reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Dziewczyny czy któraś ma już wyniki Pappa? Mi prawdopodobieństwo zespołu Edwardsa i Patau wyszło 1:100000, ale już zespołu Downa 1:1330.. niby niskie ale jednak to nie to samo co 1:100000. Nie kwalifikuje się do żadnych dalszych badań, ale tez trochę mam stres. Dodam ze mam 36 lat wiec podejrzewam, ze to tez wpływa ma wynik. Co myślicie?
Mnie się wydaje że wiek odgrywa dużą rolę. Gdzieś w necie znalazłam wytyczne do wyliczania tego prawdopodobieństwa. Przy 35 wskaźnik się zmienia. Niezależnie od wieku dla ZD graniczna wartość to 1:300... chyba...
Więc Twój przypadek taki nie jest. Ale i tak interpretacja wyników należy do lekarza.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny macie tyle różnych objawów w ciazy, zachcianek więc zaczęłam się mocno zastanawiać czy że mną wszystko ok.
Ja od początku ciąży nie wiem co to wymioty, mdłości ( te wszystkie książkowe objawy) ... Jedyny objaw to brak okresu i zmiany w piersiach.
Zachcianki? Hmm. Mam, Ale zawsze Je miałam, więc nie mogę powiedzieć że to objaw ciazy.
Zgaga? Nawet nie wiem co to.
Czy jetem jedyna taka dziwna osoba?
Może gdybym się doszukala czegoś, napewno bym znalazła i przypisała to do ciąży. . Ale to nie to co wy macie.. I powiem wam że chyba bym to wszystko chciała mieć. Bo przez to wariuje czy z dzieckiem jest ok skoro nie daje o sobie znać.

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
To moja pierwsza ciaza i tez ja przechodzę bardzo łagodnie. Nie wymiotowalam ani razu, mdlosci miałam 3 razy i to takie chwilowe,byla to bardziej reakcja na zapach typu gotowany kurczak. Teraz juz mi całkowicie przeszło. Glowa bolała mnie raz, zgagi nigdy nie miałam i teraz tez nie mam, w sumie nawet nie wiem jak to się odczuwa. Kilka.dni temu myślałam, że zaczynam jakieś przeziębienie a to się okazało kilkugodzinnym osłabieniem i przeszło po jednej herbacie z miodem i malinami.
Jedyne co to mam trochę obolałe piersi, które znaczenie mi urosły. Zachcianki przed ciążą tez miałam, wiec to nie jest obce mi uczucie [emoji14] chociaż to nie jest aż tak silne, żebym musiała męża do sklepu wysyłać :)
Pozostaje nam się cieszyć i oby tak dalej. Na prawdę współczuję dziewczynom, które od samego początku wymiotuja po kilka czy kilkanaście razy dziennie to musi być mega wyczerpujące

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam z rana. Ja na zgagę brałam takie tabletki. Nazywają się omeprazol! Bez nich normlanie nie umiałam funkcjonować. Z zgaga nie ma żartów bo wypala przełyk wiec naprawdę najlepiej powiedzieć lekarzowi. Mi mleko pogarszało sytuacje. I inne domowe sposoby tez.
Endles1 ja również mam dzisiaj pierwsze badania prenatalne. To moja trzecia ciąża. Nic się nie stresuj, będzie dobrze. Pomierzy dzidziusia i dają wydruk z tych pomiarów i policzą prawdopodobieństwo trisomi. Ja w wcześniejszych ciążach miałam jakoś 1:2000 ale teraz znajoma miała niestety 1:300 i wtedy potrzebne są dodatkowe badania. Ale tym nie mamy za wczasu się przejmować [emoji7] będzie dobrze trzymam kciuki za Twoje usg


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
To moja pierwsza ciaza i tez ja przechodzę bardzo łagodnie. Nie wymiotowalam ani razu, mdlosci miałam 3 razy i to takie chwilowe,byla to bardziej reakcja na zapach typu gotowany kurczak. Teraz juz mi całkowicie przeszło. Glowa bolała mnie raz, zgagi nigdy nie miałam i teraz tez nie mam, w sumie nawet nie wiem jak to się odczuwa. Kilka.dni temu myślałam, że zaczynam jakieś przeziębienie a to się okazało kilkugodzinnym osłabieniem i przeszło po jednej herbacie z miodem i malinami.
Jedyne co to mam trochę obolałe piersi, które znaczenie mi urosły. Zachcianki przed ciążą tez miałam, wiec to nie jest obce mi uczucie [emoji14] chociaż to nie jest aż tak silne, żebym musiała męża do sklepu wysyłać :)
Pozostaje nam się cieszyć i oby tak dalej. Na prawdę współczuję dziewczynom, które od samego początku wymiotuja po kilka czy kilkanaście razy dziennie to musi być mega wyczerpujące

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Czyli nie jestem dziwna. [emoji3]
Jest też ktoś taki jak ja -jupi. [emoji13] hihi
dzięki.

