reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Cześć. U mnie wyprawka już prawie gotowa, do kupienia został wózek, przewijak i kilka produktów do higieny maluszka typu woda morska, sól fizjologiczna. Ciuszki pieluszki wszystko już jest. Po świętach planujemy zamówić komodę i zacznę końcem stycznia wszystko prac, prasować i układać. Żeby nie zostawiać na ostatnią chwilę. Jutro badanie na glukozę więc 3 godziny siedzenia w Luxmedzie. U mnie też brzuch twardnieje. Lekarz kazał brać 3x1 tabletce magnezu. Szyjka w porządku, badania z moczu też ok. Wizyta za 11 dni przed końcem roku jeszcze. Dziewczyny tak naprawdę od nowego roku zostanie 3 miesiące z małym hakiem do porodu. Dlatego też po świętach chce już uporządkować cała wyprawkę żeby później z wielkim brzuszkiem nie stać nad prasowaniem....z drugiej strony nigdy się nie ma pewności że urodzimy zgodnie z terminem...pozdrawiam.
 
reklama
Sredec1982 jeśli chodzi o wózek to najpierw zastanów się na czym Ci zależy. Dla mnie najważniejsze, żeby był lekki, bo na 2 piętrze mieszkam. Jeśli Ty na parterze, to już waga nieistotna[emoji4]

U mnie dziś pierogi z kapustą i grzybami ulepione i trochę z jagodami na obiad zrobiłam, bo synuś lubi. Ruskie też już mam za sobą. Jeszcze zrobię paszteciki i też zamrożę. A uszka to dopiero przed wigilią. Jutro mąż sprząta mieszkanie, a ja może choinkę ubiorę z synkiem. Ogólnie mieszkanie to już mam od grudnia wystrojone świątecznie. Pierniki tylko muszę zapakować ładnie dla mamy, siostry i teściowej.

Ach ta kofeina! Ja piję rozpuszczalną bardzo słabą z dużą ilością mleka, ale nie codziennie. Zbożowa też. Czasem latte albo capuchino z ekspresu, towarzysko jak goście przyjdą. Przez pierwsze 3 miesiace kawy żadnej nie tykałam, nie smakowała mi.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też mam czasem takie dni że nie mam siły wstać z łóżka - niby śpię po 8-9 h a zaraz potem jeszcze jakaś drzemka popołudniu :D

A jakie będziecie kupować przewijaki ? usztywniane, które można położyć np na łóżku/ komodzie ?

Co do wanienki znalazłam fajną ze stelażem, wydaje się wygodnym rozwiązaniem.

Ja również pije kawkę - mąż zakupił mi zbożową ale jakoś nie smakuje tak jak zwykła kawa.
Takie zamienniki to jakby pójść do maka na sałatkę:D hehe

Oj tak! od stycznia trzeba już wszystko kompletować :)

Gina86 - piszesz że masz synka więc jesteś już doświadczoną mamą:)
Polecasz szczególnie jakieś proszki których używałaś do prania niemowlęcych ciuszków ?

Sam proszek czy też jakiś hipoalergiczny płyn ?






 
Ja też mam czasem takie dni że nie mam siły wstać z łóżka - niby śpię po 8-9 h a zaraz potem jeszcze jakaś drzemka popołudniu :D

A jakie będziecie kupować przewijaki ? usztywniane, które można położyć np na łóżku/ komodzie ?

Co do wanienki znalazłam fajną ze stelażem, wydaje się wygodnym rozwiązaniem.

Ja również pije kawkę - mąż zakupił mi zbożową ale jakoś nie smakuje tak jak zwykła kawa.
Takie zamienniki to jakby pójść do maka na sałatkę:D hehe

Oj tak! od stycznia trzeba już wszystko kompletować :)

Gina86 - piszesz że masz synka więc jesteś już doświadczoną mamą:)
Polecasz szczególnie jakieś proszki których używałaś do prania niemowlęcych ciuszków ?

