reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Witam!
Mam do Was pytanko. Ponieważ zaczełam się troche martwić śluzem, który w zasadzie mam od samego początku. Plamienia mają kolor taki raczej mleczny, lub nieraz blado żółty. Nie mam żadnych dolegliwośći, oprócz tego że czasem boli mnie troszke dół brzucha (ale wydaje mi się że to z powodu rozciągającej sie macicy), czy te upławy to normalna sprawa, czy raczej mam się niepokoić już. Z początku wydawało mi się ze to raczej normalne, zmiana flory bakteryjnej i tak organizm reaguje. Tymbardziej że nie plamie jakoś bardzo, troche, ale zastanawiam się czy nie za długo i czy powinnam sie niepokoić! Bardzo prosiłabym o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
hej dziewczynki, a ja mam pytanie troche z innej beczki. Kupujecie juz jakies drobiazgi dla waszych pociech ( spioszki, skarpeteczki) bo ja mam wielka ochote ale nie wiem czy juz powinnam. co wy o tym myslicie?

ja nie kupuje koszmarnie wierzę w przesądy nie chcę zapeszać ale...
zawsze dla dziecka mam buciki takie na szczęście no i zawsze daje buciki mojemu jak jestem w ciąży ;)
 
Witam!
Mam do Was pytanko. Ponieważ zaczełam się troche martwić śluzem, który w zasadzie mam od samego początku. Plamienia mają kolor taki raczej mleczny, lub nieraz blado żółty. Nie mam żadnych dolegliwośći, oprócz tego że czasem boli mnie troszke dół brzucha (ale wydaje mi się że to z powodu rozciągającej sie macicy), czy te upławy to normalna sprawa, czy raczej mam się niepokoić już. Z początku wydawało mi się ze to raczej normalne, zmiana flory bakteryjnej i tak organizm reaguje. Tymbardziej że nie plamie jakoś bardzo, troche, ale zastanawiam się czy nie za długo i czy powinnam sie niepokoić! Bardzo prosiłabym o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

jak dla mnie normalne zawsze miałam ogromne opławy w ciąży dla złagodzenia polecam płyn do higieny intymnej z nagietkiem a jeśli sie mi nasilają opławy włączam krem clotrimazolum bez recepty absolutnie bezpieczny w ciązy :)
 
ewelinka jak masz ochote to sobie zaszalej, na pewno poprawia humor. Ja jeszcze nie kupuje a to dlatego ze mamcia mnie wyprzedzil i musze najpier zobaczyc co ona tam nakupowala no i czekam tez zeby poznac plec bo takich uniwersalnych rzeczy jest malo.
 
hej dziewczynki, a ja mam pytanie troche z innej beczki. Kupujecie juz jakies drobiazgi dla waszych pociech ( spioszki, skarpeteczki) bo ja mam wielka ochote ale nie wiem czy juz powinnam. co wy o tym myslicie?

Ja mam troche rzeczy, pościel i takie tam duperelki, w przesądy nie wierzę a w coś dziecko trzeba ubrać po szpitalu;) Teraz tylko czekam żeby poznać płeć i wtedy część dalsza zakupów:)
 
takie białawe upławy, to ja tez mam, dopóki nie sa brazowe albo zielone :szok: lub grudkowate nie ma czym się martwić, chociaz ja jak czytałam o cytomegalii, to było napisane, ze jeśli wirus przenikł to sa białe upławy, ale głupoty to jakieś juz nie czytam o tej CMV, kiedyś nasze mamy nie wiedziały co to i jakoś zdrowe jesteśmy

co do ubranek to ja mam chyba największa kolekcję, bo jak gdzieś byłam to kupowałam, albo skarpetki, albo jakieś body itp i okazało się, ze moja mama robiła od dłuzszego czasu tak samo :rofl2: mogę wam zrobić zdjęcia kolekcji :-) bo sa urocze i ciekawa jestem co sadzicie
 
reklama
Takie upławy w ciąży są czymś normalnym.
Jeżeli chodzi o krem Clotrimazolum to na ulotce jest napisane: "Nie stosować w I trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży stosować w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu." Chociaż wiem, że wielu lekarzy twierdzi, że on nie szkodzi i można go stosować.
Ja na takie mocniejsze zapalenia polecam gałki dopochwowe Vagical - są z nagietka i mi za każdym razem pomagają.
 
Do góry