reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2012

kropeleczka moja ma tak samo, nie raz bylo tak ze zasypiala 21-22 a ja szczesliwa ze mala juz spi a ona budzila sie po 30 minutach usmiechnieta i gotowa do zabawy:-D
 
reklama
To u mnie jest inaczej, ale od urodzenia było ok. Mała dostaje tak 20-21 cycusia, przy nim zasypia i śpi do 6-7 rano. Za dnia nie bardzo chce spać, ale co się dziwić jak dziecko śpi tyle godzin w nocy. Ja w ogólę jestem w szoku ile te dziecko może spać. Pamiętam jak mi zaczęła tak przesypiać całe noce, to ja się sama budziłam co 2-3 godziny i sprawdzałam, czy wszystko jest w porządku i czy oddycha.
W dzień niestety nauczyła się, że trzeba ją ululać na rękach... inaczej marudzi, że chce spać, ale sama nie zaśnie :no:
 
Dziewczyny, czy wy macie zalozone ochraniacze na lozeczkach? Ja mialam... chyba dzieki temu ze mam nianie z monitorem oddechu to mi sie dziecko w nocy nie udusilo... jakies 3 tygodnie temu wlaczyl sie w nocy alarm, ze niania nie wyczuwa zadnego ruchu, obudzilam sie przestraszona, polprzytomna pobieglam do lozeczka, patrze a tam moja mala miala cala buzke wtulona w ochraniacz, szybko ja wyciagnelam, przestraszyla sie i zaczela plakac , sama nie wiem co o tym myslec ale ten ochraniacz zdjelam na czas nieokreslony. Moja mala od miesiaca w nocy pelza po caly lozeczku i nie raz znajduje ja w nocy w dziwnych pozycjach i sciagam na srodek lozeczka. Tak ze dziewczyny uwazajcie na te ochraniacze.
 
kasica83, to super, że mała się w ogóle nie budzi. No istny Anioł z niej:-)Moja córcia budzi sie raz, czasem dwa i my i tak uważamy, że mamy fart, bo noce przesypia
Z tymi drzemkami w dzień to u nas ostatnio sie wszystko zmieniło. Zosia po prostu walczy, robi wszystko by nie zasnąc, chociaż jest śpiąca trze oczy, ziewa itp. Nie zmuszam jej, ale przez to sa dni, że spi w dzień np tylko 1,5 h przy bardzo intensywnym spedzaniu czasu (pełza, obraca się cały czas). Właśnie z tym skokiem rozwojowym przyszedł ten brak drzemek w dzień.

Anaiss, ja mam ochraniacz. Kiedyś był pr telewizyjny, w którym mówili, że ochraniacze moga być przyczyną uduszenia sie dziecka i chyba w Stanach są wycofane. Ja jednak mam, Zosia teraz tak się wierci, że byłaby cała poobijana bez tego.
 
Ostatnia edycja:
Witam się i ja już się przedstawiłam na Poznajmy się:)

A, więc miło mi będzie popisać w nowej ekipie lipcówek. Mam nadzieję, że będzie tu miło i wesoło, a nie ,,krzyk" i pretensje, bo chyba nie o to chodzi w Forum.

Mój synek to Danielek urodzony 5.07.2012r. SN. Jest Aniołkiem- zero problemów od urodzenia, tak jakby dziecka nie było- odpukać. Spać nauczony chodzi o 19 ewentulanie ma parę minut spóźnienia, ale znajomym ciężko wierzyć, że o tej godzinie on codziennie już śpi i od paru dni budzi się dopiero na karmienie ok.4-5 zje i dalej śpi do 8:) czasami zdarza się ,że obudzi się ok.1-2 ale też zje i zaraz zsypia. Ze spaniem on jest boskiiii w ciągu dnia śpi ok trzy raz a tym drzemka 3h heh to jak nie drzemka potem ok 2h i 1-1,5h a jak nie śpi to leży, bawi się, przytula czasami zapłacze jak jest głodny...na spacerach śpi jak tylko poczuje kołysanie nawet latem i 4h się zdarzało:) ale to ma po mamusi:p

je wszystko już od kaszek po obiadki,jogurciki,deserki, chrupki kukurydziane...pije mleczko 2 i herbatkę

próbuje siadać i siedzi chwilę sam, ale leci zaraz do przodu, na brzuszku leżeć nie lubi..

ja do pracy nie wracam, ponieważ parę tygodni temu zamknęli mi zakład pracy-bank a co za tym idzie miejsce pracy:/ także już skończył mi się macirrzyński i szukam nowej pracy, mam nadzieję, że szybko znajdę, a maluszej zostanie z teściami...

w galerii zostawię zdjęcie lipcowego szkrabka...:)):-)

zębuli brak póki co...
 
sss16 Witamy :) Ja myślałam, że moja jest śpioszkiem, ale już wiem, że są większe śpiochy :-D Moi znajomi też mi nie wierzyli, że mała jest taka spokojna i radosna dopóki nie odwiedzili mnie i sami nie zobaczyli.
U nas zębuli też jeszcze nie ma. Czasami wydaje mi się, że coś jest na rzeczy, a następnego dnia już jest ok. Sama nie wiem. Widocznie jeszcze nie pora na nas :)
Szkoda tej pracy, ale na pewno coś znajdziesz :) trzymam kciuki


zońka u mnie bywają dni, ze mała w ogóle nie ma drzemek za dnia. Tak już ma. Choć czasami ja potrzebuję coś zrobić i nie mogę, ale nie można mieć wszystkiego ;)
 
Ostatnia edycja:
anaissja nie kupiłam ochraniacza bo akurat trabili o tym że w stanach wycofują jak się dzieci dusily .na TVN też była rozmowa z pediatra i odradzil apelując o wycofanie tego z rynku.a stosujecie podusie ?
Mały wciągnął właśnie 2 sloiczki obiadku :-)
Witam wszystkie świeżo przyłączone
 
My ochraniacza nie mamy od początku, ale u nas jest łóżeczko turystyczne (te podwieszane), więc tam nawet jakbym chciała to nie ma jak tego zamontować.

Co do podusi, to my od urodzenia mamy klin i nic poza tym. Mała trochę mi ulewała, więc musiała być wyżej.
My idziemy na cycusia :)
 
Witajcie dziewczyny :-)
anaiss ja przy starszym ochraniacz na łóżeczko miłałam ale właśnie po obejrzeniu jakiegoś programu w TV jakoś podziałało mi to bardzo na wyobraźnie i nie założyłam.
k_asica no to jestem w szoku, że na piersi tak długo śpi bez pobudek. Super!

Tymek budzi się ok 3 razy w nocy. Pisałam juz wcześniej, ze po pierwszej pobudce zabieram go do siebie i później nie odnoszę. W dzień ma trzy drzemki. I raczej o stałych porach.
 
reklama
sss16 witaj w naszym nowym gronie;-)
Ja podusi nie stosuje, powod ten sam co z ochraniaczem:tak: teraz to sie boje..
 
Do góry