reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Witam
Kubie w ciągu 2 tygodni wyszły 3 zęby, 2 górne i jeden dolny, hedynki oczywiście, chwilowy spokój ale było ciężko, bez gorączki, ale marudny był, wcześniej przez tydzień katar.

Margoz to gratulujemy Lence ząbka i zazdrościmi, ze tak bezobjawowo.

Delfin, no to spora ta Twoja córcia ale skoro ma prawie 90 cm to 11 kg to akurat do wzrostu. Kuba jest mniejszy ma prawie 80 cm i na taki wzrost ubranka nosimy, waży troszkę mniej, z 9 kg.

A właśnie alergolog poleciła mi preparaty z serii Stelatopia z firmy Mustela. Miała może któraś z Was z tym do czynienia?

Ja znam te kosmetyki i są bardzo dobre, typowe do atopowej skóry. Dość drogie, ale warte swojej ceny, jest emolient i chyba olejek do mycia. Proponuję Ci najpierw udać sie do jakiejś apteki i poprosić o próbki, z tych preparatów Mustela ma na pewno próbki, często są w aptekach. A lepiej jest sprawdzić czy nie uczula, bo też tak może być.Jest jeszcze dobra seria z SVR do atopowej skóry Uriage i La Roche.
My też mamy azs ale na szczęście dość łagodnie.
 
reklama
Witam serdecznie!! Dawno nie pisałam - kompletny brak czasu! Ale zaglądam dość często (to tak na usprawiedliwienie).
U nas średniawo - nocki fatalne. Ale to przez zęby ( mamy już 5) i uczulenie. Niestety Igor okazał się tez alergikiem (tak jak ja i córka), a tak długo było dobrze.I najgorzej, że nie wiemy na co. Nic nowego nie dostaje a skóra okropna. Nie jest tak źle jak Nina miała w jego wieku ale miałam nadzieję, że on sie uchronił.

Sylvanas wiem co przechodzicie i współczuję. AZS w mocnym wydaniu to rodzinny koszmar. Dobrze, że wiecie co uczula. A co do badań, to robi sie poprostu badanie krwi pod kontem określonych alergenów ( w tym roztoczy i wielu innych). My córce w wieku 8 mieś pierwszy raz robiliśmy juz testy skórne i potwierdziły sie badania krwi i mega alergie na prawie wszystko.

pozdrawiam i życzę Wszystkim wszystkie dobrego!!!
 
hehe wiecie co się stało?
Mój synek właśnie zjadł krem Pulmex Baby. :-D
Chyba go troszkę wyszczypało. Mam nadzieję, że się nie rozchoruje.
Ręce, nogi i wszystko inne opada :-)
 
witam się i ja :) fajnie tak wejść na forum i zobaczyć że są nowe wpisy które nawet na kolejną stronę przechodzą :)
Margoz, Gosia i Majuska - gratuluję ząbków :)
Angelka - weszłam, polubiłam :) masz dziewczyno talent, naprawdę super są te Twoje zaproszenia, a to z gitarką czerwone <osobiste dla Taty> w szczególności przypadło mi do gustu :)
Fioletowa - zapraszamy, opowiedz coś o sobie i o swoim maleństwu :)
Nasia - no faktycznie długo Cię nie było, ale że jesteś na bieżąco i czasem czytasz to Cię usprawiedliwia :)
Karolina a mój Filipek ostatnio dorwał się do sudocremu :) wsadził niepostrzeżenie paluszek do słoiczka i myk do buzi.
Delfin to faktycznie dużą masz tą swoją dziewczynkę, Filip tak ponad 9 kg chyba waży <dawno nie ważyłam> i ubranka tak na ok 74, ale to różnie, bo czasem jeszcze body na 68 mu założę. Co firma, to inna rozmiarówka. No i oczywiście zdrówka dla Lenki
Sylvanas dobrze, że w końcu znaleźliście przyczynę, życzę by kuracja maściami pomogła.

no to teraz opiszę co u nas. A u nas w sumie bez zmian :)
Filip dużo raczkuje, wstaje przy wszystkim czym się da, więc oczy dookoła głowy bo czasem też się puści i od razu leci <swoją drogą zastanawiam się ile te małe główki moją guzów znieść> I tak jak początek 8 miesiąca był przełomowy, taki mega skok w jego rozwoju tak teraz "tylko" te umiejętności doskonali i niczym nowym mnie nie zaskakuje. ALe może to i lepiej jak narazie bo i tak przy tym jego wstawaniu muszę ciągle go pilnować :)

mam we wtorek rozmowę w spr pracy a dokładniej jako opiekunka do miesięcznej dziewczynki, na razie tak dorywczo, bym tylko pomagała tej mamie, parę godzin w tygodniu więc super. Mam nadzieję, że się uda.


spokojnej i miłej nocki życzę :)
 
Ostatnia edycja:
Ewusia wyslalam ci wiadomosc na priv. w sprawie projektu

Anusiak bedziesz do pracy chodzic z Filipkiem czy sama ??

