reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

alma - powodzenia, na szczepieniu, oby nie bylo zbyt wielu lez i pozniej mały czuł się dobrze ;)
Laski, Pola marudzi nie płacze, ale nadaje p oswojemu w łóżeczku, plujei zawodzi tak jakby miała płacz na końcu nosa, pewnie zaraz ryknie:/
Angun - śliczne to krzesełko, też chciałabym Chicco .
Mała wyje, popisałam ...:/
 
reklama
Witam mamusie :tak:

u nas nocka na szczęście ok. raz tylko Liwia zapłakała myślałam że po wczorajszych wieczornych płaczach będzie nie ciekawie, teraz ucina sobie pierwszą drzemkę a jak mam czas na BB

Angun, z tego co mi wiadomo to on miał kiedyś Gronkowca bodajże w nosku, na pewno będą szukać przyczyny śmierci a może to zaniedbanie ze strony lekarzy,po antybiotyku mu się polepszało ale jakoś tak nagle w sobotę rano nie mógł biedny główką kręcić i zrobił się taki słabiutki,
zazdroszczę pogody bo u nas zimno, pochmurno
Alma powodzenia na szczepieniu
Gola miłego spacerku do lekarza, czekamy na relacje po wizycie

Miłego dnia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej maminki :-)
U nas nocka juz lepsza dzisiaj,maly ladnie spal i pospalismy rano do 7 chociaz juz tak od 6 sie wiercil i krecil mlody wiec nie dal pospac bo juz lezal u mnie we wyrku :nerd: Teraz bawi sie u siebie w lozeczku ale cos mu sie juz zabawki nudza,a pogoda sie u nas rozpogodzila przynajmniej zapowiada sie ze bedzie ladnie bo sloneczko swieci ale wczoraj tez tak bylo do 12 a potem taka zmiana przyszla ze nigdzie zesmy nie wyszli :confused: no ale dzisiaj na pewno wyjdziemy tak kolo 10 pojdziemy na jakis spacerek zeby cos skorzystac ze sloneczka :tak:
Niunia wspolczuje Ci kochana z tym bolem brzucha i mam nadzieje ze ten wyrostek sie wyciszy.A torcik wyglada bosko i smacznie oj kobieto Ty to masz reke do tortow ;-)
angie wielkie Gratki dla Twojego chlopa za taki czas z maratonu !!!1 no i GRATULACJE dla Kingusi za przewroty ;-) a moj tylko umie zrobic obrot z plecow na brzuszek spowrotem juz trzeba go obracac:nerd:
katarek biedna jestes z tymi godzinami rozlaki az Ci wspolczuje.
Angun,Gola no to super ze dzieciaczki i wam daly sie wyspac tej nocki ;-) oby juz im tak zostalo :tak:
alma powodzenia na szczepieniu ;-)
nimfii co do BLW to tak jak Ty tez czekam az szkrab zacznie siedziec stabilnie ale on cos leniwy jest i jak sie go posadzi to sie chwieje na wszystkie strony i pewnie to jego samodzielne siedzenie jeszcze sporo czasu wezmie :tak: wiec Ja mam ten gryzaczek z siateczka na jedzenie maly z niego je owoce tak 2x dziennie i fajnie mu idzie jedzenie z tego a wczoraj dalam mu jeszcze cwiarteczke jablka do raczki i tak bede robic codziennie zeby sie przyzwyczajal ze tak tez moze jesc :tak: i pocumkal jakis czas az sie znudzil i zmeczyl :-)
 
Dziewczyny, ja już wysiadam, mam kompletnie dość nieodpowiedzialnych ludzi - dokonuję samych złych wyborów:baffled:
WYSTAWIŁA MNIE KOLEJNA NIANIA!!!!
Dzwonię wczoraj do niej, żeby się umówić na pierwszą opiekę nad Zosią (parę godzin) a ta do mnie, "o dobrze, że Pani dzwoni, bo ja dostałam ofertę pracy do Intermarche".

Nosz!!!!!! Ryczeć mi się chce!!! Dałam jej propozycję, że zatrudnię ją oficjalnie z tymi ZUSami itd. a ona ma do mnie pretensje, że ja nie rozumiem, że ona po prostu wybrała atrakcyjniejszą ofertę!!!!