Sam proszek czy też jakiś hipoalergiczny płyn ?






Tak mam synka, w maju skończy 7 lat. Kiedyś używałam Lovella. I długo go używałam i prałam osobno ciuszki, bo uwielbiałam ten bobasowy zapach. Był też epizod z płatkami mydlanymi i też ok. Na początek nie polecam żadnych super hiper anty - ani proszków, ani żadnych innych kosmetyków. Im mniejszy skład, tym mniej chemii i zdrowiej dla maluszka. I lżej dla kieszeni. Dopiero jak coś się będzie niepokojacego działo ze skórą można rozglądać się za odpowiednimi preparatami i detergentami.

Przewijak też miałam taki nakładany na łóżeczko i sprawdził się elegancko. Owszem, podobają mi się komody z przewijakiem i pewnie bym taką kupiła, ale nie mam gdzie wstawić. Na razie córcia będzie z nami. Remont pokoju dziecięcego nie tak szybko. Z resztą do roku nie wyobrażam sobie malucha w innej sypialni. Żadne nianie elektroniczne też mi na szczęście nie potrzebne.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam właśnie wanienke na stelażu, polecane przez znajome mamy. Przewijak kupiłam usztywniony na łóżeczko.
U mnie bez niani się nie obędzie, podobno na kilka lat się przydaje w domkach. Zawsze na spokojnie będę mogła coś robić wiedząc że mały śpi. Nie wiem tylko czy z kamerka czy to zbędny gadżet... chciałabym w lutym/marcu już kupić wózek.. A z tym najtrudniej bo najdrożej, a jak czytam opinie to każdy ma jakieś negatywne.


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Jeśli domek, to rozumiem, że niania niezbędna. Ja nie miałam stojaka do wanienki, stawiałam ją na kanapie. Wanienkę już mam i bez stojaka się pewnie obejdzie i tym razem. Z resztą to tylko pół roku. Jak dziecko siedzi to już do brodzika. No z wózkiem to jest największy chyba dylemat wszystkich rodziców. Najlepiej byłoby samemu zaprojektować. Jak tu ma zaletę, to gdzie indziej wadę. Ja od początku chciałam anex sport i nadal przy nim obstaję, choć jeśli trafi się cross w dobrej cenie, to może kupię. Oferty się trafiają na olx, a nie chcę nowego. Zakup planuję na luty/marzec.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jeszcze o wozku nie mysle. Wanienka pewnie najprostsza. Przewijak zbedny. Tylko meble kupic musze

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny ją też już mam bardzo dużo kupione. Przewijak też planuje kupić na lozeczko. Wanienki dostaliśmy na stelażu ale wydaje mi się jakaś wąska. Zobaczę jak się spisze jak coś to kupię inną bo to akurat nie takie drogie. W styczniu planujemy malowanie. Wtedy będę zamawiać łóżeczko i wózek chyba jakoś w lutym. Mam nadzieję że na kolejnej wizycie dowiemy się już dokładnie płci. Wasze dzieciaczki też tak buszuja w nocy? Moje maleństwo dziś do 3 kopalo. Zostalo mi do kupienia kilka rzeczy dla mnie do szpitala. Pościele ale to już będę z łóżeczkiem zamawiać. No i później może kilka ubranek już typowo pod płeć bo uni mam trochę i mam też od siostry używanych trochę ale to też bardziej uniwersalne kolory.
 
o słyszałam że ten proszek Lovela jest dobry :) chyba na niego postawie.

Też tak mi się wydaje że nie ma co cudować, kosmetyki do pielęgnacji kupie na początek normalne - dobry ponoć skład ma ta seria baby dream z rossmana.

Gina86@ - a długo prałaś ubranka osobno ?

Mój buszuje głównie jak zjem coś słodkiego :D hehe

Oj tak wózek to będzie wyzwanie...
 
reklama
Do góry