reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Niestety nie doradze jak jest z wazeniem itd bo nie mam wagi w poniedzialek lecimy na szczepienie i zważy małego trochę się boje że znowu będzie że za dużo przybral bo już gołym okiem widzę że jest coraz pulchniejszy wygląda no jak po prostu Bobas Ale jak wiecie naszej pediatrze faldki przeszkadzają....
Mam takie głupie trochę pytanie troche się martwię bo mój Mały miał przepukline pepkowa, pępek widać że się wchłania do środka więc pozytywnie ale jak się tak zmniejsza to uwidacznia się wszystko w środku czego wczesniej nie bylo widac i tutaj pytanie czy Wasze dzieci też w pepku mają taka "gulajke" nie wiem malutka kulkę twardsza od reszty? Czy może właśnie to ta zmniejszajaca się przepuklina no nie wiem chce zapytać w poniedzialek lekarza choć pewnie uzna mnie za kretynke :p
 
Pisałam do doradczyni. Powiedziała, że zaleca odciągnąć przed karmieniem 20 ml mleka, dostawic mała do tej piersi a jak już zje to podać jej to 20 ml jeszcze. zastanawiam się jaki to ma sens..i jak mam jej to podać, butelka?
 
Niestety nie doradze jak jest z wazeniem itd bo nie mam wagi w poniedzialek lecimy na szczepienie i zważy małego trochę się boje że znowu będzie że za dużo przybral bo już gołym okiem widzę że jest coraz pulchniejszy wygląda no jak po prostu Bobas Ale jak wiecie naszej pediatrze faldki przeszkadzają....
Mam takie głupie trochę pytanie troche się martwię bo mój Mały miał przepukline pepkowa, pępek widać że się wchłania do środka więc pozytywnie ale jak się tak zmniejsza to uwidacznia się wszystko w środku czego wczesniej nie bylo widac i tutaj pytanie czy Wasze dzieci też w pepku mają taka "gulajke" nie wiem malutka kulkę twardsza od reszty? Czy może właśnie to ta zmniejszajaca się przepuklina no nie wiem chce zapytać w poniedzialek lekarza choć pewnie uzna mnie za kretynke :p
Chętnie pożyczyłabym trochę fałdkow dla mojej kruszynki :-)
 
Pisałam do doradczyni. Powiedziała, że zaleca odciągnąć przed karmieniem 20 ml mleka, dostawic mała do tej piersi a jak już zje to podać jej to 20 ml jeszcze. zastanawiam się jaki to ma sens..i jak mam jej to podać, butelka?
Ostrożnie z butelką,bo różnie to się może skończyć.Ta doradczyni powinna Ci to wszystko chyba powiedzieć-lepiej podobno podawać strzykawka albo łyżeczka,żeby nie zaburzac ssania.Najlepiej zapytaj u źródła:)
 
Pisałam do doradczyni. Powiedziała, że zaleca odciągnąć przed karmieniem 20 ml mleka, dostawic mała do tej piersi a jak już zje to podać jej to 20 ml jeszcze. zastanawiam się jaki to ma sens..i jak mam jej to podać, butelka?
Mój starszy Syn jadł z butelki w weekendy kiedy byłam na uczelni w resztę dni z cycka i tak przez rok wszystko było ok ale niektóre dzieci nie chcą już więcej piersi kiedy zasmakuja butelki 20 ml to nie dużo dałabym strzykawka może, Michaś z kolei strzykawka dostawal mm w szpitalu na początku kiedy brakowało mi mleka. 3 dni dawalam mu mm z butelki o też potem nie bylo problemu z powrotem do cysia.
Może chodzi o to że hmmm kiedy zaspokoi pragnienie dalej nie ciągnie efektywnie... nie wiem gdybam "głośno myślę". Ja powiem Ci że podziwiam Cię za to że tak walczysz o kp bardzo rzadko spotyka się takie nastawienie
 
Ja kiedyś próbowałam dać jej pipeta odciagniete mleko to wypluwala. Mam wrażenie, że może pokarmu mam mało, bo ona chętnie ssie jak jest wyrzut oksytocyny trwa to jakieś 4-5 minut potem puszcza pierś, chwyta, lize, denerwuje się,płacze. Już naprawdę mam tego dosyc.
 
reklama
Ja kiedyś próbowałam dać jej pipeta odciagniete mleko to wypluwala. Mam wrażenie, że może pokarmu mam mało, bo ona chętnie ssie jak jest wyrzut oksytocyny trwa to jakieś 4-5 minut potem puszcza pierś, chwyta, lize, denerwuje się,płacze. Już naprawdę mam tego dosyc.
Mój też tak robi jak głodny nie jest a niby chce cyca.
Jestem skłonna doradzić Ci na tydzień podać mm albo nawet 3 dni zobaczysz jaka jest reakcja Niuni i też zobaczysz jak przybierze na wadze. Przez ten czas odciągaj pokarm...Nie wiem chciałabym Ci coś sensownego doradzić.
Dla pocieszenia, za 2 miesiące zaczniemy rozszerzać dietę i oprócz mleczka będzie mogła próbować czegoś innego i napewno zacznie łapać faldki.
 
Do góry