reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Mój drugi Skarbek, tak jak Dagsili, idzie albo na dużego ludka, albo będzie marcowy ;-) w czw. mam kolejną wizytę to się spytam, jak duży jest teraz... aż się boję po tym jak w 23 tygodniu ciąży miał 720 gram.

Dziś odebrałam wyniki i glukoza 75 idealnie w normie (na szczęście, bo drugi raz bym tego paskudztwa nie zniosła), mocz idealnie (chyba po raz pierwszy i nawet odczyn kwaśny), toxo IGM ujemne (na szczęście i oby tak dalej). Mąż stwierdził, że on tu widzi, że ja jestem zdrowa jak ta rybka i mam nie symulować, że tu mnie boli, tam mnie strzyka. To kazałam mu iść za karę 4 piętra w dół po lody- skoro cukier mam w normie to należy mi się :-D
 
reklama
Ja dzisiaj bylam na badaniach pilam glukoze,i nie bylo tak zle;-)wyniki poznam dopiero za dwa tygodnie u gina wiec musze sie uzbroic w cierpliwosc:-)
 
ba - mnie tam nie boli, wiec nie mam pjecia co to moze byc.

Ja po wizycie u gina. Szyjka w porządku, wszystko trzyma,generalnie ok, tylko oczywiscie glukoza sie doktorkowi nie podobała i mam powtórzyc 75G. Jak wynik bedzie powyżej 140 to przyjechac po skierowanie do poradni diabetologicznej, a jak bedzie wsio ok to wizyta za m-c:tak:
 
ba - mnie tam nie boli, wiec nie mam pjecia co to moze byc.

Ja po wizycie u gina. Szyjka w porządku, wszystko trzyma,generalnie ok, tylko oczywiscie glukoza sie doktorkowi nie podobała i mam powtórzyc 75G. Jak wynik bedzie powyżej 140 to przyjechac po skierowanie do poradni diabetologicznej, a jak bedzie wsio ok to wizyta za m-c:tak:


no to trzymamy kciuki zeby kusiel ponizej 140 byl:tak:
 
no a ja jutro idę na glukozówkę... :eek: dobrze, że w domu mam zapas cytryn... obym nie zapomniała wziąć jej rano :-D
 
Girls...ja do Was po pomoc,drugi raz dzis z rzedu.

Ba mnie tez boli spojenie lonowe :-( Jak siedze to jest w porzadku, ale jak wstaje/chodze, to bywa masakrycznie ciezko. Z poczatku myslalam, ze to od dlugiego siedzenia jakos mi sie robi obrzek piczki i ze to piczka mnie boli, ale pomacalam i czuje, ze to jednak kosci/chrzastki. Ide dzisiaj do lekarza, zapytam o ten bol, moze sie czegos dowiem, ale nie wiem co lekarka moglaby doradzic oprocz lezakowania
:baffled:
 
podziwiam Cię Wronka, ja też miałam takie postanowienie, ale Hania dostała mnóstwo słodyczy na święta i ja oczywiście jako dobra mama nie chcąc by to wszystko pochłonęła i miała zepsute ząbki, regularnie jej pomagam w pozbyciu się tych zapasów :zawstydzona/y:

heheheh ja z tego powodu początkiem grudnia przytyłam 6 kg na 4 tygodnie- tyle mikołajów było u małego, tyle słodyczy, a przeciez moje dziecię to nie smietnik- ja to co innego:)

A ile Wam kochane zeszło po samym porodzie kilogramów?

ja przy porodzie i tygodniu w szpitalu zostawilam az 19:)

Poza tym chcialam sie wlasnie Was spytac.Jako ze wizyte u gina mam za 2,5tyg(chyba,ze mi sie uda w srode przelozyc na o tydzien wczesniej),to jestem ciekawa,czy i ktoras z Was Zabki,ma bole "tam na dole" i co na nie poradzic?
W

mnie tam czasem coś pobolewa jak mały grzebie tam łapkami, nieraz mam wrazenie ze mu ta rączka czy nóżka wypadnie, ale zaraz potem sie odwraca i kopie gdzie indziej, z 1 ciąży pamiętam ze jak główką tam właził co jakis czas to była masakra, mam nadzieję ze u Ciebie to też normalne i ze to tylko Vanesska sie rozpycha:)

ja też dołączam do grona 12+:-) na szczęście od miesiąca waga stoi w miejscu:)
 
kurcze myślałam ze z tym toxo już mam spokój a wyszło IgG negatywne to pewnie jeszcze IgM będę musiała robić, a myslalam ze juz za jednym razem mi wszystko porobia i bede miala z głowy an jakis czas pobieranei krwi

no niezle :sorry2:
tez sie ludze ze po porodzie zejdzie ze mnie woda i tych kilogramow ubedzie tak z nicnierobienia :-D

mi 7 kg zeszło od razu a ogólnie miałam nadwyżkę 20 kg
wiec zostało 13 kg :(
 
reklama
Kwiatuszku a dlaczego Ty teraz robiłaś Toxo IgG? Na początku ciąży robi się oba IgG i IgM (żeby sprawdzić, czy masz przeciwciała- IgG, lub czy przypadkiem nie jesteś w fazie choroby IgM). Potem, co jakiś czas, powtarza się już tylko IgM i oby całą ciążę wychodziło ujemne.
 
Do góry