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nukame tak chyba te wyniki są pod wiek tez robione. Ale pewna nie jestem. Masz niskie nie przejmowałabym się. Chociaż wiaodmo jak się ma pieniążki to można zrobić sobie na własna rękę te NIPT testy.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Rozumiem Cię doskonale ale moja siostra do samego końca wymiotowala nawet przed samą wizyta a okazało się ze bliźniaki nie żyją wiec nie ma co się martwić na zapas :) zresztą jako przyszła mama robisz wszystko co dobre dla Ciebie i dla Twojego maluszka :* dbasz jak o nikogo innego :)

O jeny... a co było powodem, że dzieciaki umarły?jeśli mogę zapytać...
 
Dzień dobry dziewczyny ;)

Co do zachcianek to aż takich nie mam, nadal mnie mdli... a liczyłam na to, że jak zacznę drugi trymestr to mi magicznie przejdą :D chociaż ochotę na śledzia mi narobiłyście...
Mnie odrzuciło od wielu potraw... zapach pieczonego kurczaka na samą myśl powoduje, że chce mi się wymiotować... kawy nie piłam, to i nie zaczęłam :)
Do surowizn też nie byłam nigdy przekonana ;D

Ja poznałam u siebie początek ciąży po objawach podobnych do przeziębienia, nie licząc braku okresu, ale tym akurat się nie przejmowałam, bo miałam nieregularne cykle. Jak tylko zobaczyłam wynik testu to od razu przyszły mdłości... byłam w 4 tygodniu :)
Ostatnio dokuczały mi bóle głowy i żołądka, a zgagi nie miałam nigdy...

Wiadomo kiedy rusza zamknięte forum?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny macie tyle różnych objawów w ciazy, zachcianek więc zaczęłam się mocno zastanawiać czy że mną wszystko ok.
Ja od początku ciąży nie wiem co to wymioty, mdłości ( te wszystkie książkowe objawy) ... Jedyny objaw to brak okresu i zmiany w piersiach.
Zachcianki? Hmm. Mam, Ale zawsze Je miałam, więc nie mogę powiedzieć że to objaw ciazy.
Zgaga? Nawet nie wiem co to.
Czy jetem jedyna taka dziwna osoba?
Może gdybym się doszukala czegoś, napewno bym znalazła i przypisała to do ciąży. . Ale to nie to co wy macie.. I powiem wam że chyba bym to wszystko chciała mieć. Bo przez to wariuje czy z dzieckiem jest ok skoro nie daje o sobie znać.

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
Witam. Nie jesteś sama. Mam tak samo jak Ty, brak okresu i zmiany w piersiach. No i już brzuszek widać. A poza tym wszystkie inne objawy nie występują. Jakiś tydzień temu bolało mnie w prawym boku ale po dwóch dniach przestało a zgagi to ja nigdy w życiu nie miałam, nawet nie wiem jakie to uczucie....
 
Miłego dnia dziewczyny ją lece do pracy. Leje niesamowicie i zero motywacji. Chyba po weekendzie trzeba będzie pomyśleć o jakimś L4. Do 1 go listopada muszę przepekac i wolne.
U mnie przezierność wyszła 1.97
Papa prawdopodobnie wyszło ok bo umowilismy się że jak będzie źle to będą dzwonić a resztę badań przesla do mojego gin. Dostaliśmy pełno zdj maluszka na pendrive
 
reklama
Witam. Nie jesteś sama. Mam tak samo jak Ty, brak okresu i zmiany w piersiach. No i już brzuszek widać. A poza tym wszystkie inne objawy nie występują. Jakiś tydzień temu bolało mnie w prawym boku ale po dwóch dniach przestało a zgagi to ja nigdy w życiu nie miałam, nawet nie wiem jakie to uczucie....

Zazdroszczę:biggrin2: u mnie bywały dni, że tylko odliczalam godziny i minuty, żeby wreszcie dzień minął:hmm: teraz za to mdłości prawie nie mam. Za to zachcianki przeróżne;) dobre jest to, że jak je spelnie to już nie wracają. Czyli jak mam ochotę na pizzę to po zjedzeniu obfitej porcji juz mnie nikt na nią nie namówi przez kolejny miesiąc;)
Ale frytki, które były wczoraj wynienione to mi się nawet śniłyo_O
Tylko lenistwo mnie ogarnęło i za nic nie chciało mi się wstać włączać piekarnik, a fryteczki czekają w zamrażarce...:) co się odwlecze to nie uciecze...
 
Do góry