Brakuje mi słów i siły na to wszystko. Wlepię dziś ogłoszenie na słupie w moim mieście chyba....
Czemu mnie to spotyka:-(
 
Anek kurde co za babka!!! co za ludzie wogóle niektórzy to głowa mała :no: nieodpowiedzialni i bezmyślni!!! Mam nadzieję że uda Ci się znaleźć kogoś odpowiedzialnego będę trzymać kciuki&&&&
niuniunia Ty to masz talent kobito do tych wypieków z chęcią bym schrupała tego torcika:-)
Gola zdaj relacje po wizycie u lekarza co tam Ci ciekawego o rozszerzaniu diety powie to i moze my coś skorzystamy
Angun trzymam kciuki żebyś trafia na odpowiednią nianie &&&&&
U nas pogoda jak narazie nieciekawa ale ja nie bedzzie padać to pewnie później pójdziemy na jakiś spacerek. Kochane ja mam treaz problem z zasypianiem nie wiem co sie Zuzi dzieje ale za pierona nie uśnie w łóżeczku tylko trzeba ją lulać na rękach jestem załamana bo zawsze tak pięknie sama zasypiała.
 
Anek - no co Ty!? K...a, co za babsztyl!!!!!Jakby nie mogła dać wcześniej znać, pewnie gdybyś nie zadzwoniła, to by w ogóle nie odezwała się, tylko nie przyszła do Zosi - bo to ludzie takiego pokroju! Ech, przykro mi , ale widocznie to mega nieodpowiedzialna baba i nie wiadomo jak by było potem... Trzymam kciuki ,za 3 razem musi się udać!
Ssabrinaa - też tak będę robić :tak: (jabłuszko, czy zmrożona marchewka na ząbki)

Poli chyba idzie drugi ząbek, bo robi się niemożliwa ( a tak było pięknie przy 1szym:-D), wstanie, dostanie pierś i jedziemy, u nas dziś ładnie i słonecznie po szczepieniu uderzamy od razu w plener:tak:
PS laski jasne, że się odezwę, zastanawia mnie w sumie czemu kazała nam przyjść - a nóż dowiem się czegoś nowego ;)
 
hej
moja mała maruda właśnie sobie ucina drzemkę to przynajmniej troszkę mogę domek ogarnąć a jak się obudzi to idziemy na spacerek w trójeczkę żeby sobie Kuba trochę pogonił bo słoneczko świeci :tak:
Anek współczuje , chociaż jakie to dziwne bo mam koleżankę która by bardzo chciała dziecko do opieki sobie wziąć i lipa bo nikogo nie może znaleźć :szok: ,szkoda że bliżej nie mieszkacie
Sabrina moja też jeszcze się chwieje ,ale jak jej nie posadzę to krzyczy strasznie , już pozycja półleżąca w leżaczku jej nie zadowala i cały czas się złości ,więc teraz większość czasu na podłodze leży i też marudzi :-D , ale tutaj przynajmniej może sobie zmienić pozycję ;-)
no i my też korzystamy z tej siatki na owoce :tak: ,super sprawa :-)
 
Anek gratuluje ząbka i współczuje z nianią , oj zawszę coś pod górkę a tu zaraz masz do pracy wracać
syl dobrze, że synusiowi się podoba w spacerówce, my jeszcze w gondoli, ale to kwestia dni bo Zośka tam się nie mieści po mąłu, a że podgłowek ma podnoszony to i tak sobie siedzi..gratuluje ząbka
onanana fajnie, że wyniki Mai w porządku no i że tak ładnie przybrała...a i dzielna jest Majunia i mąż oczywiście, z czasem przywykniesz do nowej sytuacji(Ty w pracy)
niuniunia przykro mi z powodu wujka Twego męża,a martika ma rację, to ż epodasz MM nie znaczy że prześpi całą noc, jestem tego żywym przykładem.....współczuje sytuacji z brzuchem ehhh
Angun to ładnie Cię Arturek pogryzył a to pewnie początek
Gola gratulację ząbka
mim ale guza sobie syn nabij, mam nadzieję, że wszystko już w porządku
angie kochana jesteś boska a gorsze dni każdemu moga się zdarzyć,
helenka zdrówka da synusia
mirelka to straszne co się przytafiło Twojej koleżance
ankusch ale nie miła sytuacja z tym łóżeczkiem, niech oddają kasę i zabierają te łóżeczko
alma powodzenia na szczepieniu

przepraszam jak o kimś zapomniałam, nadrabiałam tydzień
wszystkiego dobrego dla maluszków które półroczku skończył i te które ząbkują.u nas zębisków brak, zaś na topie od ponad tygodnia jest siedzenie. Zosia umie już sama siedzieć raz dłużej raz krócej, tak też siedzi i się bawi zabawkami, leżenie jest beee.nie wiem czy to nie za szybko jak na siedzenie, sama się nie podnosi do siedzenia, jeszcze troszku jej brakuje.fajnie umie równowagę utrzymać jak chcę lecieć to się przytrzyma i dalej siedzi:-D teraz troszku ma katarek ale nie dziwota jak pogoda w kratkę.to tak po krótce lecę bo marudzi głodzila jedna
a dziewczyny powodzenia w pracy, trzymam kciuki
 
Witajcie dziewczyny!

