reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja...

F??G??matko kochana dziewczyny nie straszcie mnie:szok: przed ciążą miałam 75 B ostatnio kupowałam stanik 80 D ale z niego wyrosłam i w związku z tym, że mam bardzo wrazliwe piersi, nie tolerujace zandnych koronek i szwów w biustonoszach przerzuciłam sie na topy ciążowe -sportowe i nie wiem jaki mam rozmiar ale są ogromne i ciagle rosna:zawstydzona/y: boje sie co to bedzie po porodzie bo tak sobie wyobrazam, ze jak dostane pokarm to one dopiero urosną, co?:szok:
 
reklama
Henrietta ale się uśmiałam:-D:-D:-D

No to ja jestem posiadaczką tych cycuchów co rosnąć nie chcą. Tzn na początku coś im przybyło, ale staniki te same noszę i nic mnie nie ciśnie. Ogólnie mam takie przeciętne B, tylko kształt taki, że wyglądają na znacznie mniejsze. Ani seksownego zagięcia pod biustem, nawet rowek mi się nie chce zrobić choćbym nie wiadomo jaki stanik założyła:eek:
No i teraz wyglądają tak samo, tylko sutki mi ściemniały :sorry:
 
Oli ja slyszalam, ze nie wolno takich kremow uzywac w ciazy. ale sto proc.pewna nie jestem. ani modelujacych, ani wyszczuplajacych. o jakis skladnik tam chodzi, ktory przenika podobno. ani zadnych z cofeina. ale to zaslyszane. musialabym sprawdzic

Ja też słyszałam o różnych przeciwwskazaniach, ale m.in moja gin i np ten artykuł tego nie potwierdza:
Nie dla rozstępów - ciąża, krem, kremy, peeling, rozstępy - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl
 
a ja uzywam zwyklych kremow nawilzajacych i poki co zadnych rozstepow nie widac..nie bawie sie w zadne modelujace sciemy bo one nic nie daja...jak ciaza ma zmienic cialo to i tak to zrobi... a nie zawsze je niszczy,np piersi.. nie sa za kazdym razem brzydkie po karmieniu... wiekszosc moich znajomych, ktore przed ciaza mialy miseczki b-c, po ciazy maja ladne piersi... tzn niektore nie obyly sie bez rozstepow, ale nie wisza im one jak u mućki... ;)
 
poszukalam w internecie i "Kosmetyki przeciw rozstępom i cellulitowi również są pomocne jednak wiele z nich nie nadaje się do użytku przez przyszłe mamy. Szczególnie preparaty, na których widnieją napisy, że posiadają właściwości drenujące np. kofeina, czy składniki wysuszające typu alkohol."

Vanilla - ja tez nie wierze w cudowna moc modelujacych kosmetykow. Jesli chodzi o kofeine to dobrze jednak zapamietalam;) ja sie smaruje tylko fissanem ( brzuch, piersi, posladki), pozostale czesci nawilzam oliwka i innymi zwyklymi. cos tez slyszalam,ze wit. A(ale nie wiem czy na pewno ta czy inna) moze szkodzic plodowi. pozniej trzeba uwazac czym sie piersi smaruje przy karmieniu, wtedy modelujace odpadaja na pewno, bo dzidzia bierze to do buzi.
 
z kofeiną po części racja, ale moja gin potwierdza - w kosmetykach jest ona w takich ilościach, że nie można porównać nawet do filiżanki kawy dziennie. A przecież takową wolno nam wypić ;-)
Więc myślę, że jakiś mikroprocent kofeiny w porcji balsamu na pewno nie zaszkodzi tym, które takowych używają ;-)
Osobiście kupowałam na początku zwykle balsamy nawilżające, potem dostałam takie na rozstępy od maminki kochanej, a wiadomo - darowanemu koniowi... :rofl2:
 
Wiecie rozstępy robią się jak skóra jest sucha i mało elastyczna no to pęka.....przynajmniej ja sobie tak to tłumaczę :-D ja mam do nich tendencję bo jak rosłam to mi się trochę na biodrach porobiło a teraz używam zwykłej oliwki dla dzieci Bambino i ani jednego nie widać mimo że przybrało się tu i ówdzie :tak:
 
ja oliwki bambino używam jakoś od 9 tyg czyli zaraz po tym jak dowiedziałam się że jestem w ciąży ... ale moim piersiom to i oliwka nie pomoże hehe
 
reklama
czasami nawilżanie skóry nie wystarczy, bo rozrywanie włókien kolagenowych w skórze zależy w dużej mierze od czynników genetycznych, zmian hormonalnych, czy też zaburzeń w funkcjonowaniu tkanki łącznej itd itp.
Ja to mam chyba wszystko na raz!!! hahahaha :-D:rofl2:
 
Do góry