reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

ja biorę puerię bo mam mutacje a tam jest metylowany kwas, poza tym biorę sobię probiotyki na jelita (chyba mam zespół jelita drażliwego) i acard 150mg bo czekam na juttzejszą wizytę, mam nadzieję, że dostanę refundowaną heparynę
O a jakie probiotyki bierzesz? Też mam jelito drażliwe, oczywiście niczym nie potwierdzone, lekarka usłyszała objawy i od razu mi wcisnęła bo najbardziej pasuje. Przepisała leki po których czułam się strasznie wzdeta. W dzień spodziewanej miesiączki dostałam biegunki i myślałam że to właśnie jelito ale to chyba objaw ciąży był. Niestety wzięłam 1 tabletkę stoperanu, liczę że nie zaszkodziłam tym dziecku!
 
reklama
Ja narazie biore witaminki normalne a od dwóch miesięcy kwas foliowy , jutro zapewne kupię jakieś dla ciężarnych. Tylko nie wiem właśnie które najlepsze , ostatnio w ciąży bylam 10 lat temu trochę się zmieniło. Mam już troje dzieci w wieku 14, 12 i 10 lat .
 
Dziewczyny u mnie zaczęły się straszne mdłości i wymioty. Ciagle chodzenie do toalety i zaczynaja mnie bolec piersi. Ja od kiedy się dowiedziałam biorę MAMA DHA premium
 
Ja narazie biore witaminki normalne a od dwóch miesięcy kwas foliowy , jutro zapewne kupię jakieś dla ciężarnych. Tylko nie wiem właśnie które najlepsze , ostatnio w ciąży bylam 10 lat temu trochę się zmieniło. Mam już troje dzieci w wieku 14, 12 i 10 lat .
Polecam zajrzeć na str pana tabletki, tam ma suple fajnie opisane. Też mam 3 na pokladzie 😀
 
Dziewczyny jeszcze jedna rzecz, teraz mi leci 6 tydzien, a za 3 tyg mam andrzejki, duza impreza, dosc sporo za nia zaplacilismy i nie ma mozliwosci odsprzedania czy tez zwrocenia biletow. Czy na moim miejscu byscie poszly? Partner mowi, ze jak bede sie dobrze czula to spoko ale z drugiej strony nie wiem czy powinnam tanczyc? Czy lepiej sobie darowac?
 
Dziekuje. 14, 8, 5. Fajnie ze nie jestem tu sama jeśli chodzi o wiek😀 robisz betę? Ja nigdy nie robiłam, ale teraz wiek trochę mnie martwi.
Super 🥰 ja zaraz skończę 38 i pewnie jestem jedną z najstarszych mamusiek tutaj? Czy coś mnie ominęło?

Chyba jako jedyna nie biorę żadnych suppli dla kobiet w ciąży typu pragna itd mój gin twierdzi że tam są mikro dawki witamin. Biorę metylowany kwas foliowy, dha z nordic naturals, wit c, d3 30tys z k2 bo mam mały niedobor a lekarz kazał wynik podnieść do min 100, b12, magnez itd. Lubię naturalne suple bez dodatkow zbędnych :) minus że wszystkie witaminy oddzielnie są a nie w 1 tabletce.
Przeżywam jutrzejszą powtórkę bety i innych badań 🙈 czuję się jak w 1 ciazy 😅
 
@MatkaWatiatka37 Ja mam 35 więc podobnie do Was dziewczyny :) trochę mi głowa świruje po lipcowym poronieniu ale na szczęście jutro wizyta więc może troszkę się uspokoję choć to dopiero 5tc będzie więc serduszko jeszcze raczej nie będzie biło :(..
Z probiotykami różnie, co akurat kupię, ogólnie też nie jestem nijak zdiagnozowana ale objawy pasują i zauważyłam, że jak mam atak to po probiotykach się uspokaja, więc tak sobie suplementuję. Tym stoperanem nie powinnaś zaszkodzić dziecku tak jak alkoholem we wczesnym etapie kiedy jeszcze się nie wie, że się jest w dwupaku, natura tak to wymyśliła że powinno być dobrze :)
Ja mam 2 córy 13 i 10lat z poprzedniego małżeństwa.
@nelusia1992 mnie oprócz 'czucia' podbrzusza i zaparć w tej chwili nic więcej nie doleja, trochę się tym martwię, bo nawet w poprzedniej poronionej bolały mnie piersi a teraz nic
@Yolandelo ja w pierwszej ciąży też byłam na zabawie sylwestrowej, mogłam być mniej więcej na takim etapie jak teraz jesteśmy, bo młoda urodziła się w sierpniu, dlatego jak się dobrze będziesz czuła to jak najbardziej korzystaj i idź, bo po porodzie się skończą imprezki 😂, a jak się będziesz słabo czuła to zawsze możecie szybciej wyjść :)
 
reklama
Super 🥰 ja zaraz skończę 38 i pewnie jestem jedną z najstarszych mamusiek tutaj? Czy coś mnie ominęło?

Chyba jako jedyna nie biorę żadnych suppli dla kobiet w ciąży typu pragna itd mój gin twierdzi że tam są mikro dawki witamin. Biorę metylowany kwas foliowy, dha z nordic naturals, wit c, d3 30tys z k2 bo mam mały niedobor a lekarz kazał wynik podnieść do min 100, b12, magnez itd. Lubię naturalne suple bez dodatkow zbędnych :) minus że wszystkie witaminy oddzielnie są a nie w 1 tabletce.
Przeżywam jutrzejszą powtórkę bety i innych badań 🙈 czuję się jak w 1 ciazy 😅
Ja 38 w kwietniu kończę. Co do witaminy D to jej dawki są tak małe że szkoda gadać. Ja aktualnie biorę 6 tyś. Kurde też bym musiała zrobić sobie badania i sprawdzić jak tam moje witaminy się mają. Trochę do łykania masz, ale wiesz co łykasz!
 
Do góry