reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Napewno trzeba zwracac uwage na wage urodzeniowa i stopniowy przyrost, z tego co wiem , wazne by nie spadala z siatki centylowej u Agnieszki ladnie to widac wlasnie , nie jest wysoko ale przyrost jest regularny. Moj tez jedzie na 15 centylu i wg pediatry swietnie przybiera.
Konsultuj z lekarzem jesli wg niego dziecko rosnie jak trzeba to nie ma co sie nakrecac bo na laktcje stres napewno niewskazany.
To prawda nie ma co porównywać dzieci do siebie bo każde urodziło się z inną waga i ma inny apetyt ważne żeby dziecko w miarę regularnie rosło wg. Siatki centylowej. Z resztą kiedy ze starszym Synem bylam u pediatry kiedyś powiedziała że dziecko rośnie skokowo np. Może nie iść w górę na wadze bo w tym czasie rośnie wzdłuż....coś takiego i na zmianę. Ja rozumiem że się martwisz Madlen ja się martwię znowu w druga stronę że mały za ciężki bo jest raczej powyżej 75 centyla blisko 90. 15 tydzień waży ponad 7 kg dokładnie będę wiedziała w poniedzialek urodził się 3860g więc mimo że jest duży to tyje równomiernie około 1kg na miesiąc. Z dziećmi to jest naprawdę różnie i zawsze będziemy się o coś martwić tak naprawdę.
Jeżeli byłaś chudzinka to mała pewnie ma to po Tobie. U mnie w rodzinie też jest taki niejedek szczuplutka od zawsze długo ja karmili nawet gdy dziecko powinno już jeść samodzielnie, rodzice bali się że się zaglodzi ale ma się całkiem dobrze tyle że jest bardzo chuda dziewczynka.
 
reklama
Dziś zwazylam i waży 5030.Nie odciagam tego 20 ml mleka przed karmieniem bo ona potem nie chce tego pić pipeta i wypluwala. Sprawdzałam na siatce centylowej i jest na 15 centylu. Faktem jest to,że e ostatnim czasie ten Mały czlowieczek się wydłużył.Narazie karmić będę normalnie tak jak do tej pory, widzę że bardziej pasuje jej karmienie co 2 h niż co 3.Zwaze za tydzień i zobaczymy jak będzie to wyglądało. Meliska to mój obowiązkowy napój w ciągu dnia :p A czy Was też tak suszy jak na niezłym kacu? ja potrafię wypić ponad 3 litry wody na dobę.
 
Dziś zwazylam i waży 5030.Nie odciagam tego 20 ml mleka przed karmieniem bo ona potem nie chce tego pić pipeta i wypluwala. Sprawdzałam na siatce centylowej i jest na 15 centylu. Faktem jest to,że e ostatnim czasie ten Mały czlowieczek się wydłużył.Narazie karmić będę normalnie tak jak do tej pory, widzę że bardziej pasuje jej karmienie co 2 h niż co 3.Zwaze za tydzień i zobaczymy jak będzie to wyglądało. Meliska to mój obowiązkowy napój w ciągu dnia :p A czy Was też tak suszy jak na niezłym kacu? ja potrafię wypić ponad 3 litry wody na dobę.
Wypijam ponad 4l.. Na produkcję mleka schodzi, a jak cię suszy, to pij więcej - będzie więcej mleka ;)
 
Wypijam ponad 4l.. Na produkcję mleka schodzi, a jak cię suszy, to pij więcej - będzie więcej mleka ;)
Ja pije dużo herbat typu melisa czy dla mam karmiacych i kawy zbożowej, latem preferowalam wodę teraz pije wodę bo muszę, karmi żeby wmówić sobie że pije piwko dla rozluźnienia :D raczej czuje ciągły głód, pragnienie trochę mniej ale przez cały dzień uzbiera się z 2 litry nie więcej aż muszę sprawdzić ile wychodzi tak po kubkach dziennie :)
 
Ja pije dużo herbat typu melisa czy dla mam karmiacych i kawy zbożowej, latem preferowalam wodę teraz pije wodę bo muszę, karmi żeby wmówić sobie że pije piwko dla rozluźnienia :D raczej czuje ciągły głód, pragnienie trochę mniej ale przez cały dzień uzbiera się z 2 litry nie więcej aż muszę sprawdzić ile wychodzi tak po kubkach dziennie :)
Pamiętaj, że musisz wyprodukować mleko, więc musisz mieć z czego - skoro to koło litra, to ten litr co najmniej trzeba dodatkowo wypić [emoji6]
 
Wiem właśnie dlatego wodę mam cały czas pod ręką żeby pamiętać się tankować :D
Jesteśmy po szczepieniu dostał druga dawke na rota doustnie i jak już małego ubieralam to bekło mu się ta szczepionka a miał smoczek i patrzyłam ze nic nie wyplynelo po powrocie do domu obudził się o okazało się że trzymał wszystko w buzi bo zrobiła mu się spieniona klejaca slina smoczek też w tym był, myślicie że ta dawka mu się przyjela mimo to? Wydaje mi sie że nie ma znaczenia czy w brzuszku czy w buzi...No i nie wiem ile tego się cofnelo nawet.
Przepuklina się wchlania ładnie i ten guziczek i ciemny pępek to od tego i może tak być, nic złego to nie jest także cieszę się.
 
Dziewczyny,

Macie moze jakieś sposoby żeby drzemka malucha trwala dłużej niż 30 minut?
Młoda na dworze śpi jak suseł a w domu pobudka po 30 minutach i marudzenie z niedospania..

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry