reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Martyśka to normalne, że w czasie karmienia z drugiej piersi sika. Laktatora nie używaj bez potrzeby. Guzka możesz delikatnie masować w czasie karmienia, może się zastój tam robi, to normalne i nie ma co się przejmować. Karm w różnych pozycjach, bo wtedy inaczej mleko z piersi schodzi i się nie robią zastoje. Przy zapaleniu to pierś jest gorąca. Mogłaś jeszcze przewiać pierś, wtedy boli przez kilka dni i samo przechodzi.
 
reklama
czy któraś z was miała problem z ropiejącymi oczkami? małemu ropieje prawe oko i czytałam, że to może być infekcja bakteryjna /:

wystarczy że ktoś niezbyt czystą reką poglaskal po główce i juz oczko zaropieje. Zakraplaj solą fizjologiczna, jak nie pomoże to do lekarza po coś silniejszego.
Rumiankiem nie przemywajcie oczków, rumianek potęguje ropienie.

Martyśka spróbuj okład z liścia kapusty może?
 
czy któraś z was miała problem z ropiejącymi oczkami? małemu ropieje prawe oko i czytałam, że to może być infekcja bakteryjna /:

Na oczko to albo sól fizjologiczna albo załączona herbata czarna zwykła bo zawiera garbniki i ładnie ściąga- nam to przy starszej circe położna polecała. Jak to nie pomoże to do lekarza.
 
Pytanie do mam karmiących, od wczoraj mam problem. Strasznie boli mnie prawa pierś, od spodu takie klocie czuje i ogólnie pierś jest miękka a od spodu guzka czuje i to on promieniuje .. i przy tym jak karmie malutka to z drugiej piersi strasznie dużo pokarmu leci ( obojętnie z której czy z prawej czy z lewej ) no dosłownie zalewa mnie mleko. Ale nie pokoi mnie to klocie, moje siostra mówi ze może to za dużo pokarmu mam i mała tego nie zjada i zrobiło się zapalenie.. ale w takim razie co mam zrobić z tym mlekiem przecież jak będę ciągle odviagac laktatorem to będzie tego jeszcze więcej.. :o

To normalne,że leci z drugiej piersi podczas karmienia. Nawet gdy się akurat nie karmi to leci. Guzek sobie masujące pod prysznicem i polewaj ciepła woda.możesz również pokroić kapustę,włożyć do lodówki na jakiś czas i obłożyć...
 
Kochane ciocie a to juz jest moj synek ktory ma juz skonczone 3 tyg i 4 dni :-D
 

Załączniki

  • 1437470681763.jpg
    1437470681763.jpg
    32,4 KB · Wyświetleń: 71
Jeśli chodzi o ropiejące oczko- tak jak piszą dziewczyny- przemywać solą fizjologiczną od kącika zewnętrznego do wewnętrznego. Pamiętać trzeba, że jeden gazik na jedno oczko, nie mieszać, bo jeśli jest zakażenie, to można je przenieść na drugie, zdrowe oko. Rumianek, czarna herbata- niestety to co obecnie jest dostępne w sklepach nie wiadomo już, czy jeszcze przypomina naturalną herbatę/rumianek - przez to często może podrażniać, powodować uczulenia u dorosłych, co dopiero u maluszków. Jeśli sól nie pomoże to lekarz przepisze delikatne kropelki. Ale zwykle sól pomaga :)

O piersiach i karmieniu się nie wypowiem, bo (jeszcze) brak mi doświadczenia w tej dziedzinie. Ale trzymam kciuki, żeby nie bolały ;)

Ja jutro idę na badania, ktg i te sprawy. To co piszecie z tymi terminami to macie rzeczywiście racje. Trzeba wyluzować, złapać dystans- teraz mi trochę lepiej, co ma być to będzie. Thriade- niebawem urodzisz i będziesz się zastanawiać- czemu tak szybko wyszła??? :p
 
reklama
helooł
w końcu sie odzywam :-) przy mojej dwójce czasu za dużo nie mam zwłaszcza, ze mąż od wczoraj w pracy...
u mnie się działo że nie miałam czasu wejść na bb, jak wiecie wróciłam do domu w czwartek z patologii ciąży, miałam mieć w poniedziałek 13-stego ostatnią wizytę i ustalenie cięcia lub ewentualnego przekręcenia. Ale mój skarb wybrał inną drogę i 20 min po północy chwycił mnie skurcz, usiadłam i czuje że mi wody lecą - nie chlusnęło ale poleciało sporo, no to na szybko na IP. Tam już skurcze zaczęły sie pisać co 7 min ok 90 %, więc historia choroby z pobytu wyciągnięta i szybka decyzja nie czekamy do rana tylko cc bo za szybko sie akcja rozwija. Także w szpitalu byłam ok 1.30 a Tymonek urodził sie o 2.58 :-) z wagą 3640 g 54 cm w 38 tyg 0 dn i dostał 10 pkt. :-D
DSC00995.jpg
Ale mogę porównać oba porody i jak dla mnie poród naturalny jest o wiele lepszy, wolałabym 2 razy urodzić sn nic mieć jedną cc!
Na razie tyle :-)
 

Załączniki

  • DSC00995.jpg
    DSC00995.jpg
    24,6 KB · Wyświetleń: 84