reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Cześć Dziewuszki :)
Oj długo się zbierałam,żeby coś tu napisać, i niby nie mam żadnego doła z powodu pogody to jakoś leń mnie dopadł :)
Bardzo za Wami tęskniłam i czytam Was codziennie!
Pobyt w Polsce bardzo szybko zleciał, upały były nie do wytrzymania, już sobie wyobrażam Hiszpanię latem, nic dziwnego,że na zewnątrz budynków widać same klimy. Ten Polski upał niby mniejszy ale ja się męczyłam. Teraz z przyjemnością wspominam i za nim tęsknię:) ... no mi to nie dogodzi.....
Ślub córki był cudny, cudny, miałam gęsie ręce, nogi i cycki :D
Państwo młodzi teraz spędzają miodowy miesiąc we Włoszech, podróżując po wschodnim wybrzeżu, są młodzi, piękni i zakochani tak jak rodzice obu stron :)
Naprawdę bardzo mnie cieszy fakt,że zięć dobry, zaradny i konkretny a ona murem za nim i się dogadują, jest szansa,że to będzie długoletni związek, solidny fundament to podstawa!
Tak kochane jestem już teściową i bez przyśpiewek i kawałów o teściowych mi tu bo teściowa to poważna instytucja:)
U nas z nowości Filipich to :
1. Idą górne zębole ale jeszcze nie doszły, na razie okupione bezsennością nocną, cycek maltretowany, łoże rodziców najlepsze, a jak, łóżeczko gryzie.
2. Raczkujemy jak na raczka przystało - do tyłu oraz kiwamy się na kolankach w przód i do tyłu.
3. Prawie siedzimy bez trzymanki.
4. Mamy apetycik, pochłaniamy wszystko w konkretnej ilości.
5. Cycujemy nadal z apetytem a na słowa cyca - cyca szalejemy z radości:)
6. Zapadliśmy na alergię pokarmową na krowie mleko pite przeze mnie, wyszło szydło z worka kiedy w Polsce miałam 2 tygodnie bezmleczne, policzki i skóra wróciła do normy. Teraz robię kaszki na sojowym. To jeszcze nie potwierdzone przez doktorów ale.... bezmlecznie jest i jest OK.

Zdróweczka dla ośmio i dziewięcio - miesięczniaków tego miesiąca !!!

ps. Na zamkniętym wstawiam link do filmiku ze ślubu, my jestesmy w 3.50 i 4 minucie:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie kochane!
Skleroza ze mnie, dziękujemy bardzo za zyczenia z okazji 8 miesięcy Artika! Życzymy róznież wszystkim 8 i 9-miesięczniakom wszystkiego naj!!!
Wczoraj mój synek pierwszy raz powiedział mama :-):-):-) (oczywiście raz czy dwa mu wyszło a tak to mmmmamama)- cała byłam w skowronkach. Poza tym non stop na stojaka albo raczkach, pięknie siada sam nawet z pozycji leżącej.
W pracy ok, po pracy szybko lecę do domku a Artur sie śmieje na mój widok. Jak jest ładnie, to zaliczamy jeszcze spacerek i zakupy po południu.

Nimfii, próbuj dawać Kubusiowi jedzonko w większych kawałkach czy chrupkach, on szybko się przyzwyczai i odruch wymiotny zaniknie (tak u nas było)
Anek- cieszę się, że to jednak nie mięśniaki, bo właśnie moja niania miała usuwaną macicę z tego powodu i teraz do początku sierpnia ma wolne i dochodzi do siebie. Zastępuje ją córka. Na raczkowanie czy siadanie Zosi przyjdzie czas :-)
Martusja cieszę się, że macie krzesełko, które sobie wymarzyłaś (my też mamy chicco :-)). Myślę, że Anek opisała ci mleczka wystarczająco. Ja karmię Małego cyckiem i jeszcze długo zamierzam (myślę, że do roku, jeśli on zechce), poza tym 2 razy dziennie je kaszkę na mleku Bebilon Pepti (ma alergię na białka mleka krowiego). Mi je w nocy ok.3 razy, także ja się kochana też nie wysypiam, 2 razy to całkiem nieźle.
Współczuję wydatków na samochód.
Mirelka masz rację, że trzeba się mobilizować i pisać nawet choć parę słów. ja też apeluję do mamusiek :-)
Alma szkoda, że filmiku nie nakręciłaś, jak Korni biega za pieskiem. On ma niezłe tempo :-)
Margana- witaj po urlopie. Super, że tak się udał! Pewnie, że Natalcia musiała być przeszczęśliwa widząc uśmiechniętych rodziców razem! Brawo za nowe umiejętności!
Niuniunia- wszystkiego najlepszego dla Wikuni!!!!! ale masz zapieprz, pewnie biedna tęsknisz za Wiki. Zgadzam się z Marttiką, że długo tak się nie da.. Pewnie, że kup sobie jakiś miły prezent za taką pracowitość. Mam nadzieję, że w perspektywie znajdziesz jakąś dogodniejszą pracę.
Marttika trzymam &&&&& za poszukiwania autka!
Angie kochana, wiem, że się boisz zbliżającej się operacji, ale na pewno potem Kinia będzie się dobrze czuła i ładnie przybierała (może za dużo traci przez stomię). Wszytko będzie dobrze!!!!
Mycha- brawo dla Nadunia za nowe umiejętności! Zgadza się, trzeba bardziej teraz uważać!
Mikado- super, że wróciłaś do domku z naładowanymi akumulatorami tak wspaniałymi wspomnieniami!!! Córka piękna, jaki zięć młody chłopak! a ty wspaniała młoda teściowa. Ja z teściowych nie żartuję, na moją nie mogę narzekać ;-) Brawo dla Filipka za postępy!!!

Dziewczyny,gdzie się podziała nasza Gola kochana? Mam nadzieję, że u niej wszystko dobrze!
Miłego popołudnia maminki!!!

Edit: Kochane, muszę się wam pochwalić, że Artur właśnie zrobił kilka swoich pierwszych kroków przy sofie, oczywiście zaintrygowany leżącą tam komórką :-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Witajcie kochane mamy :*
Angun - dzięki za troskę - jesteś kochana:* współczuję problemów zdrowotnych Waszej niani , mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze... Ale fajnie słyszeć Mama:D
Niuniunia- Ładnie kasiory im już nabiłaś!
mycha - gratki dla małej! :)
marttika - i jak autko?? znalazłaś odpowiednie?? Mojego golfa III szukałam 5 lat temu chyba z 4 miechy!
mirelko - no to już po gościach:) Masz rację - pisać trzeba! Ale na innych forach niż BB dziewczyny się udzielają??
martus_ja- no niestety trzeba z hamulcami zrobić... Auto to skarbonka - ładuje się kasy ile wlezie... :( MY też dzięki onanie - mamy chicco - i jest genialne :) Na razie nie planuję odstawiać Poli od piersi
angie- Pola od ponad m-ca ani grama nie przybrała, może Kingusia przez to , że większa i bardziej ruchliwa też już nie będzie tak przybierać? Albo za chwilę te 60 g nadrobi :) I jak po spotkaniu z fizjoterapeutką?
Anek - syn mojej koleżanki - zaczął raczkować w wieku 10 m-cy, ale sam nie siedział, tzn jak Go posadziła Beata to tak, ale sam nie potrafił się podniesc, teraz ma 13 miesięcy i już sam chodzi :D
Mikado - gratulujemy nowych wumiejętnośći, córa wyglądała cudnie! Piękna z Niej kobietka:) A Tobie taka duża nie pasuje ;) Zaraz mykam obczajać filmik:)

Kochane, nie było mnie - bo u nas masa spraw do załatwiania , ciągły stres itp...Ale musi być dobrze, dziwię się tylk o, że nie zwariowałam do tej pory, nawet nie piszę ,ale mamy w 3 doopy spraw poważnych na głowie:( Ale wierzę, że idzie ku dobremu :)
Pola się tak rozszalała, siada non stop ,nawet jak jest padnięta i już usypia to ciągle siada i zaczęła się też podnosić, na kolanka i jedną nogę ;)Nie raczkuje, ale ciągle przybiera z siady pozycję na raczka ,ale się boi ;) Podobnie jak Angun budzi mnie jak wstanie mama - cudnie!:)Jest grzeczniutka i ciągle się przytula
PS Mikado - oglądnęłam:), wooow, ale impreza, widać, jak było zajebiście i jak super się wszyscy bawili! Wasza Karola wyglądała przepięknie, no i Ty mamuśka też - laski jesteście ! Cudnie! Piękną masz rodzinkę :)
 
Ostatnia edycja:

Mikado
super że Filipek robi takie postępy, ach nie mam dostępu do grupy zamkniętej i nie pooglądam sobie, szkoda ale na pewno ślicznie Wszyscy wyglądaliście, zaglądaj do nas częściej :tak:
Angun tak mama fajnie słyszeć Liwia już od dłuższego czasu woła mamo, z Arturka mały zdolniaczek, Liwia też pięknie raczkuje ale nie potrafi sama usiąść
Gola na pewno nadejdzie dzień kiedy problemy się skończą ja sobie zawsze mówię że nic nie dzieje się bez przyczyny, trzymam &&&&& za Was, fajnie że Pola tak grzeczna i radosna, na BB się udzielają

w sumie nie zmusimy nikogo do pisania, udzielania się na BB ale szkoda będzie jak Listopad 2011 przestanie istnieć tylko patrzeć jak kolejne mamusie znikają :rofl2::nerd:

Spokojnej nocki:tak::-)
 
Sprawilam sobiee nowy smartfon ale nie wiem czy go nie oddac i wziac cos klasyczznego. Niby fajnie bo tu moge siedziec w necie ale zbyynio nic innego tu nie ma. od jutra zaczyna misie maraton w pracy juz jestem zzmeczona na sama mysl. Uciekam spac dobranoc laski.
 
