reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Co do dretwienia to mi bardziej nogi dretwieja niz rece najczesciej w nocy ale to pewnie przez spanie na boku gdyz zawsze spalam na brzuchu....:/
jesli chodzi o nerki dzidziusia to nie pomoge nic niestety umnie przy kazdej eizycie pieknie widac prace nerek serduszka wzzystkiego :) wiec moze faktycznie warto wybrac sie do prywatnego gabinetu z dobrym sprzetem.
ja przed wyborem lekarza bardzoo duzo zasiegalam porad opini poniewaz mieszkam od roku w innym miescie niz w pierwszej ciaxy i tu lekarzy zadnych nieznalam a i duzo negatywnych opini jest jesli chodzi o nfz. Pewnie slyszalyscie o tragicznych porodach w Swiebodzińskim szpitalu dlatego tez zdecydowalam sie na prywatny gabinet. Ma on swoja cene ale jestem bardzo zadowolona..
 
reklama
Przy anginie ropnej praktycznie zawsze trzeba włączyć antybiotyk. Powikłania po anginie są bardzo niebezpieczne zarówno w ciąży jak i normalnie. Naprawdę lekarz zdecydował o takim postępowaniu? Miałaś robione CRP? Co do mleka odradzam nabiał przy jakichkolwiek infekcjach.

Tak, akurat miałam nieszczęście tego dnia że była tylko ta lekarka, a ona nie daje antybiotyków w ciąży...
Wogóle nie chciałam iść ale mama mnie zmusiła. W sumie tylko potwierdziłam diagnozę którą i tak sama znałam bo czułam jak mi się ropa leje do gardła.

Identyczną sytuację miałam w poprzedniej ciąży.

W sumie jeszcze trochę czuję gulę w gardle. Może przejdę się na kontrolę? Jutro mija tydzień.

Ja na wszelkie bakteryjne choroby reaguje wysoką gorączką 2 dni po 40st a potem mi przechodzi, czy wezmę leki czy nie to wygląda tak samo.

Mleka nie piłam jakoś bardzo dużo, tyle żeby miód rozpuścić w ciepłym, bo od samego mnie mdli. To lepiej było z wodą?

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Wagobunga- pytanie przy pacjentce czy powinna coś zmierzyć wygląda mało profesjonalnie...Na pewno nie wzbudza zaufania do lekarza. Ja tez miałam na NFZ i akurat sytuacja odwrotna- lekarz zrobił lepiej genetyczne i polowkowe- ocenił więcej struktur w opisie niż lekarka priv do której chodzę...
Powiem Ci ze właśnie ta moja lekarka priv pisze tylko ze pęcherz jest prawidłowo zlokalizowany, nic o nerkach- a gin NFZ właśnie napisał o pęcherzu ale i ze nerki prawidłowo zlokalizowane i o prawidłowej budowie.Szyjki nie sprawdzali mi nigdy na usg a jestem w 3 ciąży. Dopiero teraz miałam ja oceniana tylko dlatego ze mała leży tak nisko ze nie mogli inacze niż przezpochwowo ocenić jej głowy. Także chyba ocena szyjki to nie jest jakiś standard- ale fakt ze bardzo mnie uspokoiło ze było to zrobione i jest ok.
Popros lekarza żeby wszystko sprawdził na spokojnie, bo to przecież ważne dla Twojego spokoju
 
Neki - w ciąży zespół cieśni jest spowodowany obrzękami i wodą zatrzymaną w organiźmie. W necie jest mnóstwo artykułów, też nie sądziłam, że może to dotyczyć ciężarnych.

Verq - odnośnie witaminy c, to zamiast suplementacji wolę zdecydowanie naturalne kiszonki: ogórki i kapustę. Ciężko przedawkować a i zdrowiej. I podejrzewam, że z wchłanianiem też lepiej. I wodą z ogórków też nie pogardzę. Ja mam swoje przetwory. A jam ktoś nie ma, to niech uważa co kupuje, bo to co w sklepach, to przeważnie kapusta i ogórki kwaszone, a nie kiszone. Może babcia albo ciocia ma w piwnicy to warto wyprosić bezcenny słoik jak choróbsko dopada.

