reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny pomóżcie co .Od początku mówiłam. Ze nie chce karmić w szpitalu nie mialam pokarmu ona płakała dawały jej butelke stwierdziłam ze juz zostaję przy butelce później płacz bo ona szuka cyca i rączki pycha do buzi ale cycki bolały bo nie odciagane grudy ból i zaczęłam smarować surytusm zeby wypalić a w pon iść do lekarze po tabletki jak bratowa sie dowiedziała to siadła na mnie ze karmic położna to samo a ja tak naprawdę nie wiem z jednej strony chce dla niej bo mi szkoda jej a z drugiej chciała bym pozbyć sie mleka juz zeby nie bolało
Jeśli mimo tego, że wiesz jakie są zalety z kp postanowilas w ciąży, że karmić nie będziesz to trzymaj się swojego... To Twoja decyzja i każdy ma do niej prawo cokolwiek inni myślą :) dlatego też nas tu nie pytaj tylko rób jak uważasz akurat wątek kwestii skoro już przed porodem mialas podjęta decyzje i nadal nie chcesz
 
Dziewczyny pomóżcie co .Od początku mówiłam. Ze nie chce karmić w szpitalu nie mialam pokarmu ona płakała dawały jej butelke stwierdziłam ze juz zostaję przy butelce później płacz bo ona szuka cyca i rączki pycha do buzi ale cycki bolały bo nie odciagane grudy ból i zaczęłam smarować surytusm zeby wypalić a w pon iść do lekarze po tabletki jak bratowa sie dowiedziała to siadła na mnie ze karmic położna to samo a ja tak naprawdę nie wiem z jednej strony chce dla niej bo mi szkoda jej a z drugiej chciała bym pozbyć sie mleka juz zeby nie bolało
Chyba, że chęć zaspokojenia potrzeb dziecka jest większa :) bo już w końcu nie rozumiem czy chcesz czy nie chcesz bo widać, że się wahasz
 
A mozesz powiedziec jak rozhulac laktacje,tak na przyszlosc [emoji14] bo moją karmilam krotko te 14 lat temu,stracilam pokarm ze stresu i mozliwe ze z zapalenia piersi ;) bylam wtedy zielona ;) przyda mi sie to info ;)
Wiesz co najlepiej to skorzystac z pomocy doradcy laktacyjnego. Ja wlasnie z takich porad korzystalam.
Generalnie zasada jest taka, ze trzeba jak najczesciej przystawiac dziecko do piersi, bo to ono najbardziej pobudza laktacje. A oprocz tego regularnue odciagac laktatorem po 15 min z kazdej piersi. W dzien co 2-3 godz, w nocy co 3-4 godz. I pamietac, ze nocne karmienia i odciagania sa najwazniejsze.
 
Wiesz co najlepiej to skorzystac z pomocy doradcy laktacyjnego. Ja wlasnie z takich porad korzystalam.
Generalnie zasada jest taka, ze trzeba jak najczesciej przystawiac dziecko do piersi, bo to ono najbardziej pobudza laktacje. A oprocz tego regularnue odciagac laktatorem po 15 min z kazdej piersi. W dzien co 2-3 godz, w nocy co 3-4 godz. I pamietac, ze nocne karmienia i odciagania sa najwazniejsze.
Dzieki bardzo ,wszystko naturalnie ,supcio ;) dobrze ze kupilam laktator.. 14 lat temu nie wiedzialam ze jest cos takiego [emoji23] to tyle trwa sciaganie laktatorem? 15 minut?
 
Dzieki bardzo ,wszystko naturalnie ,supcio ;) dobrze ze kupilam laktator.. 14 lat temu nie wiedzialam ze jest cos takiego [emoji23] to tyle trwa sciaganie laktatorem? 15 minut?
Musi byc te minimum 15 min z kazdej piersi, bo pokarm przechodzi rozne fazy. Najpierw jest wodnisty i sluzy dziecku do picia, potem robi sie gesciejszy i na koncu najbardziej gesty zeby dziecko sie najadlo. Dlatego w upaly czy orzy biegunce trzeba przystawiac czesciej ale na krocej zeby dziecko wiecej pilo.
Znana jest tez zasada odciagania 3/5/7, czyli najpierw po 3 min z kazdej piersi, potem po 5 mon i po 7.
Ale w razie wiekszych problemow na prawde polecam pomoc specjalisty.
I zycze jednak braku problemow[emoji3]
 
Musi byc te minimum 15 min z kazdej piersi, bo pokarm przechodzi rozne fazy. Najpierw jest wodnisty i sluzy dziecku do picia, potem robi sie gesciejszy i na koncu najbardziej gesty zeby dziecko sie najadlo. Dlatego w upaly czy orzy biegunce trzeba przystawiac czesciej ale na krocej zeby dziecko wiecej pilo.
Znana jest tez zasada odciagania 3/5/7, czyli najpierw po 3 min z kazdej piersi, potem po 5 mon i po 7.
Ale w razie wiekszych problemow na prawde polecam pomoc specjalisty.
I zycze jednak braku problemow[emoji3]
Dziekuje Ci bardzo :*
 
reklama
Do góry