reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

ja brałam witaminy ale odstawiłam i zostawiłam sam kwas, miałam wrażenie ze po tych witaminach było mi bardziej niedobrze niż zwykle:sick:,

Marika... ja sie wczoraj zstanawiałam, czy z sosem kopytki, czy własnie parowane bułeczki, stwierdziałam ze z kopytkami mniej babrania...
Lenistwo ogarnia mnie z każdej strony :baffled:
 
reklama
Z tego co czytalam wynika, że w 1 trymestrze nie mozna brac nic oprócz kwasu foliowego, a nadmiar róznych witamin moze wrecz zaszkodzic dziecku! generalnie NICZEGO nie powinno się brac bez konsultacji z lekarzem. Ja mam bardzo niskie zelazo i wyniki czerwonych krwinek w dolnych normach lub poniżej (zawsze tak miałam, bo jestem chuda i blada), ale nic nie biorę dopóki nie będę u lekarza i on mi nie powie co brac (i kiedy).
A propos badan dziewczyny, robiłyscie juz cytologie? mi niestety wyszedł słaby stan zapalny, grupa II, i teraz nie wiem na ile to powazne w ciązy, ile moge czekac?! wizytę mam dopiero za tydzien, nie wiem czy ta tydzien to zostawic czy leciec gdziesj indziej do jakiegokolwiek lekarza? chociaz wolałabym zeby juz tylko jeden o mnie decydował.. Pomóżcie!
 
A co do moich zmartwien z rozmiarem fasolki, to w internecie są podane inne wymiary w moim tygodniu.. zobaczcie na suwaczku, mówi ze dzidzia powinna byc 7-8 mm.. a była 2 :-( Chociaz z drugiej strony lekarz napisał ze 5 tydzien, a przeciez nie wiedział kiedy było zapłodnienie, wyliczył ten wiek chyba własnie z wymiarów maluszka? bo ten wiek sie zgadza idealnie, jest 2 tygodnie "mniejszy" niz wg OM
 
Witam
widzę że niezła dyskusja na temat porodów się zaczeła:tak: ja od siebie mogę napisać tylko tyle że chcę znowu poród naturalny:-) i mam nadzieję że będzie taki sam jak pierwszy:-) :-) :-) Na porodówkę prosto z izby przyjęć trafiłam z 10 cm rozwarciem,bóli jako takich mocnych nie było,potem 3 parcia (15 min) i Kacper był na świecie,najdłużej zajeło im szycie i to wspominam mniej mile ale dało się wytrzymać.Także jak dlamnie to cc to jakaś wielka operacja i strasznie się jej boję:tak:

Ja włosy farbowałam i w pierwszej ciązy i teraz i nic się nie działo więc pewnie nadal będę to robić.

Jak narazie mam przyjmować tylko kwas foliowy a potem zobaczymy.

Widzę że wy chyba macie dużo energi,mi się wogóle nic niechce nawet pisać,choć czytam codzień na bierząco a wy zasuwacie ja szalone :-D
 
miłego dnia

wczoraj dentysta robił mi zeba bez znieczlenia, w poniedziełk kolejny - mozna przezyć.

włosy farbowac ide we wtorek, bo przecież mamy być piekne i zadbane, czyż nie?

jesli chodzi o poród, to każdy z nas ma wolna wolę i ma prawo decydować, jak chce rodzić. Nie uważam, że jedna, czy druga forma jest lepsza lub gorsza. Każdy ma prawo decydować o swoim ciele i dziecku. Myślę, że to kwestia indywidulana. Nie mam zamairu nikogo do niczego przekonywać. Ja już wybrałam i wiem, czego chcę ;-)

Nie życzę sobie kometarzy dotyczących mojego Osobistego i tego, że nie trąbie całemu światu, że jestem w ciązy....a jak coś będzie nie tak, to też mam trąbić całemu świat?

