reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
Moja gin wyznacza datę porodu na podstawie daty miesiączki bez brania pod uwagę długości cyklu.:confused2: Usg tez nie uwzględnia.
U mnie sprawdziły się daty wyliczone przez kalkulatory uwzględniające długość cyklu- bo wtedy miałam długie cykle.
Ale to i tak przecież tylko orientacyjne daty 2 tyg do przodu i do tyłu. :-D Robi sie miesiąc niepewnosci:oo: Dzieci rzadko są punktualnie :laugh2:
Miesiąc niepewności robi sie jeśli nie wiesz jakie masz cykle. Dziecko rodzi sie w 37tygodniu od zapłodnienia, czyli 39-40tc liczony od om. Biorąc pod uwagę że cykle moga byc dluzsze dajemy zawsze zapas +2tyg. W dół raczej nie. Wiec niepewności scisle jest tylko maks 3tygodnie. Ale jak juz pisalam, jesli nie ma zadnych komplikacji i porodu przedwczesnego, to najbardziej prawdopodobna data porodu to ta z usg z 12tc

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Dziewczyny co do wózka to na początku miałam też wybrany anex...a teraz zdecydowałam się na Hartan Xperia albo Hartan topline s...bylam ostatnio w sklepie i wypróbowałam dużo modeli ale te Hartany jakościowo są naprawdę mocne

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny co do wózka to na początku miałam też wybrany anex...a teraz zdecydowałam się na Hartan Xperia albo Hartan topline s...bylam ostatnio w sklepie i wypróbowałam dużo modeli ale te Hartany jakościowo są naprawdę mocne

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Są też sporo droższe ;)
 
U mnie dzisiaj 19w6d i termin na 04.04. z USG i z miesiączki wychodzi tak samo:) ja do tej pory też nie mogłam się ułożyć do snu ale od wczoraj używam rogala i jest ok. Bardzo solidny. Przyda się do karmienia (mam nadzieję).
Ja tez mam termin na 04.04 a dziś zaczyna sie 20 tydzien.

nzjddqk3g9zni0wq.png
 
@majorka1988 Od każdego giną do którego chodziłam słyszałam że plus/ minus 2 tygodnie.
Jeśli nie znasz długości cyklu to wtedy jest +/- 2 tygodnie. To moja 3 ciaza i moja lekarka powtarza ze wiedzac jaki mamy cykl margines bledu jest na +2tyg nie na minus. A znajac datę poczecia mozna prawie bezbłędnie podać datę urodzenia - u mnie sie sprawdzila 2 razy,i mam nadzieję ze trzeci tez sie sprawdzi

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Jeśli nie znasz długości cyklu to wtedy jest +/- 2 tygodnie. To moja 3 ciaza i moja lekarka powtarza ze wiedzac jaki mamy cykl margines bledu jest na +2tyg nie na minus. A znajac datę poczecia mozna prawie bezbłędnie podać datę urodzenia - u mnie sie sprawdzila 2 razy,i mam nadzieję ze trzeci tez sie sprawdzi

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Niestety to nie do końca tak. W poprzedniej ciąży znałam datę zapłodnienia i synek urodził się po wywoływaniu porodu 6 dni po terminie, u mojej kuzynki 11 dni po terminie.
 
Niestety to nie do końca tak. W poprzedniej ciąży znałam datę zapłodnienia i synek urodził się po wywoływaniu porodu 6 dni po terminie, u mojej kuzynki 11 dni po terminie.
Dlatego napisałam że margines bledu jest na +2tyg, czyli możliwy jest porod w 41 czy 42tc

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Do góry