reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2018

Ale i tak chyba zawsze najbardziej mnie przerażało mmr bo po tym widziałam cała paletę efektów ubocznych i to nie zaszlyszanych od kogoś tam blisko w rodzinie.
 
reklama
Zgadzam się nie jestem ogólnie za szczepionka na pneumokoki ponieważ mój chrześniak dostał zapalenie płuc pneumokokowe po szczepieniu. Przeszło miesiąc nie mogli z tego wyjść. Pneumokoki nosi każdy z nas i dla zdrowego organizmu nie są one niebezpieczne, niestety jak widać dla osłabionego nawet szczepienie może zaszkodzić. Żeby nie było NOP mają wpisany, szczepionkę kupowali.
Ja akurat z NOP nigdy sie nie spotkalam, za to z ciezkimi powiklaniami zakazenia wiele razy, niestety nie zawsze konczyly sie dobrze. Dlatego wlasnie napisalam, ze kazda z nas ma swoje zdanie oparte na wlasnych doswiadczeniach.
Ja akurat uwazam, ze powiklania chorob zdazaja sie duzo czesciej niz powiklania poszczepienne i wole nie ryzykowac.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
W końcu sie ogarnelam z rana :) dziś moja córka kończy 7 lat, wiec po południu jedziemy do Krakowa, bo od pół roku ma upatrzony rower, a z ta pogodą to wiecej dzieci na rowerach jeżdżą niż na nartach ;) chociaz u nas dzis snieg i mróz :) miłego dnia! :*
 
W końcu sie ogarnelam z rana :) dziś moja córka kończy 7 lat, wiec po południu jedziemy do Krakowa, bo od pół roku ma upatrzony rower, a z ta pogodą to wiecej dzieci na rowerach jeżdżą niż na nartach ;) chociaz u nas dzis snieg i mróz :) miłego dnia! :*
Sto lat dla corci! To ten sam rocznik co moja[emoji5] Tylko moja z listopada[emoji5]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Ale przeciez nie musisz szczepic tymi darmowymi pneumokokami. Ja corke na wzwB tez nie szczepilam darmowa szczepinka oferowana przez szpital/ przychodnie tylko swoja lepsza. Z pneumo tez zamierzam tak zrobic

A druga sprawa to skad takie przekonanie, ze ro szczepienie jest bez sensu? Przeciez pneumokoki to najczesciej wystepyjaca bakteria w zlobkach i przedszkolach. Moga wywolac bardzo niebezpieczne powiklania, wlacznie ze smiercia.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
Wiem że nie muszę. Tylko jak mam szczepić to bym chciała ta co na 23 szczepy chroni. Problem taki że ona jest dawana dopiero po 2 urodzinach.

Co do tego że chroni przed powikłaniami to mam do tego wątpliwości. Szczepienie na grypę niby też chroni a jak pisały dziewczyny wcale tak nie jest.

Jak już pisałam na zakaźne groźne ok, szczepie ale to na pneumokoki owszem mogę zaszczepić ale ta 23walentna
 
Wiem że nie muszę. Tylko jak mam szczepić to bym chciała ta co na 23 szczepy chroni. Problem taki że ona jest dawana dopiero po 2 urodzinach.

Co do tego że chroni przed powikłaniami to mam do tego wątpliwości. Szczepienie na grypę niby też chroni a jak pisały dziewczyny wcale tak nie jest.

Jak już pisałam na zakaźne groźne ok, szczepie ale to na pneumokoki owszem mogę zaszczepić ale ta 23walentna

O szczepieniu na grype akurat ja pisalam i tez nie jestem do niej przekonana. Ale to wirusy, ktore co roku sie zmieniaja. Grypa to zupelnie inna sytuacja i nie mozna tych dwoch szczepionek porownywac.
Co do pneumo to moja corka byla zaszczepiona i jak zalapala to przechodzila jak zwykle przeziebienie. Natomiast widzialam dzieci nie szczepione chorujace z powodu pneumokokow czy meningokokow i nie chcialabym tego widziec u wlasnego dziecka.

Oczywiscie nie probuje Cie absolutnie przekonac. To Twoja decyzja. Chcialam tylko wyjasnic, ze tu jest zupelnie inna sytuacja niz w przypadku grypy.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
reklama
Pneymokoki sa teraz w kalwndarzu obowiazkowych szczepien. Tylko faktycznie jest tam dawana syfiasta szczepuonka. Ja i tak bede brac ta platna, tak jak przy corce robilam z wzw.

Ja za to uwazam, ze temat jest godny poruszenia. Kazda z nas moze wtpowiwdziwc swoje zdanie, poparte wlasna wiwdza i doswiadczeniem. Obywisciw bez przekonywania na sile innych do swojej opinii. Ale z takich dyskusji kazda z nas moze czegos nowego sie dowiedziec, a decyzja i tak jest indywidualna[emoji5]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
A czy w przychodni informują o tym, że możesz dopłacić za tą lepszą? Pytam przyszłościowo. Dają wybór czy z góry szczepią tą gorszą?

oar8qqmza8t91ycr.png

Nasz Aniołek 31.07.17 (10tc)
 
Do góry