Cieszę się ze zwolneinia. Spie i czytam, odwiedzaja mnie w koncu znajomi, faktycznie uwielbiam nastaolatków, bo chyba juz potrafię zrozumeić ich świat i system wartosci. Przygotwouję indywidualnie kilku z nich do ogólnopolskich olimpiad, kilu jest studentami szacownych kierunków, dobrych uczelni i też mam z nimi rewelacyjny kontakt. Obiady jadam u tesciowej, bo ma checi i zapął kulinarny, którego mnie brak. Obecnia szukam dobrych prezentów pod chionkę, które sprawią radosć.
 
Karinko to takiego porodu to zazdroszcze!!:tak:
Marika - tematy usuniete. Co do blizny to mi tam wsio ryba, majtki, nawet skape wszystko zaslaniaja,a rozebrana widzi mnie tylko moja maz;-)
Bazylio - z tego co wiem to gr II jest oki, a slaby stana zapalny nie jest grozny, jakies globulki czy leki i bedzie po wszystkim. Kiedy idziesz do lekarza teraz??Bo Ty sie Slonce nam tutaj zamartwisz! Roznie pisza w roznych gazetach, ksiazkach, nie czytaj tego. Wszystko bedzie dobrze, jest dobrze, glowa do gory!
Patina narazie biore tylko kwas foliowy,ale jak m isie skonczy to mam zaczac brac witaminy, zwlaszcza,ze jest okres jesienno - zimowy.

Miko spi,a ja ide zalec przed tv:-)
 
Biedronko jak pisałam drożdże mi śmierdzą ale te pyzy jadłam u teściowej-ha ha, więc nie byłam przy ich robieniu:) mam dość bliziutko i u niej jadamy obiady, nieraz sama coś przygotuję:-p
nie lubieękaczki ale dzisiaj zjadłam sos z tego ptaka, jest pyszny, sam ptak mi nie smakuje.Zjadłam chyba z 5 pyz i pęknę:laugh2:
zaraz łyknę kwas foliowy bo najlepiej go brać w porze obiadowej.
Karinko dobrze miałaś z tym porodem, ja miałam chyba(nie pamiętam dokładnie) rozwarcie na 2,5? jak zajechałam a, o 1 w nocy było na 9 cm i dopiero zadecydowali o cc-męczyłam się.
Co do pisania to ja jestem uzależniona chyba od tego forum:laugh2::szok::-D
miałam wieczorem zajrzeć a zjadłam obiad i do kompa....ech....
 
Lila dzięki za usunięcie bo po co nam to było:)(mam na myśli tematy):-D
A brzuch ci ładnie schudł? zero rozstępów-masz dobrze....moja siora ma też bliznę niziutko, po kilku latach zbladło,i naprawdę z ręką na sercu jak mi pokazywała to mało co było widać!!!!:szok: tyle co nic! a ja mam dość wysoko miałam "w uśmiech" cięcie ale w podbrzuszu nad włosami łonowymi-że się tak wyraże :baffled::eek::-p z przyczyn że młoda była tak ułożona więc musieli...
 
reklama
hej Mamusie ! :-)
Biedronko. Mnie mdłosci tez juz prawie ustąpily,mama poradziła mi wlasnie codziennie rano bedac jeszce w lozeczku zjesc jogurt i tak polezec jeszcze z pol godz.. i stosuje od dwoch tyg ta metode i przyznam ze o niebo lepej sie czuje
Patina26. Ja łykam tylo kw.foliowy,chcialam brac jakies witaminki ale pani doktor powiedziala mi ze to na poczatek w zupelnosci wystarczy.

Nie chce mi sie nic ostatnio a juz na pewno nie gotowac obiadow,nie wiem jak wy to robicie kobitki...jestescie w ciazy,jeszcze jedno dziecko przy ktorym trzeba ciagle latac no i jeszce kopytka...jezuuu...jak wy to robicie, ze macie tyle sily???:confused:
 
Do góry