Dzień dobry:)
mirelko - to prawda, u niektórych dziewczyn tylko dzięki fejsszitowi wiem co u nich ...Szkoda, bo można czasem choćby tylko dwa zdania napisać. Ale tak to już jest czasu też mniej...
Niuniunia- powodzenia w pracy, do te . też się trzeba przyzwyczaić ;)
PS Ssabrinaaa- ale Sami jest cudny , no i jak mu ślicznie w krótkich kłaczkach :D
Laski u mnie tragiczna nocka!!!!!!!!!!!! Pola ok północy przez en zaczęła siadać i dźwigać się, w końcu się wybudziła, płakała, nie chciała się położyć, co leżała, to bach i już siedzi, chwyta się szczebelków i się dźwiga...Przybiera pozycję z siedzenia na raczka i tak w koło.... Tak było do ok 1, no i jadł chyba 3-4 razy :/ Później pobudka przed 6, wzięłam ją do siebie na sofę, żeby dospać, ale ona tak się wierciła, wstawała na mnie, że nie wiem czy udało mi się choć na 10-20 minut oko zmrużyć ... Pogoda u nas dziś ładna, wczoraj od 17- 18:30 też udało nam się wyjść , dziś też uderzymy na pocztę i na krótki spacerek.
Spaaaaaaaaać :(
 
Ostatnia edycja:
Witam mamusie

u nas nocka pięknie przespana, Liwia teraz ucina sobie pierwszą drzemkę, ja już obiadek gotuję dziś zupka z botwinki dla Wszystkich i zrobię jeszcze zapiekankę serową z makaronem co by m się zapchał:tak::-D

u nas rano słoneczko świeciło zrobiłam szybko pranie wywiesiłam ale suszarkę schowałam pod balkon bo coś słońce się schowało i zrobiło się pochmurno a już myślałam że będzie fajnie ciplutko:rofl2:

Gola to ci Polcia nie dała pospać ale mała akrobatka z niej w nocy nawet fika, miłego spacerku:tak:
niunia to miłej pracy życzę:tak:

Wczoraj jeszcze piałam że Liwia sama nie siada a tu proszę dziś rano pięknie sama usiadła super widok no i dziś też pierwszy raz chwyciła się szczebelek i wstała ale tylko na kolanka na razie :tak::-D:-)

Miłego dnia :-)
 
Hej mamuski :))
Czuje się skarcona :-D:-D
Zagladam tu po kilka razy ale jakoś pisać mi się nic nie chce jakaś leniwa jestem ;-)
U nas wszystko oki Martynka każde kąty zwiedza sama muszę ją non stop mieć na oku.Ćwiczy powoli wstawanie kąpiel jest na stojąco i tylko w wanience i po mnie włazi też nóżki prostuje i robi kocie grzbiety jak na focie fb.
Wczoraj byliśmy u koleżanki w ciąży ona coś wspominała że ma delikatne skurcze a na piątek ma planowane cc a tu dziś smsik że urodziła po północy naturalnie Michałka z wagą laski :szok: 4620g:szok:Dobrze że mąż był bo by nie dała rady trzymali by ją nie wiadomo ile mąż coś rzucił i szybko coś dali przeciwbólowego masakra.
Gola współczuję łobuzerskiej nocki Poli heheh Niech ćwiczy laska :-D
mirelka i u nas 1 drzemka zaliczana.Kochana a z czym ta jeszcze zapiekanka będzie??? To prawda jak dzieciątko robi postępy to aż cała micha się cieszy ;-) Brawo dla Liwki :-)
niuniunia przywalone masz w pracy szok tyle godzin :no:
mikado świetny filmik widać że wszystko super zaplanowane :-) A twoja córa piękną ma urodę taką delikatną i do ciebie jaka podobna ;-)
Angun wiem jakie to cudowne uczucie kiedy szkrabik powie mama Martysia powiedziała 10.07 ale się cieszyłam jak głupia ..:-)Brawo za kroczki dla Artiego :-)
 
reklama
Ankusch gratulacje dla koleżanki duże bobo urodziła, zdrówka
zapiekanka to taka szybka nic specjalnego ale smaczna ser, szynka, makaron i pomysł na zapiekankę z tego robi się sos i zalew wszystko i do piekarnika na 30min:-)
Martynka zdolna dziewczynka :-):tak:

moja już po drzemce pa pa :tak:
zajrzę później idziemy raczkować a po południu na spacerek:tak:
 
Do góry