reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

przez te Viki wygibasy od wczoraj poczytałam sobie dokładniej Zawitkowskiego (do tej pory to chyba czytałam tylko tam gdzie obrazki:sorry2: - podoba mi sie jak pisze - rzeczowo i w przystępny sposób:tak:- kto zna ten wie - nie tak jak niektórzy , że potem z osiągnięć dzieci lekarze potrafia zrobić nieprawidłowość - oj, naczytałam się tego wczoraj w necie:szok:... - o "sadzaniu " w wieku 3m-cy tez pisze - bo po tej polemice z nataliak ja juz zaczelam sie zastanawiac czy nie przesadzam z tym sadzaniem na kolankach (czasami;-)) - ale skoro zawitkowski mówi , że ok , heheh - to ok:cool2: nie żebym go za jakies guru miała:cool: - teraz się nawet przyznam, że zdarzyło mi się posadzić ją na brzegu przewijaka , oczywiście nie samodzielnie :-D- ale widać to normalka wśród mam , skoro pan Paweł o tym w swojej książce pisze - jak już pisałam - wszystko z umiarem i nic na siłę :tak: ja juz taki typ jestem - wszystko tu i teraz - najlepiej to bym chciała aby Viki juz śmigała, ale kto by nie chciał....:rofl:

jako moderatorka jestes dla innych pewnego rodzaju autorytetem i nie powinnas wprowadzac dziewczyn w blad, pawel zawitkowski jest zdecydowanym przeciwnikiem przyspieszania rozwoju dziecka przez nadgorliwych rodzicow, na dowod dwa artykuly jego autorstwa:

Podstawa postawy

Kiedy dziecko jest gotowe do siadania?

goraco polecam jego publikacje tym mamom ktore nie czuja sie pewnie w opiece nad malym dzieckiem lub maja jakiekolwiek watpliwosci co do pielegnacji, mozna sie wiele nauczyc :)
 
reklama
Polis przesle Ci przetlumaczona ulotke SAB. Ja mam te kropelki ale jeszcze nie używaliśmy. Podaj mi tylko na PW mail.


A u nas tragedia... W czwartek przeszliśmy na dokarmianie pepti bo pediatra na rejonie zasugerowala ze te krostki na bzi to poczatek skazy.... Dotychczas bylismy na bebilon comfort... I zaczely sie problemy, i z kupka, ktorej Stas nie moze zrobic a jak zrobi to jest zielona i w gromnej ilosci. Wczoraj natomiast w kupce byly takie zielone kopeczki - wygladalo to jak koperek :( No i brzuszek bardzo skrzata boli :( Do tego krosteczek coraz wiecej...Dzwonilam umowic sie z pediatra ale moze przyjechac dopiero we wtorek :(



Teraz tak mysle ze moze to nadmiar wit K, w koncu tez go dokarmiam...
 
angelka dzieki, wysle ci wiadomosc z mailem:-)

Sunshine ja kupowalam Infacol w UK a o Colic-u nie slyszalam. Jak Sab nie zadziala to na pewno sprobuje. A z tym dzialaniem Infacolu po miesiacu to szczerze nie slyszalam ale poszperam w necie.

Vikiigus serio serio. Nie zebym ci slodzila ale takie mam wrazenie. Moze poprostu mniej nic ja narzekasz ;-)

Bobomama duzo zdrowka dla wszystkich chorowitkow

Od nas wlasnie wyszli goscie i Lenka jest bogatsza o kolejnego miska i wdzianka. Cala wizyte przespala jak aniolek wiec goscie nie uzyli no ale ja nie narzekam bo przynajmniej spokojnie sobie pogadalam. Temat 100 tysiecy "dobrych rad" od tych niby bardziej doswiadczonych przemilczam. I tak bylo fajnie.
 
Witamy sie wieczorkiem w trakcie usypiania, a dzis bardziej marudna jest wiec wiecej biegamy... dobrze przynajmniej spalam kalorie :D
benficia jak widac Twoje obawy sie nie sprawdzily, ja mysle ze to skok rozwojowy, moja mala wtedy byla nie do zniesienia, ciagle jadla! A wieczorami piersi byly juz tak puste ze wkurzala sie straszliwie, a jednak przybierala nadal pieknie
bobomamo duzo duzo zdrowka!!!
 
Ligotka no mam nadzieję, że to skok... już najwyższa pora :) a ilu marudnych dni mogę się spodziewać tak pi razy oko? Bo mocno walczyliśmy o to, by karmić piersią i szkoda by było to zaprzepaścić...
Polis podobno przy Sab Simplex efekty też mogą wystąpić dopiero po 2tyg. Ale podobno warto go używać, bo efekty są znaczne. U nas najlepiej sprawdza się Debridat.
 
Witam wieczornie. My dziś u dziadków byliśmy. Babcia zachwycona jak zwykle wnukiem :-)

Benfica, Maddusia witajcie wśród lutówek

Benfica ja też przytyłam w ciąży 7kg i to jakoś nie ma wpływu na ilość pokarmu, bo ja mam pełno i nawet jak mam flaczki to dalej leci. A skoków rozwojowych to moze być kilka. Na linkowni jest odnośnik do strony ze skokami rozwojowymi u dzieci.

I tak czytałam ogólnie karmienia piersią i podejścia tatusiów. Ja wiem, że to też ich dzieci, ale cycki są Wasze i to chyba wy powinniście mieć główne zdanie w podjęciu decyzji czy karmicie piersią czy nie. Facetom to zawsze łatwo mówić, gorzej by było gdyby sami mieli karmić.

Mój Kubuś cały czas robi kupki takie płynne, pediatra cały czas mówi, że to może być, ale mi sie to nie podoba, ile to może trwać? Czy któreś dzieciaczki też tak robią? No i jeszcze ta liczba kup u nas, ciągle dużo.
 
Gosiu moja robi ciagle rzadkie, pediatra mowila ze to w porzadku. Jesli chodzi o karmienie to nie jest tak ze ja chce zrezygnowac z karmienia piersia. Ale uwazam ze jesli nie uda mi sie odciagnac czasem, a bede musiala niespodziewanie zostawic mala z tata to katastrofa nie stanie sie jesli dziecko dostanie mm... a moj maz uwaza ze podanie naszemu dziecku mm to jakies straszne zlo...
 
Ligotka myśmy raz tak zrobili, ja musiałam wyjść i nie miałam ściągniętego pokarmu i Kubuś dostał mm, nic się nie stało, później kupa była tylko. Już potem nie podawaliśmy więcej. Pokarm matki jest najlepszy ale te mieszanki gdyby były złe to by nie były dopuszczone do sprzedaży ;-)
 
reklama
ja jak musze wyjsc i nie mam odciagnietego mleka a maly sie piekli to zazwyczaj oszukujemy go woda z glukoza dopoki sie da... a pozniej dopiero wchodzi w gre mieszanka, ale zazwyczaj zdazam do domku :p
 
Do góry