reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

zzarlo mi posta ;/

ola to pampersa mu :-D swoja droga widok o jakim marzy kazdy po przyjsciu z pracy ;-):-D

milutek na 40 st starczy, ciuszki dla maluszka na poczatku prasujesz wiec nie ma potrzeby na wiecej nastawiac
A pieluchy tetrowe/flanelowe mozesz w razie potrzeby wrzucic osobno na wiecej st.
 
reklama
Ja prałam i piorę w 40 stopniach i prasować nigdy nie prasowałam. Pierwszą partię wyprałam tylko w 60 stopniach.
natomiast pieluszki tetrowe wrzucałam zawsze na 60 stopni z odrobiną vanischa.
 
Wczoraj w tvn mowili, ze ubranka i pieluszki mozna prac w 40 st, bo w wyzszych temperaturach wlokna sie zesklepiaja czy cos takiego i wtedy sa szorstkie
 
Ruda naszczescie juz mamy to za soba i teraz to musimy go siła zciagac z wyra na spacer,potrafi nawet 12godzin wytrzymac;)
Co do prania ja sie nie znam ale mysle ze pieluchy i np przescieradła czy posciel to mozna nawet na 90st a reszte np kolorowe ciuszki to chyba 40 co by nie wyblakły.A co ile trzeba prac posciel? i czy ubranka dziecka mozna prac z naszymi? bo przeciez nie da sie uzbierac chyba odpowiedniej ilosci na cała pralke samych dzieciecych...
 
Ruda naszczescie juz mamy to za soba i teraz to musimy go siła zciagac z wyra na spacer,potrafi nawet 12godzin wytrzymac;)
Co do prania ja sie nie znam ale mysle ze pieluchy i np przescieradła czy posciel to mozna nawet na 90st a reszte np kolorowe ciuszki to chyba 40 co by nie wyblakły.A co ile trzeba prac posciel? i czy ubranka dziecka mozna prac z naszymi? bo przeciez nie da sie uzbierac chyba odpowiedniej ilosci na cała pralke samych dzieciecych...

oj da się ubierać całą pralkę zapewniam cię:) przybrudzone śpiochy z nocy, ubranko z dnia. ja bardzo długo prałam synkowi osobno w jego osobistym proszku.Przebierałam synka ok 2 razy dziennie, a jak trzeba było częściej, to również. Często zdążają się wpadki, uleje sobie, pobrudzi bodziaka kupką, obsika;)
 
Ta posciel, taka sztywna co byla kiedys, to moze i mozna prac w 90, ale taka mieciutka bawelne? To sie szorstkie robi. W ogole ja wszystko piore w 40st, czasami daje pol miarki vanisha do prania i wszystko tylko w plynie.
A poscieli dla dziecka nie bede kupowac, bo kupie taki spiworek do spania. Kupie tylko plaska podusie i przescieradla, a prac bede w zaleznosci od stopnia zabrudzenia, albo co 1-2 tyg. A prania na pewno Wam sie duzo nazbiera :) dzieciom bez przerwy sie ulewa, zasikaja wszystko przy przebieraniu, obkupaja. Wczoraj sie nasluchalam u kolezanki ;)
i oddzielnie bede prala ubranka, przynajmniej do 3-4 mies
 
hmmm ale to trzeba miec bardzo duzo tych ubranek zeby uzbierac pralke bo one przeciez sa mniejsze niz nasze,szkoda tak drogiego proszku zeby prac np 4 rzeczy
 
4 rzeczy, to nie prałam. wiadomo, że ubranka są mniejsze i aż takiej upchanej pralki jak z normalnymi ciuchami nie będzie. Zawsze jednak trzeba coś wrzucić, a to ręczniczek, prześcieradełko, poszewkę, cieplejszą bluzę i zbiera się tego sporo.
Albo robić jak radzi agacina zmieniać ustawienia na pół wsadu.
 
reklama
No własnie nie mam pół wsadu ale jesli dobrze pamietam to moja pralka sama dostosowuje ilosc wody itd do ilosci wrzuconych brudow,musze znalezc instrukcje;)
 
Do góry