reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2018

U mnie też cycek dostępny całodobowo przez co jest brak regularnosci w jedzeniu, pocieszylas mnie myślałam, że tylko moje tak ma.
Michaś skończył 5 miesięcy 12go i jeszcze jest na samej piersi zamierzam podać mu marchewkę jak radzicie bo faktycznie ten kleik fatalny w smaku, będę go używać jako dodatek. Kaszki u nas w sklepie są tylko smakowe a nie chce mu jeszcze określać pierwszego nowego smaku jako coś słodkiego.
Po świętach wrócimy z pl i zaczniemy rozszerzać dietę teraz jest katar przez co wielkie marudzenie do tego skok i jeszcze będziemy w trasie więc nie chce by pierwsze jedzonko kojarzył z takim słabym okresem.
Czy któraś z Was jeszcze nie rozszerza diety swojemu dziecku? Czy jestem ostatnia?
My też na samym cycu lecimy [emoji6] Emilka 16 skończyła 5 miesięcy i mamy 7 kg. W sobotę lecimy do Polski na święta i po powrocie zamierzam wprowadzać "nowości". Też nie chciałam żeby rozszerzanie diety kojarzyła z wielkimi zmianami, nowe miejsce, nowi ludzie.... Na spokojnie zaczniemy od stycznia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja córeczka we wtorek skończy 6 mcy. Mleko pije 3 x150, słoiczek deseru owocowego, plus słoiczek obiadu (np. z cielęcinką), na noc potrafi wypić mleko 180-210 (zależy od nastroju). W nocy nic już nie je. Śpi do rana. Waży 7 kg.
 
Moja córeczka we wtorek skończy 6 mcy. Mleko pije 3 x150, słoiczek deseru owocowego, plus słoiczek obiadu (np. z cielęcinką), na noc potrafi wypić mleko 180-210 (zależy od nastroju). W nocy nic już nie je. Śpi do rana. Waży 7 kg.

Zazdroszczę przespanych nocek, mój synek od jakiegoś czasu znów budzi się kilka razy w nocy :(
 
Zazdroszczę przespanych nocek, mój synek od jakiegoś czasu znów budzi się kilka razy w nocy :(


Eh, one wcale nie takie przespane. Mam na warsztacie jeszcze dwójkę ciut starszych. Moja trzylatka potrafi wybudzić się dwa razy w nocy z rynkiem, bo płaczem tego nie nazwę. Także wcale nie jest tak kolorowo. :)
Ale fakt najmłodsza to anioł nie dziecko.
 
U mnie z kolei na rękach nie uśnie, na rękach marudzi i się chce bawić a tylko odkładam i oczy się zamykają jak przychodzi jego godzina, mam nadzieję, że mu się nie zmieni :)
Dziewczyny, rozszerzacie już dietę? Ja zaczęłam od piątku ale nie bardzo wiem co, jak i ile. Próbowałam czytać w internecie ale tyle różnych i rozbieżnych informacji, że już zgłupiałam...
My próbowaliśmy. Zaczęliśmy równo jak skończył 5 miesięcy i próbowaliśmy tydzień bez rezultatu :( młody nie chce nic jeść. Ani warzyw ani owoców. Nawet buzi nie chce otwierać. Nie chcę go zmuszać i wciskać na siłę bo jak widzi lyzeczke to odwraca głowę. Jak już udało mi się coś w niego wcisnąć to się krzywił, wypluwał i miał odruch jakby wymiotny. Spróbujemy za parę dni znowu.

Zazdroszczę przespanych nocek, mój synek od jakiegoś czasu znów budzi się kilka razy w nocy :(
Moze to skok? Mój też budzi się w nocy i to bardzo różnie. Czasem prześpi pierwszy sen 2-3 godziny a czasem i 5, chociaż kilka razy zdarzyło się też 7. Za to od około 4 śpi z nami w łóżku ale bardzo niespokojnie i często się przebudza nawet co godzinę wtedy chce cyca, chwilę possie i zasypia. Wstajemy max 7:30-8.
Karmimy na żądanie więc nie ma u nas zbytnio regularności a ostatnio nawet w dzień ma problemy ze spaniem. Śpi max godzinę w ciągu dnia i jak zawsze zasypial na spacerze to teraz nie śpi wcale :/
 
My próbowaliśmy. Zaczęliśmy równo jak skończył 5 miesięcy i próbowaliśmy tydzień bez rezultatu :( młody nie chce nic jeść. Ani warzyw ani owoców. Nawet buzi nie chce otwierać. Nie chcę go zmuszać i wciskać na siłę bo jak widzi lyzeczke to odwraca głowę. Jak już udało mi się coś w niego wcisnąć to się krzywił, wypluwał i miał odruch jakby wymiotny. Spróbujemy za parę dni znowu.


Moze to skok? Mój też budzi się w nocy i to bardzo różnie. Czasem prześpi pierwszy sen 2-3 godziny a czasem i 5, chociaż kilka razy zdarzyło się też 7. Za to od około 4 śpi z nami w łóżku ale bardzo niespokojnie i często się przebudza nawet co godzinę wtedy chce cyca, chwilę possie i zasypia. Wstajemy max 7:30-8.
Karmimy na żądanie więc nie ma u nas zbytnio regularności a ostatnio nawet w dzień ma problemy ze spaniem. Śpi max godzinę w ciągu dnia i jak zawsze zasypial na spacerze to teraz nie śpi wcale :/

Czasem mam wrażenie, że te skoki rozwojowe się nie kończą [emoji23][emoji85]
 
Moja Mała 23 skończyła 5 miesięcy i nadal lecimy na samym cysiu. Waży 6100.Zamierzam zacząć rozszerzać dietę po 6 miesiącu :-)
Ja czekam aż skończy 6 miesięcy i trochę udoskonali siedzenie bo póki co się chwieje i myślę spróbować blw bo każda próba słoików kończy się tak samo. Nie chcę nic i zaciska wargi.
 
My konczymy 6 mcy za kilka dni, 3 stycznia i tez wtedy zrobie kolejne podejscie bo maly co najwyzej odrobine owocow zje a i to nie zawsze ... ale rosnie pieknie, widac jeszcze nie potrzebuje niczego poza mlekiem albo te zabki mu tak przeszkadzaja ...
 
reklama
Ja czekam aż skończy 6 miesięcy i trochę udoskonali siedzenie bo póki co się chwieje i myślę spróbować blw bo każda próba słoików kończy się tak samo. Nie chcę nic i zaciska wargi.
Też myślę o blw. Moja jeszcze nie siedzi choć bardzo by chciała, dźwiga się i denerwuje, że nie umie usiąść.
 
Do góry