reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
My już jemy marchewkę, ziemniaka, marchewkę z jablkiem czy marchewkę z ziemniaczkiem banan z jablkiem, gruszka. Jadła też brokuł że słoiczka, resztę podajemy swoje lub że sklepu, nie gotowe. Na początku jeden składnik kilka dni, później już łączone. Jemy też kaszke, na początku ryżowa teraz waniliowa. Kasze jedliśmy też z jablkiem i bananem [emoji6] podajemy tak 30 minut po mleku, a mimo tego młoda zjadła np pół badana z połową jabłka [emoji6] jak już nie chce to wypluwa albo zaciska usta [emoji6]

Jak przygotowujesz warzywa? Na ile dni w przód da radę przygotowac?
 
My już jemy wszystko co jest po 4 mc i zaczęliśmy 5 mc młody zjada cały słoiczek 80g i zastępuje już jedno mleko
Kleika nie lubi jedynie kaszka
 
Jak wstanie to tak do godz je kaszkę 90ml - 8:00
Po 3-3,5 godz mleko 120ml - 11:00
Potem słoiczek obiadek - 13:00
Mleko 120ml - 14-15:00
Deserek - 17:00
Mleko 19:30-20:00 do spania
 
Jak wstanie to tak do godz je kaszkę 90ml - 8:00
Po 3-3,5 godz mleko 120ml - 11:00
Potem słoiczek obiadek - 13:00
Mleko 120ml - 14-15:00
Deserek - 17:00
Mleko 19:30-20:00 do spania

Tak mało mleka pije? To u nas ciągle mleko to podstawa i narazie inne pokarmy to dodatek.

No i nadal karmię na żądanie więc regularności brak...
 
Tak mało mleka pije? To u nas ciągle mleko to podstawa i narazie inne pokarmy to dodatek.

No i nadal karmię na żądanie więc regularności brak...

Próbowałam mu dawać więcej mleka ale nie wypijał ,
zamiast 120 robiłam 150 ml to 30 zawsze zostawiał ...
Ale chyba nie jest złe bo ma 8500g
U nas na początku wprowadzania jedzenia tez było to dodatkiem ale teraz kiedy zje mi słoiczek to nie chce już mleka

Aaa No i w nocy od jakiegoś czasu mi pije mleko jeszcze bo tego tam nie napisałam
 
Próbowałam mu dawać więcej mleka ale nie wypijał ,
zamiast 120 robiłam 150 ml to 30 zawsze zostawiał ...
Ale chyba nie jest złe bo ma 8500g
U nas na początku wprowadzania jedzenia tez było to dodatkiem ale teraz kiedy zje mi słoiczek to nie chce już mleka

Aaa No i w nocy od jakiegoś czasu mi pije mleko jeszcze bo tego tam nie napisałam
Maks też więcej niż 120 nie wypije A źle nie wygląda heheh
 
reklama
Tak mało mleka pije? To u nas ciągle mleko to podstawa i narazie inne pokarmy to dodatek.

No i nadal karmię na żądanie więc regularności brak...
U mnie też cycek dostępny całodobowo przez co jest brak regularnosci w jedzeniu, pocieszylas mnie myślałam, że tylko moje tak ma.
Michaś skończył 5 miesięcy 12go i jeszcze jest na samej piersi zamierzam podać mu marchewkę jak radzicie bo faktycznie ten kleik fatalny w smaku, będę go używać jako dodatek. Kaszki u nas w sklepie są tylko smakowe a nie chce mu jeszcze określać pierwszego nowego smaku jako coś słodkiego.
Po świętach wrócimy z pl i zaczniemy rozszerzać dietę teraz jest katar przez co wielkie marudzenie do tego skok i jeszcze będziemy w trasie więc nie chce by pierwsze jedzonko kojarzył z takim słabym okresem.
Czy któraś z Was jeszcze nie rozszerza diety swojemu dziecku? Czy jestem ostatnia?
 
Do góry