reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Zaczety 2 trymestr, nie pociesze Was, bo dalej czuje mdlosci, ale oczywiście kazda ciaza jest inna :) dzisiaj jem pstraga, niech to sie konczy jak chce :p
Dokładnie, każda ciąża inna, nie zazdroszcze dalszych mdłości a juz na pewno wymiotów ;/ u mnie wszystko sie skończyło, tylko czuje sie jak nadmuchana piłka, juz znajomi na ulicy zauważają brzuch a to dopiero początek.
 
reklama
Dokładnie, każda ciąża inna, nie zazdroszcze dalszych mdłości a juz na pewno wymiotów ;/ u mnie wszystko sie skończyło, tylko czuje sie jak nadmuchana piłka, juz znajomi na ulicy zauważają brzuch a to dopiero początek.

U mnie nie ma brzucha ciazowego tylko wzdety. Mysle, ze na to jeszcze za szybko
 
U mnie nie ma brzucha ciazowego tylko wzdety. Mysle, ze na to jeszcze za szybko
No właśnie wzdęcia miałam ok 8/9 tydzień, wtedy ciężko.mi było wejść nawet w spodnie sprzed ciąży. Teraz wchodze w nie spowrotem normalnie, ale brzuch od rana jest wystający, nie da sie go wciagnac, miednica wysunęła sie do przodu więc sylwetka sie zmienia co na pewno zwiększa wrażenie większego brzucha. Niedawno wrzucalam zdjęcie do galerii, zaniedlugo zrobię sobie następne żeby zobaczyć czy faktycznie jest jakas różnica. Sama sie dziwie ze tak szybko by mi wycisnelo ale drugiej strony nie tylko maluszek rośnie ale i macica która teraz porównując jest wielkości sporego grejfruta, wiec gdzies ta kulka sie musi pomieścić :p a przy kolejnej ciąży te mięśnie juz na pewno nie są tak mocne no i tluszczyk z oponki tez zmienia nieco położenie, może dlatego to tak wygląda
 
Zaczety 2 trymestr, nie pociesze Was, bo dalej czuje mdlosci, ale oczywiście kazda ciaza jest inna :) dzisiaj jem pstraga, niech to sie konczy jak chce :p
Oby minely jak najszybciej. Pstrag, oj jadlabym :)
Jak już wyprobujesz to podziel się opinią :)
Podziele sie :) zobaczymy czy uda mi sie za pierwszym razem zlapac tetno
Ja co do detektora nie jestem pewna więc inwestować nie będę. Nie chce później schizowac jak bym nie umiała znaleźć tętna albo nie słuchać swojej intuicji kiedy cos bym czuła nie tak i zaufać urządzeniu. Ale każdy na swoją opinie i na swojej skórze trzeba testować:) mam nadzieje @patuśka ze korzystanie z detektora przyniesie Ci tylko radość
Też mam taką nadzieję :)
 
No właśnie wzdęcia miałam ok 8/9 tydzień, wtedy ciężko.mi było wejść nawet w spodnie sprzed ciąży. Teraz wchodze w nie spowrotem normalnie, ale brzuch od rana jest wystający, nie da sie go wciagnac, miednica wysunęła sie do przodu więc sylwetka sie zmienia co na pewno zwiększa wrażenie większego brzucha. Niedawno wrzucalam zdjęcie do galerii, zaniedlugo zrobię sobie następne żeby zobaczyć czy faktycznie jest jakas różnica. Sama sie dziwie ze tak szybko by mi wycisnelo ale drugiej strony nie tylko maluszek rośnie ale i macica która teraz porównując jest wielkości sporego grejfruta, wiec gdzies ta kulka sie musi pomieścić :p a przy kolejnej ciąży te mięśnie juz na pewno nie są tak mocne no i tluszczyk z oponki tez zmienia nieco położenie, może dlatego to tak wygląda

Ja nie wiem czy to jest wzdęcie czy macica ale dżinsy mnie cisną niemiłosiernie, a od początku ciąży nie przytyłam ani grama...w dodatku ja ogólnie jestem grubiutka to na pewno nie pomaga...
 
