap.opon m-r, dlatego warto zaszczepić dzieciątko p/ko nim. Najgroźniejsza jest sepsa, czyli zakażenie krwi, wywołują ją zarówno Pneumo jak i Meningokoki. One też najczęściej wywołują zap.pon, nawet u ludzi w młodym wieku (bywają ogniska zakażeń np.u młodych mężczyzn- żołnierzy,itd.)
 
helenka życzę dużo zdrówka dla Olinka!!! Trzymaj się!
mirelka to straszne,że przez takie głupstwo dziecko zmarło. Tutaj w Irlandii szczepienia na pneumokoki są w bezpłatnym, obowiązkowym programie szczepień w 2,6 i 12 miesiącu.
 
hej kobitki , doopiata ta nasza dzisiejsza wizyta, pani doktor się spieszyła, Pola się darła - i wiem tylko, że 2x w tygodniu mam już podawać zupkę jarzynową, 2 x w tygodniu rybka, podawać kaszkę mleczno - ryżową , pierś na żądanie i tyle:dry: Aaa i soczki przecierow, jabłuszko starte, czyli to co wiedzialam :/ Kolejna wizyta za mc, żeby pani dr zobaczyla jak tam Pola po rozszerzeniu diety...

Mikado - Pola nie śpi w ogóle na brzuszku :-( Leżeć lubi, bawi się, ale za chinę nie uśnie!:no:
mirelko - kurcze, biedactwo malutkie :( Ja też nie szczepiłam na pneumo tylko wzięliśmy rota, a teraz też się zastanawiam...
maggipka - wiesz, nasza Pola bardzo lubi jeździć autem, ale niedawno wracałam z nią i zgubiła smoka, wyła 15 minut przeraźliwie, ale sama bylam, przecież się nie zatrzymam na środku autostrady, myślę, że następnym razem będzie lepiej, czasami nie da się nic zrobić ( jak jedziesz sama) i niestety dziecko placze
Helenka - bardzo Wam współczuje i biednemu Oleńkowi - 2 razy w życiu bolało mnie ucho - potem nos, oko, szczęka - kto miał zapalenie ucha wie jaki to ból!!! Domyślam się tylko jak bardzo jesteś wyczerpana, duuuużo zdrowia dla malutkiego !!!!!!
Angun - to niezła wyprawa Was czeka, ale dacie radę. A an noc wyjeżdżacie??

Laski, czuję się dziś fatalnie, boli mnie łeb - wręcz mi pęka!!!!! I jakoś słabo mi się robi, nie wiem czemu ..

Kochane, zapomniałabym -
POLUNIA KOŃCZY DZIŚ PÓŁ ROCZKU, FRANUŚ OD COCCY TEŻ - 100 lat szkrabiki :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry