reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Ewuśka to jest jak najbardziej wspaniałe, ze dbasz o siebie i ciazę, ale myślę, ze kazda z nas które tutaj sa dba, kazdej z nas zalezy, ale rowniez mozemy mieć rózne opinie

Anja chyba podpadłyśmy...
 
reklama
Witam was kobietki :)

tak was czytam i nie moge nadarzyc!! ciagle o czyms nowym piszecie :)

Ja laptopa tez trzymalam na kolanach ale moj mezczyzna na mnie krzyczal ze to niebezpieczne dla dziecka wiec teraz siedze tylko przy stole :)
Balsamami sie jeszcze nie smaruje bo mi ciagle zapachy przeszkadzaja :(

No ale nie o tym chcialam pisac...dzis mialam robiony scan , widzialam moja dzidzie, slyszalam bijace serduszko :) wszystko jest w jak najlepszym porzadku...tylko wedlug pani doktor to jest 12 tydzien i 6 dzien a wg okresu 12 tydzien. Dzidzia ma 6.5cm dlatego tak wyliczono ....jezeli chodzi o plec to my z moim chrisem od poczatku mamy przeczucie ze to chlopiec, pani doktor dzis powiedziala nam ze prawdobodobnie chlopiec ale nie mozna jeszcze na 100% stwierdzic bo za wczesnie :)
Ogolnie jestem bardzo szczesliwa choc ciagle nie moge uwierzyc ze nosze w sobie malego czlowieczka :) termin porodu mialam na 23 lutego a teraz zmienil sie na 18 lutego

zdjecia czlowieczka zalaczylam w forum "Nasze wizyty u lekarza(badania,wyniki,zdjecia USG) "

zycze milego popoludnia :)
 
Uuuuu ale sie goraco na forum zrobilo :) Spokojnie dziewczynki-swoboda wypowiedzi:)
Ja przez ostatnie dni tylko czytam bo nie mam sily pisac. Mi zamiast coraz lepiej to coraz gorzej niestety. Cos czuje ze bede nalezala do tych "szczesliwych" co sie cala ciaze mecza.
Jezynka ja kupilam siostrze Bio-oil na blizne po cc i pomoglo, sama jestem ciekawa czy na rozstepy tez pomaga, zwlaszcza przed ich pojawieniem sie .
 
Witam
Widzę jakieś sprzeczki na forum dzisiaj. Ja myślę, że każda kobieta ma swoje zdanie i nie da się przekonać i tak postępuję. Każdy odpowiada za siebie i robi to co uważa za słuszne. Ja nie biorę gorących kąpieli mimo, że je kocham ale sama wiem , że po takiej kąpieli czasami robiło mi się słabo albo nie dobrze więc to nic dobrego i dla skóry też niestety, słońca kazał mi unikać lekarz ale to akurat normalne bo strasznie gorąco i sama go unikam, komputer stoi obok łóżka na stoliku. Straciłam już dwie ciąże i unikam teraz wszystkiego co w poprzednich uważałam za normalne i nieszkodzące.
Przeżyłam strasznie te straty i teraz zrobię wszystko aby utrzymać tę ciążę.
Ale wiem też, że są kobiety, które jak najbardziej aktywnie przeżywają całą ciążę i jest wszystko ok ale to kwestia organizmu.
 
miałam 3 roznych ginekologów i każdy zabranial mi gorących kąpieli i tego bede się trzymać.Nie wiem po co ten atak?mam swoje zdanie i swoje podejście do ciązy,to moje ciało i moje dziecko.Moj ginekolog też z kosmosu nie spadł,a położna to cos gorszego?Chetnie przeczytam te opinię zwiazku ginekologów?

nie sieję paniki,wyraźnie napisałam że nie ma co popadać w paranoję.
Swoje zdanie wyraziłam i go nie zmienie,dla mnie temat jest zamkniety.

ja nie pisze ze gorace kapiele nie szkoda, oczywiscie moga zaszkodzic na rozwoj dziecka i powinno sie ich jak najabrdziej unikac
ale tu wszystko jest zwiazane z temp ciala matki
Hot Tubs during Pregnancy : American Pregnancy Association

nie ma to nic wspolnego z grzaniem brzucha i nijak nie jest to zwiazane z grzaniem od laptopa
jesli chodzi o polozna coz to nie lekarza ;) takze i wiedza i doswiadczenie nie takie samo
i oczywiscie to nie zaden atak, ale pisanie takich rzeczy moze kogos niezle wystraszyc, i jeszcze jak by to byl fakt medyczny to co innego


widzisz i tu tez się nie zgadzamy,ja wolę faszerować sie lekami(duphaston) i za wszelką cenę staram się utrzymać ciąże a nie mieć podejście "co ma byc to bedzie","bóg tak chciał(natura)" i jak nie te to inne.
Podtrzymanie ciazy i unikanie zagrożenia to dla mnie priorytet.Tak samo jak bycie matka i dbanie o swoje dzieci w dalszej częsci.Faszeruję je lekami jak sa chore i nie pozwalam zgnic przed laptopami:)
no wlasnie nie zgadzamy sie
kompletnei nie ma dowodow na to ze te leki pomagaja a skutkow ubocznych maja mase

