reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Cześć dziewczęta, jak tu dzisiaj ruchliwie pomimo soboty :-)

Odnośnie cellulitu to w ciąży występuje nie od kremów na rozstępy, one trochę pomagają, bo smarowanie też pomaga na cellulit, peelingi itp. Cellulit to nic innego jak tłuszcz pomiędzy włóknami kolagenowymi, które u kobiet są poziome, więc łatwo tam tłuszcz trafia - a tak jesteśmy zbudowane ze względu właśnie na przyrost masy w ciąży, faceci włókna kolagenowe mają poprzecznie w "x" dlatego nie mają cellulitu.
Poza tym cellulit to też jest od braku ruchu, ale dieta też na to wpływa. I niestety w ciąży niestety skazane jesteśmy na cellulit i nie ma co smarować się na to preparatami na niego - gdyż te składniki nie są zalecane w ciąży - zwłaszcza kofeina.

Ja wybieram się też zaraz na zakupy, muszę kupić sobie spodnie.
 
reklama
Jeżeli chodzi o wygodne staniki to ja noszę te od Ewy Michalak - w środku są bawełniane, no i w ogóle najwygodniejsze na świecie :) A jeżeli chodzi o piersi, to u mnie mają co trzymać - widzę, że wszyscy faceci mierzą za pomocą dłoni - mój mąż wczoraj "zmierzył" i stwierdził, że do objęcia jednego cycka potrzebowałby trzeciej ręki ;) Pod biustem obwód mi się nie zmienił, tylko miski coraz większe. Teraz znowu będę musiała kolejną sztukę zamówić. Najbardziej się martwię stanikami do karmienia, bo w moim rozmiarze chyba żadnych nie robią, ewentualnie polska melissa, ale obawiam się, że do czasu karmienia mogę jeszcze wyskoczyć ponad ich rozmiarówkę. Cóż - będę musiała kupować normalne i przerabiać na karmniki, ale co zrobić, takie życie...
 
tab byłam na stronie ewy michalak, dośc solidnie wyglądają te biustonosze i można sobie coś upolować w fajnej cenie, tylko póki co nie znalazłam modelu jaki bym chciała ( zupełnie gładziutki, najlepiej bawełniany), ale będę mieć na uwadze po ciąży, bo aż jestem ciekawa :)

dziewczyny dzięki za opinie w temacie cellu, generalnie jak nie patrzę, to nawet mi on nie przeszkadza ;) najwyżej w lutym starego zaprzęgnę, mam kilka masażerów, którymi traktowałam kiedyś moje boskie uda, więc on przejmie pałeczke nad swoją kobietą :p
 
tab byłam na stronie ewy michalak, dośc solidnie wyglądają te biustonosze i można sobie coś upolować w fajnej cenie, tylko póki co nie znalazłam modelu jaki bym chciała ( zupełnie gładziutki, najlepiej bawełniany), ale będę mieć na uwadze po ciąży, bo aż jestem ciekawa :)

ja mam jeszcze właśnie taki gładki beżowy za starszych, których już nie ma w sklepie (z czasów, gdy sprzedaż jeszcze była na blogu i na zapisy prawie ;)) i taki bawełniaczek czerwony w kropki, których też już nie ma, a szkoda, bo to moje najwygodniejsze. gdybyś miała zamiar kupować to zwróć uwagę na to, że ona ma zupełnie inną rozmiarówkę - na stronie jest kalkulator.
 
Cześć dziewczynki, urwanie łba miałam ostatnio, jakoś każdy nas nawiedzał, a potem już tylko wyrko.
Cell to standard, bioderka i pupcia też, ot takie skutki marginalne ciąży :)

A powiedzcie ile już przytyłyście? Bo ja 4,5 kg cholender.

Wiecie co, byłam ostatnio u super lekarza homeopaty! Rewela, opętała mnie grzybica i będę ją lecyzła homeopatycznie. Ponadto dostane granulki na laktację i na to, żeby dziecko nie dostało żółtaczki w szpitalu, po co inkubator itd. Kurde moja koleżanka mi poradziła, która już jest po porodzie pół roku. Po kilku godz miała pokarm, dziecko nie miało zółtaczki, szybciej się jej wszystko pogoiło, a to dzięki kilku granulkom. teraz dzwoniłam do niej, jej Tymek miał katar, ale po granulkach juz go nie ma. Cudotwórca normalnie:) Jka któraś chce namiar to służę.

O jaaa tak zimno a ja muszę dziś z psem wyjść stoi juz i ślepiami przewraca, a Pancia jeszcze w pieluchach :)
 
witajcie w niedzielę dziołuszki
jestem zawiedziona wczorajszym łażeniem po sklepach, kupiłam jedynie bluzę dresową :(( ani spodni, ani swetra, muszę sobie po necie pobrykać, może na allegro coś upoluję
za to kupiłam parę ciuszków dla dzidzi :)) a jakbym znała płeć, to pewnie bardziej bym poszalała hehehe
a jak tam wasze zakupy???
 
Witam się niedzielnie :)
Ja ważyłam się przedwczoraj i mam 0,5kg na plusie od początku ciąży, ale ja gruba jestem, więc nie powinnam za dużo tyć. Szczuplaczki mogą sobie na więcej pozwolić ;)
Jeżeli chodzi o ciuchy to czekam na wypłatę i chyba sobie kupię taki zestaw na allegro spodnie długie+rybaczki+spódnica+pas ciążowy. Można wybrać sobie z różnych wzorów, a cały zestaw kosztuje bodajże 125zł (wysyłka gratis), więc nie majątek i można zaryzykować.
 
reklama
agunia ja przed chwila ledwo wróciłam z zakupów i tez prawie tam padłam, co chwilę przysiadałam na jakiejś ławeczce a pod koniec musiałam głowę oprzeć w dłoniach, bo tak mi ciemno przed oczami było, ludzie patrzyli na mnie jak na jakieś zombi, ale oczywiście nikt nie zapytał, czy dobrze się czuję czy coś w tym stylu, tylko gapić się potrafia :baffled:
 
Do góry