reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

obecnie 6tc , umowa o prace na czas określony do 6 grudnia
Kurcze, to chyba nic nie da się zrobić :/ Z tego co czytam to kasę za chorobowe nadal możesz dostać, ale nie wiem jak długo. No i nici z urlopu macierzyńskiego oczywiście
 

Załączniki

  • Screenshot_2023-11-21-15-44-15-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-11-21-15-44-15-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    270,2 KB · Wyświetleń: 47
reklama
obecnie 6tc , umowa o prace na czas określony do 6 grudnia

Możesz ciągnąć L4 do porodu i wtedy przez cały ten okres będziesz dostawała 100%. Nie możesz mieć w tym zwolnieniu przerwy i musisz na nie iść max. 14 dni po zakończeniu umowy (lub oczywiście wcześniej). Nie przysługuje Ci ani zasiłek ani urlop macierzyński. Jedynie 1000zł kosiniakowego przez rok i ewentualnie inne dodatki (na ten moment prawdopodobnie 800 plus), rodzinne (o ile nie przekraczasz progu finansowego), jednorazowe becikowe (też jest próg) i jednorazowy dodatek do rodzinnego (też jest próg)
 
Ja 1.12 w 9+2 i liczę na to że będzie już ładnie widać gdzie główka, rączki, nóżki 🥰
O to już, na pewno! Ja też jeszcze 7 grudnia idę na NFZ więc też pod patrzę jeszcze kropka.
U mnie dziś po wizycie i mamy pęcherzyk ciążowy 4mm, pokrywa się z om i wychodzi jakieś 5+0/ 5+1 🥳 Dobrze, że trafił do macicy i niech się tam trzyma z całych sił, ja po owulacji miałam 14mm endometrium, więc powinien mieć wygodnie 😁

Dzisiaj mam taki dzień bez sil, nie wiem czy to ta pogoda, czy co, ale mam spadek formy, a może stres troche opadł i organizm potrzebuje odpoczynku😴

Bety nie musze badać przez jakiś tydzień wiec luzik 🥳
Super, gratki i niech kropek trzyma najmocniej jak potrafi aż do lipca 😉
Jestem po wizycie w 8+1. Nadal bez zmian, tylko pęcherzyk zoltkowy bez zarodka. Straciłam już nadzieje, za tydzień ostateczna wizyta i pewnie skierowanie do szpitala 🥹😭
Przykro mi! Ale jest jeszcze tydzień, może sie pojawi zarodek!!!
Mamy w te same dni wizyty ja właśnie po USG jestem dzidzia ma się dobrze ponad 15 mm serduszko bije ale nie dali posłuchać założyli mi kartę ciąży i następna wizyta 1.12 już w szpitalu bo będą mnie prowadzić ponieważ miałam w lutym usuwany mięśniak 12cm i muszę rodzić też w szpitalu. Ja się dzisiaj znowu czuje kiepsko brak mocy i mdłości
Gratulacje!!!
słuchajcie własnie sie dowiedziałam ze nie zostanie mi przedłuzona umowa , co w tym wypadku ? czy jak pójde na zwolnienie to to zostanie uznane ? jestem kompletnie w rozsypce , doradzcie cos zeby było dobrze ..
W teorii jak dasz l4ciazowe i zaniesiesz zaświadczenie od lekarza o ciąży to nie mają prawa nie uznać. W tedy będziesz mieć zwolnienie do końca ciąży i macierzyński ( acz kolwiek tu nie jestem pewna ile trzeba pracować by dostać macierzyński)
 
Ja byłam wczoraj na wizycie( z om 6+3) jest pęcherzyk i w środku jest zarodek ale jeszcze za mały na serduszko wiec wizyta za 2 tygodnie i jeśli wszystko będzie okej to zakładamy kartę ciazy i działamy. Pani powiedziała że ogólnie wszystko jest dobrze więc trochę humor mam ale to czekanie dobija
 
Poszło o taka pierdole . Poklocilam się z koleżanką a ona jest bardziej pod szefowa . Szefowa mówi że mam się z nią dogadać . Z tym że z nią się nie da próbowałam.. jestem nadal w szoku ..
 
O to już, na pewno! Ja też jeszcze 7 grudnia idę na NFZ więc też pod patrzę jeszcze kropka.

Super, gratki i niech kropek trzyma najmocniej jak potrafi aż do lipca 😉

Przykro mi! Ale jest jeszcze tydzień, może sie pojawi zarodek!!!

Gratulacje!!!

W teorii jak dasz l4ciazowe i zaniesiesz zaświadczenie od lekarza o ciąży to nie mają prawa nie uznać. W tedy będziesz mieć zwolnienie do końca ciąży i macierzyński ( acz kolwiek tu nie jestem pewna ile trzeba pracować by dostać macierzyński)

A podasz podstawę prawną? Bo to co piszesz to totalna bzdura niemająca nic wspólnego z kodeksem pracy
 
reklama
Do góry