reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ja już 3 razy usłyszałam, że chłopak i mam nadzieję, że to się nie zmieni bo ubranek kupiłam całkiem sporo :D
 
reklama
No ja juz trzy razy słyszałam i trzy razy widziałam. Mój P też, ja może tak reaguje, bo bardzo chcieliśmy synka i jak teraz mogę w końcu kupić coś innego niż sukieneczki itp to jakoś mi trudno uwierzyć że będzie synek, a to gdzieś przeczytałam że często w 20 któryms tygodniu wyszlo że jednak dziewczynka i tak rozmyślam. Dobrze ze juz za tydzień wizyta.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Hej dziewczyny Grzebie i grzebie po internecie i coraz bardziej jestem zielona.. To moja pierwsza ciąża i kompletnie nie wiem co wybrać. Szukamy materaca do łóżeczka 120x60. Z tego co obilo się o uszy to lateks lub lateks z pianką byłby najlepszy? Jaka wysokość?
Bardziej niepokoi mnie fakt nie wiem czy słyszałyście ze w niemieckiej produkcji pianki do materaców doszło do klapy i pianka została wyprodukowana rakotwórcza na przełomie września/października dystrybucje mają wszędzie.

Agnes


Nie wydaje mi się, że te skażone materace są jeszcze w sprzedaży. Wszystkie firmy, które korzystały z usług tego producenta wydały oświadczenia, od razu usunęły materace ze sprzedaży albo zrobiły badania, które wykazały brak śladów tej rakotwórczej substancji. Myślę że nie ma co panikować. Mało konkretów, dużo zamieszania.
 
Hej hej.
U mnie to pierwsza ciaza- 18 tydzień. Dwukrotnie lekarze widzieli dziewuche i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Termin mamy na koniec kwietnia :)
Od tygodnia mam wrażenie, że czuje już ruchy Małej!

Jedyne, co mi doskwiera to spadki ciśnienia- robi mi się słabo. Macie podobne doświadczenia???
W załączniku przesyłam ostatnie zdjęcie młodej:)
 

Załączniki

  • 20171020_192035.jpg
    20171020_192035.jpg
    976,9 KB · Wyświetleń: 78
ja jestem raczej na nie jeśli chodzi o pobieranie krwi pępowinowej, więc się nie zdecyduje.



Ja polecam kosmetyki z iherb, całkowicie naturalne składy można tam znaleźć, tyle, że czeka sie długo na przesyłkę. Jedne z lepszych składów ma też Hipp. Wydaje mi się, że ktoś tutaj już polecał blog Srokao, świetne kompendium wiedzy.
A czemu jestes na nie?


Sent from my SM-A510F using Forum BabyBoom mobile app
 
@gooosiaaa ja tak mam. Ciagle 90/60 wstaje i ciemno mi w oczach. Dluzej postoje i jest to samo. Gin mowil na to tylko tyle ze mam uwazac na siebie i ze z dwojga zlego to lepiej miec niskie niz wysokie

 
A czemu jestes na nie?


Sent from my SM-A510F using Forum BabyBoom mobile app

Z kilku powodów, tak naprawdę wykorzystywanie krwi pępowinowej jest obecnie w powijakach i nie wiadomo jak będzie w przyszłości. Ponadto nie ma pewności, że w pobranym materiale nie ma komórek, które zainicjowały proces chorobowy. Ale to to mnie od tego najbardziej odrzuca to fakt wczesnego odpępnienia noworodka. Obecnie WHO zaleca odpępnienie najwcześniej po minucie do trzech. Przy pobieraniu krwi pępowinowej nie jest to możliwe. Osobiście wolę, żeby ten cenny materiał trafił do dziecka, a nie do banku. Czas odpępnienia to ważna kwestia na którą będę zwracać uwagę przy wyborze szpitala i na pewno znajdzie się w moim planie porodu.
 
@gooosiaaa ja tak mam. Ciagle 90/60 wstaje i ciemno mi w oczach. Dluzej postoje i jest to samo. Gin mowil na to tylko tyle ze mam uwazac na siebie i ze z dwojga zlego to lepiej miec niskie niz wysokie

No już dzisiaj miałam 3 raz taki spadek że ledwo ogarniałam. Jakimś cudem dojechałam do domu i po wypiciu kawy wrócilo wszystko do normy.
Tata- lekarz Ale o zupełne innej specjalności powiedział żebym póki co starała się unikać samotnych wypraw ;P plus nakazał pić kawę po śniadaniu. Pociesza mnie to, że mama miała podobne akcje :) gorzej, że niewiele może pomóc. Początkowo myślałam że to spadki cukru ale ani słodki sok ani batonik nie załatwial sprawy.
 
U mnie norma jest ciśnienie 100/50 wtedy czuje się najlepiej. Ostatnio pogorszył mi się wzrok, warto w ciąży udać się do okulisty?

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
reklama
Ja juz po wizycie o skurczasz powiedzialam i zbadala mi szyjke i jest wszystko wporzadku mam.ladnie zamknieta na 4 cm i potwierdzone poraz 3 ze dziewczynka bedzie wiec mamy dodalabym zdj usg ale niewiem jak :/
 
Do góry