Wagobunda - zdecydowanie sprawdź prywatnie. Nie ma co czekać. Za dużo stresu. Choć nie jestem za zbyt częstym usg, to w tym przypadku lepiej sprawdzić. Obejrzałam i przeczytałam ostatnio conieco i mam wątpliwości, czy nie jesteśmy oszukiwane.

Ja dziś spałam pod dwoma kołdrami i z termoforem i wcale się nie wygrzałam. Leci z nosa, kręci i kicham jak opętana. Ale mężuś pojechał po wołowinkę i będzie zdrowotny rosołek. Mniam!

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam Was Kochane :) przepraszam ze się nie odzywam ale jesteśmy na etapie pakowania się bo chcemy przed świętami zdążyć z przeprowadzka, w moim stanie to idzie wszystko 3 razy wolniej [emoji14] część paczek chcemy już wysłać do polski żeby nie gromadzić tego... postaram się Was doczytać dzisiaj wieczorem :)

Ogólnie czujemy się dobrze, zaczyna boleć mnie kręgosłup czasami brzuchu, nie możemy doczekać się kolejnego usg :) jeszcze tydzień :)
 
Dziewczyny macie jakies sprawdzone sposoby na przeziebienie w ciazy czy lepiej leciec z byle katarem do lekarza?
Od rana kicham jak szalona a to juz umnie wiadomo ze jutro mnie polamie gardlo juz tez zaczyna mnie bolec :(
Ja kupiłam sobie w aptece syrop dla kobiet w ciąży P-renatalen musiałam tak zapisać,bo cenzura.Po tym syropie szybko mi przeszło.Można też domowymi sposobami ,ale ja mam cukrzycę więc miód dopada.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Neki - w ciąży zespół cieśni jest spowodowany obrzękami i wodą zatrzymaną w organiźmie. W necie jest mnóstwo artykułów, też nie sądziłam, że może to dotyczyć ciężarnych.

Verq - odnośnie witaminy c, to zamiast suplementacji wolę zdecydowanie naturalne kiszonki: ogórki i kapustę. Ciężko przedawkować a i zdrowiej. I podejrzewam, że z wchłanianiem też lepiej. I wodą z ogórków też nie pogardzę. Ja mam swoje przetwory. A jam ktoś nie ma, to niech uważa co kupuje, bo to co w sklepach, to przeważnie kapusta i ogórki kwaszone, a nie kiszone. Może babcia albo ciocia ma w piwnicy to warto wyprosić bezcenny słoik jak choróbsko dopada.

Wagobunda - zdecydowanie sprawdź prywatnie. Nie ma co czekać. Za dużo stresu. Choć nie jestem za zbyt częstym usg, to w tym przypadku lepiej sprawdzić. Obejrzałam i przeczytałam ostatnio conieco i mam wątpliwości, czy nie jesteśmy oszukiwane.

Ja dziś spałam pod dwoma kołdrami i z termoforem i wcale się nie wygrzałam. Leci z nosa, kręci i kicham jak opętana. Ale mężuś pojechał po wołowinkę i będzie zdrowotny rosołek. Mniam!

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom

Gina co masz na myśli przez oszukiwane?
Ja uważam ze wszystko zależy od lekarza. Moja znajoma miała niby dobrego jak się później okazało pełno spraw sądowych miał właśnie przez choroby i złe wykonane badania. Nawet moczu nie badali bo oszczędzali! A zamiast prezerwatywy na usg podochwowr to obcięte palce z rękawiczki. I wyobraźcie sobie ze dalej ma pacjetki. Ale tak niestety za granica. Polascy ginekolodzy to wszystkie chcą chodzić a taki lekarz ze szok!
Lekarza poznasz jak naprawdę jest coś nie tak. Moja gin niby dobra a nie wykryła mojej znajomej naczynek na łożysku!! Także ja nie ufam nie ufam i tyle. Chodzę do paru taka prawda. Jeden prowadzący a prenatalne w 13 tc inny typowo od diagnostyki to samo z połówkowym usg.
Jak płeć złe określają to już nic mnie nie zdziwi...