Dzięki za słowa pociechy i wsparcia w nauce samodzielności mojej Małej. Powiem wam, że to nie jest tak, iż chcę ją całkowicie odsunąć od siebie, bo cały czas jestem zwolenniczką rodzicielstwa bliskości, przytulam ją ile się da, noszę na rękach, zabieram wszędzie gdzie idę - była już ze mną m.in. na wystawie w muzeum, na otwarciu galerii, na wernisażu, na urodzinach u koleżanek, no i w górach teraz. Tu chodzi bardziej o to, by umiała zajmować się sama sobą i zabawą, kiedy ja jestem wciąż obok. Ona tego nie umie. A szala się przelała, kiedy wacając z gór musiałam ja trzymać na kolanach na autostradzie, bo nie chciała siedzieć w siodełku! Uznałam, że tak nie może być!!

A dziś spała aż do 11, od 22 :-) Z trzema pit-stopami na jedzenie :-)
 
reklama
Oj ominęły mnie takie wyznania miłosne:-)
Też Was KOCHAM !
Ostatnio odniosłam wrażenie,ze jak nie odpiszę przez kilka dni (bo czytam codziennie) to zaczynam za Wami tęsknić:)

syl84 my po nieudanej próbie marchewkowej (zaparcia) czekamy do skończenia 6 miesiąca. Teraz tylko cycek, za to częściej niż zwykle bo Filip starszy, głodniejszy. Te krosteczki to może od prania? Mój w kontakcie ze źle wypłukanymi ubrankami i pieluszkami dostał uczulenia na policzkach i miejscami suche plamki na ciele. Wyeliminowaliśmy płyn do płukania tkanin, płynu do prania daję mniejszą ilość i używam dodatkowego płukania wodą. Jest lepiej. Wprowadzanie pokarmu wcale nie jest trudne! Ja sama zamierzam mu przyrządzać posiłki (warzywka organic) a słoiczki awaryjnie na wyjazdy itp. Na początek ziemniaka, jabłko (słoikowe), pietruszkę, marchew. Wszystko co 4 dni a potem połączę warzywa w zupkę. Każdy nowy produkt będę podawać osobno i będę obserwować.
andrzelika cudownie masz ze snem Alanka! (nie zazdroszczę bo Ci się chłopina przestawi) Nasz mnie trzyma na straży nocnej, wstaję co 2-3 godziny:)
onanana Współczuję powrotu do pracy i rozłąki z bobikiem. cyt. "to moje dzieci (czyt. mąż i Maja)" uśmiałam się:) Dzielni tatuś dobrze sobie poradził, pogratulować!
alma26 ja też z tych ci chodzą po dworze, bynajmniej nie po dachach:) Najlepszego dla Kornelka na pół roczku!
Majuska1 dla Patuni też najlepszego! :)
marttika silnego masz Filipka, moje też się rwie do siadania ale to chyba jeszcze za wcześnie.
onanana, marttika, katarek powodzenia w pracy!
maggipka 100 lat dla Amelii z okazji 6 miesięcy! Fajna wycieczka w góry.
Angun oby trafiła się wspaniała opiekunka bo przecież to jej powierzasz swój największy skarb! Bardzo fajne krzesełko!!
mirelka1 to straszne co napisałaś, bardzo współczuję rodzinie. Tu w Irlandii nawet noworodkom nie zakładają czapek a wieje jak cholera. Biedny dzieciaczek:(
ankusch nieźle z tym łóżeczkiem, też bym się wkurzyła. Do nas na szczęście nowe dotarło ale też się obawiałam jakiś zniszczeń w transporcie. My braliśmy z ebaya.
Julianna moje tez ma takie dni,że nie chce spać a przy tym ciągle zwraca i coś z brzuszkiem ma i marudek jest. jednak trzeba dziecko obserwować bo coś się może wykluwać.
Niuniunia piękne ciacho!! Masz kobieto talent.
angie gratulacje dla Kingusi, mała akrobatka:) Widziałam biegi bo biegli koło nas a teraz na pamiątkę pozostało pełno pustych butelek po wodzie na trawnikach:) To naprawdę wielki wyczyn bo bieganie jest koszmarnie męczące!
nimfii my normalnie łyżeczką, a BLW może jak zacznie samodzielnie siedzieć i ząbków przybedzie.
Gola powodzenia na wizycie. Widziałam fotki z chrzcin Poli, Pola wyglądała Bosko! Jaka mama, taka córka:)

My mamy znów pochmurno ale w sobotę trochę cieplej było i zaprosiłam znajomych na obiad. Miał być grill ale nie było aż tak ciepło. Mimo to dzień miło spędziliśmy.

Dziewczyny czy pozwalacie spać dzieciom na brzuszku w nocy??????
 
Do góry