reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 w ciazy pytanie

Dołączył(a)
7 Grudzień 2015
Postów
14
Witam mam takie pytania. Do tej pory nie otrzymałam pieniędzy za zwolnienie od pracodawcy. Moje 1 zwolnienie mam od 23 marca do 27 kwietnia a kolejne od 28 kwietnia do 18 mają. Za 1 zwolnienie czyli 33 płaci pracodawca tak? A później zus. Wypłata zawsze miałam 1 a teraz nie mam pieniędzy. Do kiedy pracodawca ma czas na zapłacenie mi za zwolnienie to 1? Bo to on płaci tak?
 
reklama
L4 w ciąży miałam płacone zawsze jak zakład płacił wypłatę.
33 dni wyplaca zakład pozniej Zus.Ale u mnie zus płacił do pracodawcy i pracodawca mi na 10.
 
Nie przekracza 20 osób. Napisalabym sms pracodawcy albo zadzwoniła ale nie jestem pewna do kiedy może wypłacić a nie chce dzwonić i później okaże się ze ma jeszcze czas. Wiem ze zus ma 30 dni ale nie wiem czy pracodawca płaci od dnia otrzymania zwolnienia? Otrzymała 28 marca tylko że mój lekarz pomylił data zwolnienia i napisał od 23 do 27 marca a powinno być kwietnia. Więc była korekta i drugi raz wyslalam pracodawcy więc od kiedy ona liczy to zwolnenie ? Pytam bo nie byłam nigdy na zwolnieniu w ciazy
 
W takim razie kolejne zwolnienia będzie Ci płacił ZUS i to niestety może trwać...
Ale ja się już pogubiłam: nie dosłałaś pensji za kwiecień czy za maj?
 
Nie dostałam za kwiecień za to zwolnienie od 23 marca do 27 kwietnia.wiem że z żydem może potrwać. Ja nie mam pensji za kwiecień i moje pytanie do kiedy pracodawca ma czas zapłacić? Bo wtedy byłam na zwolnieniu tym 1 od 23 marca do 27 kwietnia. A wiem że pierwsze 33 dni płaci pracodawca. Chciał zadzwonić tylko chce się upewnić do kiedy ma czas na zapłatę.
 
To jak za kwiecień, to faktycznie coś jest nie w porządku. Jeśli będziesz do niego dzwoniła (lub do kadrowej/księgowej), to spytaj też, czy już zgłosili do ZUSu Twoje zwolnienie 28.04-18.05.
 
Pracodawca powinien zapłacić zgodnie z umową i regulaminem pracy (ewentualnie Obwieszczeniem jak nie musi mieć Regulaminu).
A ty wogóle pieniędzy za kwiecień nie dostałaś czy nie dostałaś za okres L4?
 
reklama
A ty wogóle pieniędzy za kwiecień nie dostałaś czy nie dostałaś za okres L4?
To ja dopowiem, że Autorka cały kwiecień była na zwolnieniu, przy czym sytuacja była pogmatwana:
Otrzymała 28 marca tylko że mój lekarz pomylił data zwolnienia i napisał od 23 do 27 marca a powinno być kwietnia. Więc była korekta i drugi raz wyslalam pracodawcy
 
Do góry