reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

no i trzeba pamietac ze najlepiej bez stalek bo mogą zatykać kanaliki mlekowe i sie guzki bolące będą robić :( ja od początku ciazy chodze juz w takim bez stalek bo mnie piersi bolały... mam nadzieje ze nie będą mi zwisać do kolan po tym, bo koty na osiedlu będą za mną gonić hihi ;)))))
 
reklama
a ja z kupieniem stanika do karmienia mam zamiar troszkę poczekać, nie dość że do tej pory rozmiar może się zmienić to jeszcze na dodatek ja nie lubię typowych miękkich staników tylko takie usztywniane, z twardszą miseczką, no cóż czy chce czy nie chce za 2 miesiące będę musiała się przyzwyczaić

no i z tego też powodu ciągle zwlekam, w takich miękkich stanikach piersi wydają mi się jakieś niekształtne, ale tak jak mówisz wyjścia nie, szczególnie na sam początek, żeby ich za mocno nie ściskać, ale biorąc pod uwagę moją niechęć kupię tylko jeden, pewnie i tak go będę zakładać tylko na wyjście z domu, a po domu aby luźniej, z resztą zobaczymy jak moje piersi zniosą nowe zadanie :)
 
Ja pewnie kupie taki typowy cyckonosz do karmienia tylko na wyjscia, a w domu i na noc chce nosic bustier (przy corce sie sprawdzilo).
 
hej dziewczyny moze mi pomozxecie karmie malego piersia najpierw jedna ok godziny potem druga okolo godziny i godzina dwie przerwy, zdaza sie ze musze go dokarmic mlekiem i zjada wtedy 20ml zdaza sie to raz dwa razy dziennie a czasami wcale ale moje piersi sa strasznie miekkie mam wrazenie ze maly sie nie najada boje sie ze pokarm mi ginie pomozcie
 
Kasiamisia, przede wszystkim musisz pilnować, żeby synek ssał efektywnie - to, że cmoka sobie cyca, nic nie daje - musi ssać porządnie. Przystawiaj go jak najczęściej, o ile się da - bez dokarmiania - laktacja powinna się ustabilizować. Najlepiej skonsultuj się z jakąś poradnią laktacyjną - położna zobaczy, jak młody ssie, pokaże, co trzeba robić i na co zwracać uwagę - tak przez internet to ciężko wszystko wyjaśnić jak trzeba ;-) Powodzenia! :-)
 
Kasiamisia ja też radzę nie dokarmiać. To niestety pierwszy krok do zaniku laktacji :-(
Staraj się dużo pić. Możesz sobie kupić herbatki laktacyjne lub specjalne tabletki- chyba lactinatal się nazywają. Po każdym karmieniu małego możesz jeszcze pomęczyć troche piersi laktatorem. Powodzenia!
 
No i kolejny temat w którym jestem zielona ;) staniki noszę usztywniane i takie będę nosiła, bo mojego rozmiaru do karmienia w sklepach nie widziałam a wysyłkowo boje się kupować, bo mogą okazać się niedobre. Mąż mnie męczy, żebym zdecydowała, jaki chcę laktator a ja pojęcia nie mam. Chciałam się wstrzymać do porodu i zobaczyć, czy mała będzie umiała ssać, czy będę miała wystarczająco pokarmu. Może jednak powinnam się na jakiś zdecydować tak na wszelki wypadek?
 
reklama
ja też póki co nie kupuję laktatora, po co wydawać pieniądze jeśli się okaże, że z moimi cyckami i z umiejętnościami małej w tym zakresie wszystko jest ok, w razie czego nie problem kupić, tyle tego wszystkiego na rynku... mogę jedynie coś wybrać i w razie czego będę mogła męża do sklepu wysłać, gdybym ja nie miała możliwości...
 
Do góry