reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki na zakupach!!!

kurde wiecie co ja nie mam nic przeciwko nieproszonym gościom, ale....
zawsze jest jakieś ale...
.... jeżeli ktoś jest w ciąży to w życiu bym się nie wprosiła, bo czy to w pierwszym czy w ostatnim miesiącu, można się czuć źle, być śpiącym, mieć w domu bajzel itd.
.....drugie ale: świeżo po urodzeniu dziecka.
to dla mnie już jest mega głupota. moja szwagierka (która ma dwoje dzieci!! bo co innego nieświadoma jeszcze nie-matka) wpadła mi do domu chyba 2 dni po tym jak wyszłam ze szpitala. nic się nie zapowiadając!! w domu miałam bałagan jak cholera i właśnie w ten dzień na szczęście M coś ogarnął rano i poodkurzał, a ta mi z dwójką swoich dzieci bez słowa wjechała.
dobrze że już siedziałam, dziecko spokojne itd, ale po pierwszej ciąży to 2 tygodnie do siebie dochodziłam i psychicznie nie miałam ochoty NIKOGO widzieć!!
sorry ale ludzka głupota nie ma granic!! zastanawiam się teraz jak delikatnie jej dać do zrozumienia że nie życzę sobie gości póki dziecko nie skończy 2 tyg.i bez zapowiedzi. bo chciałam to powiedzieć 'między wierszami' jakąś aluzję zrobić,a le boję się że niektórzy nie zrozumieją hahaha:p
 
reklama
Moragine ja powiedziałam wprost takim przepraszającym tonem - "słuchajcie, nie przychodźcie do szpitala bo pewnie i tak was nie wpuszczą i proszę was nie odwiedzajcie mnie tak do 2tyg bo ja muszę dojść do siebie i to wszystko jakoś ogarnąć, jak już będzie ok to napewno dam znać i wpadniecie" ;-) powiedziałam to nawet mojej mamie, chociaż ją znając to wracając ze szpitala będzie warowała na klatce :-D
 
a widzisz a moja szwagierka by to skomentowala ze przezywa, wymyslam, albo przesadzam...wrrrr a sama ma 2 dzieci!!
 
Morgaine olej Ją, powiedz, że tego sobie życzysz i nie chcesz być potem niegrzeczna wyrzucając kogokolwiek, wiec zapowiadasz to zawszasu, Ja też oficjalnie powiedziałam wszystkim, ze nie życzę sobie odwiedzin w szpitalu, a w domu dopiero jak zaprosimy, bo chcemy sie najpierw sami w tym odnaleźć
 
no wlasnie dziewczyny tak chyba bedzie najlepiej.
juz przy Starszaku powiedzialam M ze nie chce gosci w szpitalu oprocz niego i moich rodzicow i on to zakomunikowal grzecznie tesciom itd.
przy mlodym tez w szpitalu nikt mnie wiecej nie odwiedzal poza przyjaciolka jeszcze. teraz jeszcze M zatrudnie do poinformowania grzecznie szwagierki ze jak chce przyjechac to ma zadzwonic wczesniej, i ze najwczesniej 2 tyg po porodzie...:)
 
Dziewczyny, mam pytanie- głównie do tych, któe miały już okazję karmić piersią ;-) Które koszule są wygodniejsze- te z jednym rządkiem guzików po środku: koszula koszulka nocna ciążowa do karmienia L = XL (1473153141) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy czy te z guzikami po bokach: Koszula nocna ciążowa do karmienia- L/XL (1465388354) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy ?

edit: Co do gości tuż po powrocie, to mój mąż poinformował już o tym fakcie swoją rodzinę. Tutaj sprawa była ułatwiona, bo męża brat też zapaszał wszystkich dopiero po miesiącu. Co prawda jedna osoba była oburzona naszą decyzją, ale ona jest akurat oburzona wszystkim, więc wszyscy mają to gdzieś ;P Co do mojej problem będzie większy. Mam wrażenie, że niejedna osoba z dalszej rodziny będzie chciała się na siłę wpakować w odwiedziny. Szczerze, nie wyobrażam sobie tego w naszej kawalerce- ja obolała po porodzie, z cyckami na wierzchu, bo wiadomo, że na początku dziecko co chwilę się dostawia i te oczy wpatrzone w moje piersi rozryte rozstępami ;-) Mąż twierdzi, że nikogo poza moją mamą nie wpuści. Mówi, że po prostu grzecznie powie, że jego kobietki są zmęczone i śpią i jak będziemy gotowi na odwiedziny, to sami zaprosimy. Cokolwiek ktoś by sobie nie pomyślał, to myślę, że mamy do tego prawo. To nasze pierwsze dziecko i najpierw spokojnie chcemy się nauczyć jego pielęgnacji i zaspokajania potrzeb. Nie chcę, żeby ktoś nas odwiedził 2 dni po powrocie do domu, a potem jeszcze może skomentował, że sobie nie radzimy, albo to czy tamto robimy źle.
 
Ostatnia edycja:
robił ktoś w tym temacie jakąś listę niezbędnych rzeczy ,jakie trzeba mieć w domu na przyjęcie maluszka?bo planuje konkretne zakupy i nie wiem o czym mogłam nie pomyśleć, jak ktoś robił to padnę z przeszukam całe forum!;-)
 
eywa, ja robiłam, a dziewczymy modyfikowały. Tylko nie wiem na której stronie to było. Gdzieś na początku, ok. 20 str. myślę...
 
Dziewczyny, mam pytanie- głównie do tych, któe miały już okazję karmić piersią ;-) Które koszule są wygodniejsze- te z jednym rządkiem guzików po środku: koszula koszulka nocna ciążowa do karmienia L = XL (1473153141) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy czy te z guzikami po bokach: Koszula nocna ciążowa do karmienia- L/XL (1465388354) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy ?

ja jestem mega przeciwniczką guzików. podam Ci przykład:
noc, jestes zaspana, dziecko zaczyna plakac bo jest glodne, coraz glosniej i glosniej a Ty za przeproszeniem pieprzysz sie z tymi guzikami zeby je szybko odpiac. albo inna sytuacja, ktos niespodziewanie wchodzi do pokoju, do sali w szpitalu itd. jak masz kopertową koszulę to się zaslaniasz i tyle a jak guziki to zanim je pozapinasz to matko z córką - no wiadomo w trakcie karmienia to nie bedziesz dizecka odstawiac ale generalnie zalozmy ze zasnelo i chcesz sie szybko zakryc.
to oczywiscie jedna strona sytuacji bo sa dzieci cierpliwe, Ty dojdziesz do wprawy ale po co utrudniac sobie zycie.
ja kupilam takie: sa ładne i porządne, wydaje mi sie niedrogie, mozna w nich rowniez spac jak sie nie karmi bo fajnie sie w nich wyglada:
KOPERTOWA Koszula nocna do karmienia * MUZZY * M (1445483300) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
Dyskretna tunika do karmienia MUZZY 7 kolorów r.M (1474795345) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

ta tunika super gatunkowo, lepsza niz ta pierwsza.

a co do rozmiaru. to ja mam M kupione, ale spokojnie moglabym wziąć S, juz teraz spie w jednej i moj 8miesieczny brzuch sie miesci:) takze koszule same w sobie są luźne, niet rzeba brac wiekszego rozmiaru.
 
reklama
Do góry