reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

witam się
właśnie miałam się pytać ile wasze dzieciaczki jedzą a tu już dyskusja się toczy, u nas tak to wygląda:
7 mm 150ml
10mm 120ml
12 pół słoiczka owoców
13 mm 120ml
16 mm 120ml
po 19 120mm

przy czym zawsze mu robie 120ml ale nigdy nie wypije wszystko, czyli zjada tak 100ml., jeszcze nigdy na raz nie wypił 180ml lub 200ml, a ja nadal mam butelke max 150ml.

ligotka nie martw się, chociaż chyba to zbędne bo i tak się będziesz zamartwiać, ale zobaczysz jak to będzie po pierwszym dniu i tak jak polis raz zostawiła i więcej już się na to nie zdecyduje, a jak będzie u Ciebie to się okaze.

polis pomyśl że zaniedługo wracasz na wyspy i już nie będziesz musiała się spotykać z teściową.

u mnie podobne dylematy chyba się zaczynają, bo jak Wam pisałam oszukali nas na mieszkanie i narazie tymczasowo mieszkamy u teścia, ale on nie może nas zameldować, bo mieszkanie jest za małe, a ja w związku z tym prawdopodobnie nie będe mogła iść do lekarza z małym, czekam tylko na tel czy mnie przyjmą czy nie, jeśli nie to musimy szybko coś szukać, bo dziecko musi chodzić przecież na kontrole.Jak będziemy wynajmować to może czasem braknie pieniążków, no i ja będe musiała wrócić do pracy , a do synka...przyjedzie teściowa i tu chyba niemam wyboru, bo w nl na miejsce na złobek czeka się czasem pare miesięcy..poprostu juz mnie ściska na samą myśl...

co do karmienia piersią jakoś mi się tęskni za tym, a karmiłam przez ostatnie pare tyg tylko rano, ale już i to karmienie odpadło, bo Szymek się odpycha, ale co poradzić,to i tak mu na zdrowie wyszło to mm, bo mało przybierał(trzeba się jakoś pocieszyć).

miłego dnia:-)
 
reklama
Witam się
Kuba zasnął, muszę mieszkanie trochę ogarnąć.

Ligotka mi brakuje karmienia piersią chociaż zrezygnowałam świadomie. Wczoraj sobie nawet przypomniałam jak Kubulek sobie ssał słodko mleczko z mojej piersi aż normalnie się wzruszyłam przy tym, obrazek ten zachowam sobie na zawsze w pamięci.

Co do jedzonka to Kuby menu wygląda tak:
6 mleko mm - tak koło 200 ml
9-10 kaszka ze 100 ml wody - 2 miarki bebilonu, 2 łyżki kaszki ryżowej, 2 łyżki sinlacu plus trochę owoców dorzucam (tzn. deserek z 4 łyżeczki małe), żeby nie zatwardzało za mocno
12.30-13.00 obiadek, najczęściej dynia z ziemniakiem z łyżeczka kleiku kukurydzianego
15.00-15.30 mleko mm koło 150-180 ml
17.30 deserek - najczęściej gruszki, najlepiej smakują i nie uczulają
19.00 - 19.30 mleko mm 200 ml.

Jak tak je to przesypia mi noc, czyli musi mu starczać. Będę u lekarza to zobaczę jak przybiera.

Gosiu ladnie Kubus je,a obiadek to pelny sloiczek juz zjada tej dyni?

ni i mamy dzis impreze)))z okazji 6m Igusia)))
 
Czesc dziewczyny, witam sie po dlugiej przerwie. Jestem od 4 tygodni w polsce i dopiero udalo mi sie nasz komputer pod prad podlaczyc.

Pozdrawiam wszystkie i kazda z osobna i zaraz postaram sie nadrowic pare stron, bo z caloscia moze byc problem jako ze naskrobalyscie ich ponad sto !!!
 
Witam z ranka. Lenka spala cala noc bez karmienia do 7.30-szok normalnie.

tomciowa witaj znowu:-)

ligotka nie stresuje sie dziewczyno. Dawalas Paulince wszystko co najlepsze przez tak dlugo jak moglas i chcialas a tera zpora na kolejny krok. Poza tym mm to nie jest trucizna!!! Z czasem poczucie winy zniknie-u mnie minelo po kilku tygodniach. Jestes cudowna mama i tego sie trzymaj.

ewitka ja tez jestem mieszczuchem z blokowiska a buduje dom na wsi jakies 20 km od Rzeszowa. Na szczescie ta wies przypomina raczej male miasteczko wiec nie jest tak zle. Dlugo sie zastanawialam czy dobrze zrobie z takich powodow jak u ciebie ale im blizej przeprowadzki tym bardziej nie moge sie doczekac i jestem przekonana ze to dobra decyzja. Najbardziej czekam na moment kiedy usiade na wlasnym tarasie i bede obserwowala Lenke jak biega z psem po ogrodku-takie moje male marzenie:-)
madzia sto latek dla Igorka!!!
 
Gosiu ladnie Kubus je,a obiadek to pelny sloiczek juz zjada tej dyni?

ni i mamy dzis impreze)))z okazji 6m Igusia)))

ja gotuje sama dynie z ziemniakiem, robie na 2-3 dni , wkładam do słoiczków to zjada mi tak koło 130 g. Czasem je mniej, tak jak wypija mniej mleka, ma dzień, ze wypije mi tylko 100 lub 120 popołudniu albo kaszki nie chce jeść. Dzisiaj wszamał całą.
No i sto lat dla Igorka
 
STO lat dla Igorka dla igorka.jpg
 

dziekuje slicznie za zyczonka od wszystkich dziewczyn,Igorek dziekuje Viki za muffinka)))mniam ktore zreszta wszyscy uwielbiamy nawet Igi bo mi sie wczoraj dorwal do jednego i polizal :-)

ja gotuje sama dynie z ziemniakiem, robie na 2-3 dni , wkładam do słoiczków to zjada mi tak koło 130 g. Czasem je mniej, tak jak wypija mniej mleka, ma dzień, ze wypije mi tylko 100 lub 120 popołudniu albo kaszki nie chce jeść. Dzisiaj wszamał całą.
No i sto lat dla Igorka

...

Gosiu my tez gotujemy zazzwyczaj sami dlatego pytam bo ja miarke ma w sloiczkach)))bo tez na 2-3 razy gotuje))igi zjada takie 190gr obiadku z mieskiem........i za godzinke ma gloda i pije 180mm..........nie chce mu dawac kaszki manny do obiadku bo na podwieczorek jej kaszke w ktorej jest juz gluten i nie chce przesadzac z nim.........moze za malo mieska daje i jest malo tresciwa ta zupka albo taki ma apetyt chlopina i co mu zrobisz :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry