reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
Nie. Nigdy nie miałam. Problemów z tarczyca
To powiem ci że ja też nie miałam problemów z tarczyca no ale niestety przy ostatniej ciąży (stracona w marcu )to mi się ujawniła i do tego wyszło mi Haschimoto.Dlatego warto przed staraniami się badać.Ale na szczęście TSH jest do zbicia tylko pod nadzorem endokrynologa.
 
To powiem ci że ja też nie miałam problemów z tarczyca no ale niestety przy ostatniej ciąży (stracona w marcu )to mi się ujawniła i do tego wyszło mi Haschimoto.Dlatego warto przed staraniami się badać.Ale na szczęście TSH jest do zbicia tylko pod nadzorem endokrynologa.

Mi leki na obniżenie tsh zlecił ginekolog, nie wybierałam się do endo. Te rozszerzone badania ft3 ft4 itd mam w normie, więc może dlatego.
 
@Kalusiaj
Dziewczyny problemy z tarczycą mam od15 lat, Hashimoto. Przecież TSH 3,2 jest w granicach normy popatrzcie na widełki waszego labolatorium ale zazwyczaj norma to od 0,3-5,0 czasem 0,25 -4,74. Dlaczego od razu brać syntetyczny hormon ?? Można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku. Są lekarze którzy trochę powyżej normy TSH hormonu nie dają tylko próbują jeszcze jodem podratować.
Ja leczę się 20 lat, miałam epizody z lekami i bez. Aktualnie mam zapalenie tarczycy i 2 guzy. Od 2 lat wdrożono mi znowu lek aby wpływał dobrze na guzy. Norma norma ale najlepiej utrzymać na jednym poziomie żeby nie skakało
 
Ogólnie dziś wyszłam z siebie i stanęłam obok. Dzień dzwonienia po rejestracjach. Wpierw by zapisać się do diabetologa i endokrynolog i do Łaba by wyrobić krew kartę. Terminów nie ma. Do diabetologa najszybciej mam na 2 grudnia. nic wcześniej. Do endo nie wiadomo bo nikt się nie odezwał z infolinii. Szukają szczescia po prostu. A z krew karta to ostatecznie dodzwoniłam się do prywatnej jednostki bo wszędzie telefony albo zajęte alboe infolinia informuje że czas oczekiwany na połączenie to 30min... Dramat
Jeśli umawiasz wizyty na NFZ to jako ciężarna musisz mieć wizytę maksymalnie po 7 dniach od zgłoszenia się. Gwarantuje to ustawa za życiem. Wystarczy zaświadczenie,że jesteś w ciąży.
 
reklama
Do góry