U nas dalej jesienne przesilenie i wszystko do bani:-( Zabkow dalej nie widac ale za tym akurat nam nie teskno bo jak sobie przypomne to nocki...:baffled:
 
Czesc dziewczęta mogę do was dołączyć?
Znowu udało mi się położyć oba szkraby o tej samej porze(może im tak zostanie??:szok:) więc szaleję w necie hurra:-D
jestem mamą 2 dziewczynek 2,5 letniej Tosi i 9-miesięcznej Michaliny. Obecnie mieszkam we Wrocławiu i właśnie zastanawiam się nad tym co ja właściwie chce robić w życiu:confused:myślę o powrocie do pracy ale raczej już nie w tej formie co dotychczas( jestem weterynarzem)
Tosia to mały pomocnik mamy, ciągle sprawdza czy jestem gdzieś w pobliżu i wypytuje a co to i dlaczego, niestety od momentu kiedy poszła na chwilę do przedszkola jest ciągle chora a siedzenie w domu tylko potęguje jej ciekawośc świata i...liczbę pytań:-)
Michalina to zapatrzona w siostrę mała rozrabiaka, jest bardzo samodzielna i uparta hmm jak mamusia tatuś i siostra razem wzięci.Obecnie ząbkuje pojawiła się górna dwójka i górne jedynki też lada moment wyjdą więc zęby w natarciu. Jest bardzo ruchliwa, ale nadal jeszcze nie raczkuje, preferuje styl mieszany trochę na kolanach trochę pełzając (o gustach nie dyskutuję) a próby przekonania do innego poruszania się kwituje konkretnym łaaaaa.
Zauważyłam że często pojawiają się problemy z azs i alergiami, moja mała ma skazę białkową i w pewnym momencie bardzo nam pomogło Emolium i balsam nawilżający z Johnsona a na świąd rewelacyjny okazał się krem trójaktywny.
Karolina mniam Pulmex baby- rośnie mały smakosz:-)
 
Polis do pracy sama, bez Filipka <z nim zostaje moja mama> mój mały urwis często ma fazę na rączki więc nie dałabym rady z dwójką ;)

Vioreczka witaj i zostań na stałe :)
 
Czesc dziewczęta mogę do was dołączyć?
Znowu udało mi się położyć oba szkraby o tej samej porze(może im tak zostanie??:szok:) więc szaleję w necie hurra:-D
jestem mamą 2 dziewczynek 2,5 letniej Tosi i 9-miesięcznej Michaliny. Obecnie mieszkam we Wrocławiu i właśnie zastanawiam się nad tym co ja właściwie chce robić w życiu:confused:myślę o powrocie do pracy ale raczej już nie w tej formie co dotychczas( jestem weterynarzem)
Tosia to mały pomocnik mamy, ciągle sprawdza czy jestem gdzieś w pobliżu i wypytuje a co to i dlaczego, niestety od momentu kiedy poszła na chwilę do przedszkola jest ciągle chora a siedzenie w domu tylko potęguje jej ciekawośc świata i...liczbę pytań:-)
Michalina to zapatrzona w siostrę mała rozrabiaka, jest bardzo samodzielna i uparta hmm jak mamusia tatuś i siostra razem wzięci.Obecnie ząbkuje pojawiła się górna dwójka i górne jedynki też lada moment wyjdą więc zęby w natarciu. Jest bardzo ruchliwa, ale nadal jeszcze nie raczkuje, preferuje styl mieszany trochę na kolanach trochę pełzając (o gustach nie dyskutuję) a próby przekonania do innego poruszania się kwituje konkretnym łaaaaa.
Zauważyłam że często pojawiają się problemy z azs i alergiami, moja mała ma skazę białkową i w pewnym momencie bardzo nam pomogło Emolium i balsam nawilżający z Johnsona a na świąd rewelacyjny okazał się krem trójaktywny.
Karolina mniam Pulmex baby- rośnie mały smakosz:-)


moja Lenka od Emulionu ma bardziej podrażnioną skórę ,nawet myślałam że to on ją uczula ,ale jednak nie tylko jego składniki działają na młodą ze jest czerwona jak rak .
 
reklama
współczujemy wszystkim alergikom ,wiem jak to jest bo ja tez jestem:-(
my po imprezce, było super Gabryś był przekochany .
polis na jakim etapie jesteście twojego domku bo gdzieś nie doczytałam??? my aktualnie pomalutku zaczynamy wykończeniówke.projekt kupowaliśmy przez internet z firmy Archon.
witam nowe mamusie:tak:
strasznie dziś u nas zimno ,byliśmy godzinke na spacerku brrr zmarzłam dobrze ze kupiłam małemu śpiworek i jeżdzi sobie jak mały eskimosik opatulony:-)
 
Do góry