reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

reklama
Hej Kochana.
Ja również dziś z obliczeń 5+4 :). To również moja pierwsza ciąża. Niestety wizytę umówiłam dopiero na 30.11. Miałam termin na wczoraj, ale przesunęłam, bo stwierdziłam, że za wcześnie i nic konkretnego się nie dowiem. Teraz oczywiście żałuję. 🫢 U mnie 5 (😂) pozytywnych testów. Z objawów ból piersi, zmiany nastroju, ból brzucha do teraz i... żadnych mdłości. Trochę mnie to martwi.

Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze ❤️

Właśnie wyszłam z Lidla i choć nie pachniało tam jakoś specyficznie to tak mnie mdliło, że myślałam, że zostawię zakupy na środku sklepu i wybiegne 🤮 nie wymiotuje ale mdli mnie bez przerwy. Poprzednia ciąża zero mdłości a tu już widzę będzie ciężko 😁 w poprzedniej pochłaniałam pomarańcze w hurtowych ilościach a dziś mój syn uwielbia kwaśne smaki, ciekawe czy to przypadek 😆
Dziś rano miałam dokładnie to samo w Lidlu. Byłam po 7 rano, mało ludzi, pustki, a ja myślałam,że nie dokończę zakupów! A jeszcze wczoraj pisałam Wam,że nie mam mdłości. 😉
 
Cześć dziewczyny, dołączam do Was :) termin teoretycznie na 9.07.24
Beta 2.11 - 875
4.11 - 1440
10.11 - 12351

Obecnie na progesteronie ponieważ pojawiło się plamienie ale na szczęście wszystko jest w porządku, zarodek już jest widoczny. Jest to moja pierwsza ciąża więc jestem lekko przerażona.
Mam do Was od razu pytanie czy macie jakieś sposoby na przeziębienie? Jestem już na l4 ponieważ rozłożyło mnie konkretnie katar, kaszel osłabienie o ciągłych mdłościach i wymiotach to już nawet nie wspominam 🙈
ja cały sezon jesienno zimowy robię syrop do herbaty- kroję cytrynę w plasterki i na krzyzyk na male czesci, obieram kawalek imbiru i kroje na kawalki, mozna zetrzec na tarce wtedy go bardziej czuc przekladam do sloika i zalewam miodem, trzymam w lodowce i dodaje do herbaty po kilka lyzeczek, jak mnie cos zaczyna zbierac to to zazwyczaj stawia mnie na nogi, poza tym ma fajny smak i jak sie pije na cieplo to nie czuc imbiru a on podobno pomaga tez na mdlosci wiec dla nas jak znalazl :)
 
Mnie ogólnie ta ciąża mocno dobija, całymi dniami okropnie się czuję, bez xonvea miałam mega mdłości, po tabletkach śpię cały dzień, w ogóle nie mam sił i nawet mój dzisiaj powiedział, że wyglądam na wykończoną i mam podkrążone oczy.. jak mi to szybko nie minie to się wykończę, dzisiaj obiad robiła moja 10cio latka, zrobiła pancakes, fajnie jej wyszły i dobrze że się zaoferowała bo ja bym nie wystała przy tej patelni 🙈
 
Witam wszystkie nowe dziewczyny ☺️ ściskam wszystkie którym niestety nie wyszło i trzymam kciuki ze za niedługo się uda 😉 Miałam trochę do nadrobienia ponieważ mąż przyjechał i mało czasu jakoś mam ostatnio. U mnie libido skoczyło do góry także mąż się cieszy a lekarz powiedział ze bez problemu można 🤦🏽‍♀️ Powiedzcie mi czy tez macie taki straszny wstręt do mięsa, sam zapach mnie odrzuca? Mdli mnie codziennie, piersi pobolewają a już nie wspomnę o tym ze zasypia gdzie tylko mi się uda i mam niepohamowana chęć na mandarynek jem kilogramami 🤦🏽‍♀️
ja o dziwo tym razem nie czuję mięsa, ani nie mam pociągu do rosołu jak w poprzednich ciążach za to mam ochotę na ryby, jajka, mandarynki i jabłka
 
ja cały sezon jesienno zimowy robię syrop do herbaty- kroję cytrynę w plasterki i na krzyzyk na male czesci, obieram kawalek imbiru i kroje na kawalki, mozna zetrzec na tarce wtedy go bardziej czuc przekladam do sloika i zalewam miodem, trzymam w lodowce i dodaje do herbaty po kilka lyzeczek, jak mnie cos zaczyna zbierac to to zazwyczaj stawia mnie na nogi, poza tym ma fajny smak i jak sie pije na cieplo to nie czuc imbiru a on podobno pomaga tez na mdlosci wiec dla nas jak znalazl :)
Nie wiem czy to prawda, czy to mit, ale ponoć nie wolno z ilością spożywanego imbiru w ciąży przesadzać. Ja w poprzedniej ciąży raczyłam się w ostatnim trymestrze non stop imbirem i ktoś mi powiedział, że może spowodować skurcze macicy :p
 
Nie wiem czy to prawda, czy to mit, ale ponoć nie wolno z ilością spożywanego imbiru w ciąży przesadzać. Ja w poprzedniej ciąży raczyłam się w ostatnim trymestrze non stop imbirem i ktoś mi powiedział, że może spowodować skurcze macicy :p
nie słyszałam o tym ale mamy w ciąży tyle zakazów że łatwo coś przeoczyć 😁 ja do tego syropu daję taki mały kawałek i nie piję go z kawałkami tylko sam syrop więc mam nadzieję, że nie przekraczam dozwolonej dawki, osobiście imbiru nie lubię, w tej herbacie w sumie go aż tak nie czuć
 
nie słyszałam o tym ale mamy w ciąży tyle zakazów że łatwo coś przeoczyć 😁 ja do tego syropu daję taki mały kawałek i nie piję go z kawałkami tylko sam syrop więc mam nadzieję, że nie przekraczam dozwolonej dawki, osobiście imbiru nie lubię, w tej herbacie w sumie go aż tak nie czuć
Myślę, że pewnie nie przekraczasz. Wolałam po prostu napisać tak w razie czego :)
 
reklama
próbowałam zapisac sie w innej placówce LUXMED okazał sie problem ze skierowaniem które mam mianowicie nie ma określonego tc na skierowaniu , zastanawiam sie nad zmiana przychodni gdzies moze nawet blizej mnie
 
Do góry