reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Wczoraj byłam u ginekologa. Szyjka długa (5cm). Termin porodu bez zmian 6.04, Mały waży 632g. Już bym chciała go przytulić:) Na USG widziałam buźkę i się zakochałam. Gin sprawdzał między innymi tętno, wszelkie wymiary ciała, przepływ krwi pępowinowej i czy nie jest owinięty pępowiną.
 
reklama
Jestem 6kg na plusie. Niestety w tym miesiącu dowaliłam 3,5 kg i lekarz powiedział: uuuu dużo...
Wiem, że od łykania powietrza te kilogramy się nie nazbierały ;) więc nakupowałam orzechów, suszonych owoców i gruszek, żeby nie jeść tyle słodyczy :)
Teraz pytanie do dziewczyn które już są mamami: w których miesiącach ciąży masa ciała najbardziej rośnie? Czy to jest tak, że czym dalej tym więcej?
 
Gratulacje udanych wizyt!
Jestem 6kg na plusie. Niestety w tym miesiącu dowaliłam 3,5 kg i lekarz powiedział: uuuu dużo...
Wiem, że od łykania powietrza te kilogramy się nie nazbierały ;) więc nakupowałam orzechów, suszonych owoców i gruszek, żeby nie jeść tyle słodyczy :)
Teraz pytanie do dziewczyn które już są mamami: w których miesiącach ciąży masa ciała najbardziej rośnie? Czy to jest tak, że czym dalej tym więcej?
U mnie do połowy ciąży niewielki lub zerowy wzrost wagi, a potem rusza.Nigdy mi jakoś proporcjonalnie nie rośnie tylko tak co jakiś czas duży skok a potem stabilizacja przez jakiś czas.:baffled:
 
Czesc dziewczyny

Umnie noce katastroficzne od 3 dni nie spi wszystko mnie boli na kazdym boku :frown: co usne nagle sie przekrecam i malutka zaczyna szalec :hmm: wdodatku naszemu psiakowi tez zalaczyl sie nocny marek i cale noce chodzi po domu stuka pazurkami a dzis o 3 na szczekanie go wzielo :frown: jest tak czuly na kazdy odglos dochodzacy z klatki albo dworu masakra.....

W poniedzialek mam obciazenie glukoza i az sie boje ze z glodem niewygram.
a 18.12 wizyta juz sie doczekac nie moge az znowu moja kruszynke zobacze :rolleyes::rolleyes: co do wagi to umnie 4+ i zaczety 23 tydz :-) :)
 
Jestem 6kg na plusie. Niestety w tym miesiącu dowaliłam 3,5 kg i lekarz powiedział: uuuu dużo...
Wiem, że od łykania powietrza te kilogramy się nie nazbierały ;) więc nakupowałam orzechów, suszonych owoców i gruszek, żeby nie jeść tyle słodyczy :)
Teraz pytanie do dziewczyn które już są mamami: w których miesiącach ciąży masa ciała najbardziej rośnie? Czy to jest tak, że czym dalej tym więcej?
To zależy. U każdej jest inaczej. Jedne tyją od samego początku równomiernie, innym bomba wybucha później. Ale myślę, że przeważnie największy przyrost wagi zaczyna się właśnie od połowy 2 trymestru prawie do końca. Jak już pisałam wcześniej w wielu przypadkach, w tym i w moim, dużo tych dodatkowych kg to woda, a nie tkanka tłuszczowa.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wczoraj byłam u ginekologa. Szyjka długa (5cm). Termin porodu bez zmian 6.04, Mały waży 632g. Już bym chciała go przytulić:) Na USG widziałam buźkę i się zakochałam. Gin sprawdzał między innymi tętno, wszelkie wymiary ciała, przepływ krwi pępowinowej i czy nie jest owinięty pępowiną.

No to same dobre wieści;)Ja mam termin 7.04.2018
 
Jestem 6kg na plusie. Niestety w tym miesiącu dowaliłam 3,5 kg i lekarz powiedział: uuuu dużo...
Wiem, że od łykania powietrza te kilogramy się nie nazbierały ;) więc nakupowałam orzechów, suszonych owoców i gruszek, żeby nie jeść tyle słodyczy :)
Teraz pytanie do dziewczyn które już są mamami: w których miesiącach ciąży masa ciała najbardziej rośnie? Czy to jest tak, że czym dalej tym więcej?

Ja najwiekszy apetyt dostalam po 6 miesiącu,ssanie w zoladku non stop.Ale 6 kg na tym etapie ciazy uwazam to prawidlowa waga,to wcale nie duzo.
 
Kwiatuszekq20 jeżeli chodzi o położna to wybrałam sobie na początku 3 ale dwie ż nich nie miały już wolnych miejsc, ż 3cia się udało i już miałam pierwsza wizytę domową, następny termin mam na początku stycznia więc będziemy omawiać wszystko co związane że szpitalem i porodem, to pierwsze spotkanie było takie organizacyjne, jakie usługi ma dostepne ( kursy, akupunktura itd)I papierologia, jestem mega zadowolona z tej mojej babki i czuje że będziemy się świetnie dogadywać...klinike też mam wybraną ale jeszcze się tam nie zamekdowalam bo położna powiedziała że jeszcze za wczesnie...i wybiorę się też na dzień otwarty do kliniki, to wtedy się doinformuje co i jak i obejrzę salę

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A z przychodzeniem do domu to jak będziesz wiedziała że np dzisiaj wypuszcza cię o 11stej to dzwonisz do swojej położnej i w ten sam dzień już jest u ciebie..potem raz w tygodniu chyba 12/16razy, ale można już po paru zrezygnować jak wszystko wiadomo...no i jeszcze przed porodem oprócz spotkań z nią przysługuje Ci telefon, jak masz problem to dzwonisz i udziela Ci krótkich rad

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry