reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

@Neki ja wlasnie tak jakos od poczatku ciazy czulam ze raczej dziewczynke bede miec a wczoraj na wizycie lekarka bardziej sie sklaniala ze chlopiec a ja tak jakos nie dowierzam :D z synem to tylko raz wymiotowalam i faktycznie krocej mdlosci mnie meczyly no ale coz wazne zeby bylo zdrowe:D ja wiem ze szybko sie zapomina zle rzeczy bo nawet ostatnio zartowalam do meza kurcze ze tez taka mam skleroze ze nie pamietalam ze ciaze zle przechodze bo bym sie na drugie nie zdecydowala hehe:laugh2:
 
reklama
Witam się dzisiaj :)
@TikTak2018 jak kłucie się pojawia to jest chwilowe jakby ktoś igłę wbijał. Na szczęście ostatnio tego nie czuje, chyba spokój mnie ratuje hehe i myśli że no coś kłuć pobolewać musi.
Chyba tak się schizuje bo pierwsza ciążę miałam od 28 tygodnia leżąca z tygodniowymi wakacjami w szpitalu a teraz z maludą to sobie tego nie wyobrażam i stąd chyba strach, bo nie mam z kim córki zostawić [emoji33]

Co do przeczucia czy nawet wyglądu wskazującego na płeć. Cała pierwszą ciążę słyszałam że ładnie wyglądam i brzuszek też na chłopaka rzekomo wskazywał. Mdłości miałam dwa miesiące przy czym wymioty ze dwa razy tylko. Smaki różne od kwaśnych, od połowy praktycznie na słodkie głównie - ptysie to codziennie musiałam :D urodziła się córka :)
Także ja nie wierzę w przepowiednie po smakach, wyglądach, ilości mdłości/wymiotów, kształtu brzucha. Każda ciąża inna, tak jak każda z nas inaczej ją odczuwa :)

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Tiktak2018 - zgadza się, dziewucha :laugh2:
Pierworodną tez mam dziewczynkę i niestety bardzo się sprawdza, bo też 2 miesiące wyjęte z życia, a kolejne 2 powolne dochodzenie do siebie. W drugiej ciąży był chłopak i nudności były bez porównania mniejsze, a ogólne samopoczucie idealne. Mnie się wydaje ze testosteron malego mnie ratowal:cool2:
Nie chce nikogo straszyć- raczej uspokoić ze to nic nienormalnego ze się zdaza i wszystko do przeżycia, szybko się zapomina te złe fazy :)
Hehe coś w tym chyba jest. U mnie też pierwsza dziewczynka i do 4 miesiąca czułam się jak zwłoki - wymioty kilkanaście razy na dobę, mdłości na samą myśl o jedzeniu. Teraz podobno ma być chłopiec i czuje się o niebo lepiej - mdłości ustąpiły, wymiotowałam tylko kilka razy.
Mnie zastanawia czy to jest kwestia płci dzidziusia, czy po prostu tego że to już jest kolejna ciąża. Bo w pierwszej przyznam się, że strasznie się ze sobą cackałam i nastawienie psychiczne było całkiem inne [emoji6]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny weźcie przestańcie, bo ja chcę córę!!! A tu ani wymiotów ani żadnych większych problemów.... ciąża z synkiem też przebiegła bez jakichkolwiek udziwnień gastrycznych.
Żartuję. Nie wierzę w zabobony. Czasami rzeczywiście ludowe wierzenia pokrywają się z rzeczywistością, ale to tylko przypadek. Co ciąża to inny stan naszego organizmu, inne stężenie hormonów no i wiek też robi swoje. 7 lat temu będąc w ciąży miałam masę energii, prowadziłam firmę i studiowałam. A teraz to się czuję jak stary kapeć. Kocham moją sofę... i chwilami ciężko mi się z niej podnieść.
 
@PaniPe-Ja tak też myślałam, że pierwsza ciąża to była nowość dla organizmu i dlatego tak ciężko ją przechodziłam. Potem druga była już bardzo znośna. Wiec myśląc o trzeciej byłam nastawiona optymistycznie- ze ograniem juz to niejako przetrawil i będzie dobrze. Chciałam być bardzo aktywna...i d..a.
Niestety u mnie raczej sprawdza sie to ze płeć ma duże znaczenie o_O
 
reklama
@pajuinka grunt to pozytywne myslenie wszystko bedzie dobrze wiadomo ze majac juz dziecko w domu czlowiek sie stresuje ze nie mozna sobie pozwolic na wiele rzeczy jak w przypadku pierwszej ciazy bo jednak jest maly czlowiek pod opieka tym bardziej nie trzeba sie skupiac na tych zlych myslach musi byc dobrze :)
A jesli chodzi o wyglad czy samopoczucie co do plci to wiem ze reguly nie ma w ciazy z synkiem jadlam sporo slodkiego choc w pierwszych tyg mialam chec tylko na kwasne ksztalt brzucha to taka ladna pileczka i z wygladu kazdy mowil ze syn i akurat w tym wypadku sie sprawdzilo ;) Teraz dlatego napisalam ze sie zdziwilam jak lekarka zaznaczyla ze raczej chlopak nie tyle dlatego ze mam te wymioty i mdlosci co po prostu intuicja mi mowi ze to dziewczynka a w pierwszej ciazy czulam mocno ze chlopak i jest syn ;) Tak naprawde najwazniejsze zeby bylo zdrowe druga sprawa ze na chlopca wszystko mam;);) Ale jednak na intuicji sie przejechalam:p
 
Do góry