i kazda z nas dba o ciaze, zdrowy tryb zycia jest najwazniejszy jesli chodzi o zdrowa ciaze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
taka sama strona jak nasza,wyraznie napisane ze nie nalezy stosowac nic z tej strony bez konsultacji,no i nie przegrzewac ciala powyzej 102,2 F.(
"Informacje zawarte na tej stronie w niniejszym dokumencie jest wyłącznie do celów edukacyjnych i nie jest przeznaczony do diagnostyki lub leczenia. Wszelkie informacje znaleźć na tej stronie w niniejszym dokumencie powinno być omówione z służby zdrowia. Wykorzystanie tych informacji powinno odbywać się zgodnie z planem ochrony zdrowia przedstawione przez pracowników służby zdrowia . Dla konkretnych porad medycznych, diagnozowania i leczenia, skonsultować się z lekarzem . Wszystkie treści są chronione prawem autorskim przez American Association Ciąża ile nie zaznaczono inaczej .)"
i tekst dotyczy glownie jacuzi i to zaleca te stowarzyszenie na ktore sie powolujesz:
Tłumaczone-


"Stowarzyszenie nie zaleca korzystania gorące kąpiele w czasie ciąży, są tu pewne kroki można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko :
  • Ponownie zaprogramować jacuzzi do utrzymania niższej temperatury .
  • Limit czasu w jacuzzi do 10 minut.
  • Kontrolowania temperatury wody przez zanurzenie termometru w jacuzzi.
  • Kontrolować temperaturę ciała , aby uniknąć przegrzania .
  • Zwróć uwagę na znaki ostrzegawcze , takie jak coraz niewygodne lub jeśli stop pocenie się.
wiec o co biega?wyraznie nie zalecaja a Ty sie na nich powolujesz:p


i skończmy temat bo ilu lekarzy tyle opinii a co dopiero zwykłe mamusski:)także luz i każda postepuje jak uważa:)
 
Ostatnia edycja:
taka sama strona jak nasza,wyraznie napisane ze nie nalezy stosowac nic z tej strony bez konsultacji,no i nie przegrzewac ciala powyzej 102,2 F.(
"Informacje zawarte na tej stronie w niniejszym dokumencie jest wyłącznie do celów edukacyjnych i nie jest przeznaczony do diagnostyki lub leczenia. Wszelkie informacje znaleźć na tej stronie w niniejszym dokumencie powinno być omówione z służby zdrowia. Wykorzystanie tych informacji powinno odbywać się zgodnie z planem ochrony zdrowia przedstawione przez pracowników służby zdrowia . Dla konkretnych porad medycznych, diagnozowania i leczenia, skonsultować się z lekarzem . Wszystkie treści są chronione prawem autorskim przez American Association Ciąża ile nie zaznaczono inaczej .)"
i tekst dotyczy glownie jacuzi i to zaleca te stowarzyszenie na ktore sie powolujesz:
Tłumaczone-

"Stowarzyszenie nie zaleca korzystania gorące kąpiele w czasie ciąży, są tu pewne kroki można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko :

  • Ponownie zaprogramować jacuzzi do utrzymania niższej temperatury .
  • Limit czasu w jacuzzi do 10 minut.
  • Kontrolowania temperatury wody przez zanurzenie termometru w jacuzzi.
  • Kontrolować temperaturę ciała , aby uniknąć przegrzania .
  • Zwróć uwagę na znaki ostrzegawcze , takie jak coraz niewygodne lub jeśli stop pocenie się.
wiec o co biega?wyraznie nie zalecaja a Ty sie na nich powolujesz:p

oczywiscie tak jak pisalam od poczatku
roznica w tym ze nie ma to nic wspolnego z przegrzewaniem brzucha, macicy itp, tylko chodzi o przegrzanie ciala matki i jakie to bedzie mialo efekt na rozwoj dziecka, mozesz siedziec tylkiem w goracej wodzie i dokad temp ciala jest ok to nie ma problemu ;-)
i wracajac do tego od czego to sie zaczelo, kompletnie nie ma powiazania z cieplem od laptopa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja itak wole prysznice :) kapiel biore bardzo rzadko , wszystko z umiarem jak to lekarze mowia ;)

Polis ja tez nie czuje sie najelpiej a to juz 13 tydzien, ostatnio znow zaczelam wymiotowac rano :( dzis jak bylam u lekarza to naprawde ciezko bylo, mialam scan i babka nie mogla zmierzyc przeziernosci karkowej bo mialam twarde miescie albo spiete brzucha i mocno uciskala, wiec jeszcze baredziej mnie mdlilo a do tego mialam pelen pecherz!! bo taki tu wymog jest
 
Do góry