reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Dziewczyny ile już macie na plus kg?? Ja juz 6 nie wiem czy to malo czy duzo 20 tydz. To moja pierwsza ciąża.
U mnie tylko 2kg na plusie.. pytałam już i ginekologa i położnej czy to ok i mówią, że jeśli z dzieckiem wszystko ok to nie ważne czy tyję czy nie.
U mnie też dziewczyny przeważnie do 20 dobijają. Mam nawet jedną znajomą, która przytyła ponad 30kg. A chuda teraz jest jak patyk!!! Można? Można. Tylko trzeba mieć zapał, żeby to zgubić!

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
A potem nie ma problemów z rozstępami albo luźną skórą? Same kilogramy to nie wszystko! Skóra się pewnie mooocno rozciąga jak się 30kg przytyje.:eek:

Dziewczyny robilyscie już krzywa cukrowa?Czy jest to rzeczywiście tak nieprzyjemne?
Robiłam i nic strasznego. Ta glukoza nawet smaczna była :yes:
W Polsce trzeba być na czczo na 100% i najlepiej jeszcze poprzedniego dnia zjeść kolację do 19 najpóźniej (tak było u mnie w laboratorium)

Ja w dwóch ciążach jeździłam do samego porodu. U kosmetyczki byłam rano a wieczorem o 20 urodziłam. Ale teraz zaopatrze się w pasy dla Ciężarnych bo znajoma miała wypadek i jednak trzeba o takie rzeczy tez zadbać
Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Nie pomyślałam o tym, żeby nie jeździć autem.. a od kiedy takie pasy są wskazane? I czy one coś dają przy kurtkach zimowych? Mi ten pas zawsze podjeżdża przez kurtkę do góry i przeszkadza :no:
 
reklama
Jesli.chodzi o cytrynę to nie powinno sie jej dodawać ponieważ cytrusy obniżają poziom cukru we krwi i przez to moze wyjsc zaklamany wynik... z drugiej strony nawet przekroczenie o 1 diagnozuje cukrzyce

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Można dodać cytryny i wcale nie przekłamuje ona wyniku.

Kurka Majorka no teraz widzę że rzeczywiście strasznie kijowo to się złożyło z tą godziną...moze przegryze suchą kromkę chleba...ja już wiem że będzie mi ciężko bo ja jestem nauczony jeść śniadania i to nawet czasem sporawe...bede pić wodę.. dama nie wiem...zadzwonie tam przed terminem i się dpoytam...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Zjedzenie kanapki przed badaniem to chyba najgorszy możliwy pomysł, na pewno podniesie to poziom cukru i to znacznie. Cukier bada się najpierw na czczo więc nie jemy rano niczego, a dzień wcześniej też należy zjeść lekką kolację na około 12 godzin przed badaniem.
 
Dziwne to podejście do glukozy... powinien być standard we wszystkich krajach i laboratoriach, a nie taki burdel. Jak te wyniki mają być miarodajne???



Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie pomyślałam o tym, żeby nie jeździć autem.. a od kiedy takie pasy są wskazane? I czy one coś dają przy kurtkach zimowych? Mi ten pas zawsze podjeżdża przez kurtkę do góry i przeszkadza :no:

Ja nawet nie słyszałam o takich adapterach do pasów. Dopiero znajoma mnie uświadomiła.
Ciotka moja miała ostatnio lekkie stuknięcie w auto i aż zebra ucierpiały właśnie przez pasy wiec w sumie jak mamy pas na brzuszku to nawet lekka stłuczka może mieć tragieczne skutki.
Adaptery idzie kupić na Allegro. Ja czekam na swój bo mama ma mi dopiero przywieźć na święta
1512491347-142a14466b02c54d-aaaaaa.jpeg



7u229jcg4s0byzyg.png
 
A może z tą glukoza w innych krajach mają inne normy stąd ta możliwość bycia po śniadaniu?...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Ja ostatnio też się spotkałam z tym ze test obciążenia glukoza wcale nie musi być na czczo robiony. Niestety było już po moim teście. Najlepiej spytać się w lab gdzie będziecie robić.Jak można zjeść śniadanie to po co się męczyć?
W końcu cukrzykom cukier oznacza się i na czczo i po posiłkach.
 
Ja ostatnio też się spotkałam z tym ze test obciążenia glukoza wcale nie musi być na czczo robiony. Niestety było już po moim teście. Najlepiej spytać się w lab gdzie będziecie robić.Jak można zjeść śniadanie to po co się męczyć?
W końcu cukrzykom cukier oznacza się i na czczo i po posiłkach.

Chociażby dlatego, że cukier po posiłku może mieścić się w normie, a na czczo nie. W tym wypadku wystarczy, że jeden wynik jest poza normą żeby zdiagnozować cukrzycę ciążową, przychodząc na badanie po posiłku skąd będziemy to wiedzieć? Nie przesadzajmy z tym męczeniem naprawdę są gorsze rzeczy i dla zdrowia dziecka można chyba wytrzymać te 3 godziny bez jedzenia.
 
No tak - ale u cukrzyków to wlasnie po to zeby sprawdzić poziom na czczo a potem jak organizm sobie radzi po posiłku. Do wstępnej diagnozy cukrzycy tez pija glukozę. Nasz test z glukozą jest bardziej ekstremalny, ale musimy wypić glukozę a nie zjesc sniadanie w domu zeby było to mierzalne i na to są normy (w domu jedna zje drożdżówkę inna owsiankę i skok bedzie sie roznic).
 
reklama
Do góry