reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
Nie mam pojęcia nie pytałam go o to Mialam wrazenie ,ze wie o czym mowi,nawet narysowal mi wykres ,żeby to dokladniej wytlumaczyc.Raczej sama wybiorę się do diabetologa,zeby to zweryfikować.
 
Nie mam pojęcia nie pytałam go o to Mialam wrazenie ,ze wie o czym mowi,nawet narysowal mi wykres ,żeby to dokladniej wytlumaczyc.Raczej sama wybiorę się do diabetologa,zeby to zweryfikować.
Moja gin wysłała mnie od razu do diabetologa po tym ze miałam minimalne przekroczenie na czczo, bo sama nie jest diabetologiem i nie wchodzi w kompetencje innych....

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Jest też diabetologiem?

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Taki wynik jak podała @Adas1304 można już uznać za nietolerancję glukozy.

Prawidłowe, książkowe wyniki dla cukru to:
na czczo: 80-90
po 1 godz. 120-140
po 2 godz. 80-90 bliżej 90
po 3 godz. 80-90 bliżej 80

Jeżeli lekarz zwraca na to uwagę to tylko dobrze o nim świadczy.
 
Taki wynik jak podała @Adas1304 można już uznać za nietolerancję glukozy.

Prawidłowe, książkowe wyniki dla cukru to:
na czczo: 80-90
po 1 godz. 120-140
po 2 godz. 80-90 bliżej 90
po 3 godz. 80-90 bliżej 80

Jeżeli lekarz zwraca na to uwagę to tylko dobrze o nim świadczy.
Ja mam podane ze na czczo do 92, po 1h do 183, po 2h do 153

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Przy tych wynikach diagnozuje się już cukrzyce ciążową, a nie nietolerancję glukozy.
Dane które ja podałam to najbardziej pożądane wartości.
 
Tzn. jakie masz wyniki? Bo te, które Ty podajesz świadczą o cukrzycy, ja mówię i całkiem zdrowej osobie, a jeszcze jest coś pomiędzy ;) No i poza ciążą wykonuje się krzywą cukrzycowo-insulinową i to dopiero daje pełny obraz.
 
reklama
Taki wynik jak podała @Adas1304 można już uznać za nietolerancję glukozy.

Prawidłowe, książkowe wyniki dla cukru to:
na czczo: 80-90
po 1 godz. 120-140
po 2 godz. 80-90 bliżej 90
po 3 godz. 80-90 bliżej 80

Jeżeli lekarz zwraca na to uwagę to tylko dobrze o nim świadczy.

Dzieki za te normy teraz mam jaśniejszy obraz,wybiore się do jeszcze jednego specjalisty ,żeby to skonsultować.
 
Do góry