reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

reklama
Dzieki dziewczyny:elvis::elvis:
w takim razie podam małemu lakcid tylko przy antybiotyku, czyli 2 razy dziennie, to napewno wystarczy, tym bardziej, że popołudniem biegunka ustapiła.
Co ja bym bez Was zrobiła:sorry2:

ale wiesz, że nie mozna podawać razem??? Muszą być 2 godzinny odstępu. Wiem, bo obecnie sama jestem na antybiotyku i osłonowe też biorę :tak:
 
A, my to mamy. Tylko że Maciek się tym bawił rok temu i teraz już stracił zainteresowanie ;-)

Przypomnialo mi się jeszcze, że bawimy się pociągami i układamy tory. Maciek kiedys dostał taką kolejkę BRIO i uwielbia układac trasy dla pociągów.

Poza tym lubi rysować, wycinać. I ostatnio robimy zagadki. Np. niedawno kupilam magnesy ze zwierzakami morskimi. Kladziemy je wszystkie obrazkiem od strony stołu i Maciek zgaduje gdzie jest foka, albo płetwonurek. Albo do każdego magnesu musi znaleźć zabawkę podobną wśród pluszaków (my akurat mamy multum morskich zabawek, mamusia ma hopla :-p). W ikei jest sporo takich morskich stworzeń i takie zabawki są taniusie, np takie malutkie na paluszki:

morskie zwierzaki
 
U nas z zabaw: samochody, traktory, ciuchcie, książeczki (mały je uwielbia), ciastolina (;-)), duże auto do jeżdżenia, przytulanki (młody np. karmi misia, wyprowadza pieska na spacer ;-)), no i Kornel czesto słucha muzyki. Zazwyczaj takiej dla dzieci, ale lubi też pokiwać się w rytm pioseneczek lecących w radiu czy na Vivie ;-)
 
hej,
ale wiesz, że nie mozna podawać razem??? Muszą być 2 godzinny odstępu. Wiem, bo obecnie sama jestem na antybiotyku i osłonowe też biorę :tak:
potwierdzam. mi kazali robic odstep dwoch godzin.

Oliviaa współczuję tego zapalenia ucha. Znam ten ból, bo często w dzieciństwie to mnie dopadało. Pamiętam, że wtedy stosowałam olejek kamforowy na watkę i do ucha. Życzę powrotu do zdrowia.:tak:
dziekuje
ja juz mam dosc. to tak cholernie boli ze od soboty nie przespalam zadnej calej nocy! bol mnie budzi okolo trzeciej w nocy i potem nawet tabletka przeciwbolowa nie pomaga!:baffled::no: a jak uda mi sie3 nawet zasnac znow to od 7.15 zaczely dzwonic telefony. i tak co dziesiec minut. najpierw dzwonil pan zapytac czy mu moge zaproponowac jakies srodki ochrony roslin w rolinctwie!:confused::baffled: potem pani, zeby mnie zaprosic na prezentacje kolder:confused::baffled:. potem jakis facet przyszedl szukac mojego tate i jeszcze jakas baba chciala ankiete telefoniczna przeprowadzic:baffled: no kurna! i dupa ze spania!:baffled:
 
A, my to mamy. Tylko że Maciek się tym bawił rok temu i teraz już stracił zainteresowanie ;-)

Przypomnialo mi się jeszcze, że bawimy się pociągami i układamy tory. Maciek kiedys dostał taką kolejkę BRIO i uwielbia układac trasy dla pociągów.

Poza tym lubi rysować, wycinać. I ostatnio robimy zagadki.
U nas jeszcze lubiane są drewniane układanki.Kupiłam ostatnio taką układankę, gdzie na drwwnianej tablicy układa się skaładajce sie z dwóch elementów bużki zwierzatek.:tak:
U nas z zabaw: samochody, traktory, ciuchcie, książeczki (mały je uwielbia), duże auto do jeżdżenia, no i Kornel czesto słucha muzyki. Zazwyczaj takiej dla dzieci, ale lubi też pokiwać się w rytm pioseneczek lecących w radiu czy na Vivie ;-)

O to u nas jeszcze to samo:tak:
 
hej,
ja juz mam dosc. to tak cholernie boli ze od soboty nie przespalam zadnej calej nocy! bol mnie budzi okolo trzeciej w nocy i potem nawet tabletka przeciwbolowa nie pomaga!

Olivia, znam tą przyjemność, ból ucha w nocy... tra-ge-dia
ja mam teorię, że wtedy trzeba ucho rozgrzać - komforką najlepiej. I watka do środka (tylko nie wolno watki moczyć, smaruje się samo ucho z tyłu)

ja na uszy probuje sie leczyc od kilku lat, ale wszyscy lekarze mi mowią, że ucho w porządku, widać że kiedys mialam zapalenia bo coś tam jest czerwone, ale obecnie nic sie nie dzieje

i tak sie bujam z tym bolem, ktory co jakis czas się pojawia nie wiadomo skąd... Zaczęłam to nawet łączyć z migrenami. Bo w ciąży migren nie mam i ucho tez nie boli...
 
Zabawki? My mamy multum :baffled:

Daria uwielbia książeczki, bawi się kolejką, lalkami (np uklada do snu), pluszakami (wozi w wózku, karmi, bada, robi zastrzyki) - ostatnio hitem jest wysadzanie pieska FIDO na nocnik/ew. dużą ubikację.

aaaaaaaaaa no i oczywiście zabawa w sklep - dostała ostatnio kasę od babci :tak:

czasem też coś gotuje a potem częstuje :happy:

tablice do rysowania mamy ale Daria teraz nie za bardzo chce rysować bo odkryła, ze jak coś narysuje to nie wyglada to tak jak powinno, nie przypomina tego co na chciała narysować i się zniechęciła (oj, znam skądś ten przerost ambicji :zawstydzona/y::sorry:). Więc teraz tłumaczymy, tłumaczymy - no ale kredki, tablica chwilowo niezbyt chętnie używane

a wczoraj bawiłyśmy się w robienie zastrzyków magnesom z lodówki :eek:. Każdy musiał krzyknąć/zapłakać a ona uspokajała "to tylko troszeczke boli, malą chwileczkę. Juz nie płacz, nie płacz. Ja cię przytulę" :sorry2:

no i non stop opowiadanie bajek :szok: - Daria wymysla o czym maja być - np. o panu strazaku, który pojechal do sklepu kupić drabinę/wiertarkę........albo o Mak i Bek, a jak sie jej zapyta, a kto to jest Mak i Bek to odpowiada np. dwa małe koniki, krówki, pisklęta itp.
 
reklama
Nom jakos sie nasz stary skład wykrusza oj wykrusza a kiedyś tak sobie obiecywalysmy,że wytrwamy :-(
Ja jezdem :-) Wprawdzie tylko na chwilkę, ale za to z kawą i machinką kokosową :-)

dziewczyny mam pytanie
czym bawia sie wasze dzieci?

Maciek ostatnio totalnie olewa zabawki, które ma w pudełku. Natomiast królują u nas:
  1. Kredki - im więcej tym lepiej, oprócz rysowania mógłby ciągle wkładać je do pudełka i z niego wyciągać
  2. Ciastolina
  3. Puzzle - takie na 30 elementów. Ja mu układam ramkę, a potem on próbuje wykombinować resztę. Wczoraj nawet ułozylismy razem takie na 63 części :-)
  4. Kopary, kopary i jeszcze raz kopary. No i jeszcze traktory. Najlepiej w ilościach hurtowych :-)
  5. Naklejanie naklejek (przeważnie z Lippy i Messy) :-)
  6. Resztą zabawek pobawi się 5 minut i po sprawie.
 
Do góry