Ja nie wiem czy to jest wzdęcie czy macica ale dżinsy mnie cisną niemiłosiernie, a od początku ciąży nie przytyłam ani grama...w dodatku ja ogólnie jestem grubiutka to na pewno nie pomaga...
Wlasnie ten ucisk jest najgorszy, tez nie przytylam jeszcze a do szczupłych nie należe. Ogólnie nosze spodnie z wysokim stanem bo nie lubilam jak mi boczki wychodziły:p no ale miesiąc temu to nawet takie mnie uciskaly, teraz troszkę sie to zmienilo bo tak jak mowilam ten odcinek ledzwiowy sie "wykrzywil" i ubrania tez inaczej leżą. Ale wszystko jeszcze przed nami i to dosłownie bo najpierw będzie widac jak idzie brzuch a później długo za nim my:)
A tak w ogóle miała któraś dzisiaj wizytowac? Bo tyle tego ze ciężko zapamiętać kto kiedy i co:p
 
Dokładnie, każda ciąża inna, nie zazdroszcze dalszych mdłości a juz na pewno wymiotów ;/ u mnie wszystko sie skończyło, tylko czuje sie jak nadmuchana piłka, juz znajomi na ulicy zauważają brzuch a to dopiero początek.
U mnie jest mały brzuch ale do pępka. Wyglądam dziwnie ale z synem też miałam nisko brzuch. Od piersi do pępka jestem płaska a od pępka w dół jest piłeczka ale właśnie tak jak pisalyscie raczej wielkości grejpfruta niż arbuza ;) a zaliczam sie do szczupłych bo waga 60 kg no i wzrost 176 cm więc pewnie szybko będę ciężarówką.
 
Dziewczyny kurcze mam wrażenie że zaczynam czuć pierwsze ruchy dzidzi, nie jest to oczywiście kopanie a bardziej takie delikatne unoszenie pod skórą, dzisiaj czułam już kilka razy dziennie w tym samym miejscu bardzo niziutko po prawej stronie. Zastanawiam się czy jest to możliwe na tym etapie dzisiaj zaczęłam 13 tc. W pierwszej ciąży ruchy poczułam dopiero koło 19 tyg ale miałam też łożysko na przedniej ścianie a teraz jestem w szoku i zastanawiam się czy to możliwe czy mam omamy :D
 
Dziewczyny kurcze mam wrażenie że zaczynam czuć pierwsze ruchy dzidzi, nie jest to oczywiście kopanie a bardziej takie delikatne unoszenie pod skórą, dzisiaj czułam już kilka razy dziennie w tym samym miejscu bardzo niziutko po prawej stronie. Zastanawiam się czy jest to możliwe na tym etapie dzisiaj zaczęłam 13 tc. W pierwszej ciąży ruchy poczułam dopiero koło 19 tyg ale miałam też łożysko na przedniej ścianie a teraz jestem w szoku i zastanawiam się czy to możliwe czy mam omamy :D
Szczerze to tez sie nad tym zastanawialam i czytalam kilka for gdzie mamy tez pytaly kiedy najwcześniej poczuly dzidziusia i wychodzi na to na faktycznie 12/13/14 tydzien to dość wcześnie ale natura wie co robi, my jako przyszłe mamy intuicyjnie wiemy ze to "to". Ja jestem tydzień za Toba i dzisiaj i wczoraj tez na chwilke znieruchomialam kiedy poczulam glaskanie od środka dosłownie przez pol sekundy, nie ma sie co nakrecac ale jak cos podpowiada Ci ze to maleństwo a nie na przykład jelita to tylko czekaj na powtórki:) ja w pierwszej ciąży poczulam to glaskanie i jakby odbijanie sie czegoś maleńkiego od skory w 16 tygodniu, położna na wizycie wcale sie nie zdziwila, nie mówiła ze za szybko jak na pierwsza ciążę czy cos takiego, wręcz gratulowała:) więc teraz w kolejnej może uda sie jeszcze wczesniej ale czekam cierpliwie czy zacznie sie to powtarzać w najbliższych dniach i tygodniach.
 
reklama
Czy Twoja córa nie jest już pełnoletnia albo zaraz będzie, pisałaś chyba, że ma 17 lat? :) Jak tak to myślę, że poradzi sobie z bliźniaczkami przez 2 godziny, trochę wiary w nią! :D Sama mogłaby już mieć dzieci, więc krzywdy im nie zrobi. :) A skoro przychodnia jest 3 minuty samochodem od Ciebie to w razie kryzysu zadzwoni po Ciebie :)
Ja tam wolę nie ryzykować... 2 godziny to długo. 17 latka to jeszcze dziecko a całą odpowiedzialność jest na mnie. Dziewczyny mają ostatnio dziwne pomysły, wspinaczki, biegi do okola pokoju. P0zatym akurat młoda jest na wycieczce do końca tygodnia wraca w sobotę po południu więc.. A na tygodniu wiadomo że szkoła więc żebym jak nie kombinowała nie da rady.
 
Do góry