7u229jcg4s0byzyg.png
 
Ja kupiłam sobie w aptece syrop dla kobiet w ciąży P-renatalen musiałam tak zapisać,bo cenzura.Po tym syropie szybko mi przeszło.Można też domowymi sposobami ,ale ja mam cukrzycę więc miód dopada.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
Spoko miód odpada, ale czosnek, imbir, cebulę i naturalne soki to chyba można przy cukrzycy? Bo się nie orientuję. Skład tego syropu to właśnie rzekomo naturalne składniki. Ale to farmaceutyk i ja bym po niego nie siegnęła nawet w ostateczności. Przeziębienie wyleczysz domowymi specyfikami i wyleżysz, a dla dobra dzidziusia lepiej nie łykać świństwa z apteki. No, chyba że to już nie jest przeziębienie, to obowiązkowo do lekarza i jak trzeba to i antybiotyk. Jak mus to mus!

I wiecie co? Przestałam brać też witaminowe suplementy. Brałam kwas foliowy i przez miesiąc witaminy, ale tylko dlatego, że dostałam je w prezencie. Nasza dieta, to nie dieta naszych mam z komuny, gdzie o urozmaicone posiłki było trudno... a prawda jest taka, że wchłanialność tych witamin sztucznych pozostawia wiele do życzenia. Niestety. A mało nie kosztują, bo te "dobre" to ok. 50 zł. Ja wolę za tę kasę kupić dobrą rybkę i rozmaite warzywa, orzechy i inne produkty bogate w minerały. A nie dać zarabiać koncernom farmacetycznym. Organizm szybciej absorbuje to, co naturalne. Kiedyś suplementów nie było, a nasze mamy i babcie zdrowe dzieci rodziły. Oczywiście nie neguję Was, jeśli takie witaminy bierzecie. To indywidualne podejście[emoji4] zastanawiam się jedynie nad suplementacją witaminy D.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak, akurat miałam nieszczęście tego dnia że była tylko ta lekarka, a ona nie daje antybiotyków w ciąży...
Wogóle nie chciałam iść ale mama mnie zmusiła. W sumie tylko potwierdziłam diagnozę którą i tak sama znałam bo czułam jak mi się ropa leje do gardła.

Identyczną sytuację miałam w poprzedniej ciąży.

W sumie jeszcze trochę czuję gulę w gardle. Może przejdę się na kontrolę? Jutro mija tydzień.

Ja na wszelkie bakteryjne choroby reaguje wysoką gorączką 2 dni po 40st a potem mi przechodzi, czy wezmę leki czy nie to wygląda tak samo.

Mleka nie piłam jakoś bardzo dużo, tyle żeby miód rozpuścić w ciepłym, bo od samego mnie mdli. To lepiej było z wodą?

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom

Infekcje bakteryjne się leczy antybiotykami. Sama jestem przeciwniczką antybiotyków i unikam jak tylko mogę, ale w tym roku w marcu miałam ciężką anginę, którą przechodziłam i trafiłam do lekarza z silnymi bólami głowy. Skończyło się na straszeniu szpitalem, zapaleniem opon mózgowych i dwutygodniowym L4. Zawsze warto zrobić CRP, kosztuje kilka złotych, a lekarz widzi czy infekcja ma podłoże wirusowe czy bakteryjne i nie da bezpodstawnie antybiotyku. Nieleczone infekcje bakteryjene bardzo źle wpływają m. in. na serce.

Neki - w ciąży zespół cieśni jest spowodowany obrzękami i wodą zatrzymaną w organiźmie. W necie jest mnóstwo artykułów, też nie sądziłam, że może to dotyczyć ciężarnych.

Verq - odnośnie witaminy c, to zamiast suplementacji wolę zdecydowanie naturalne kiszonki: ogórki i kapustę. Ciężko przedawkować a i zdrowiej. I podejrzewam, że z wchłanianiem też lepiej. I wodą z ogórków też nie pogardzę. Ja mam swoje przetwory. A jam ktoś nie ma, to niech uważa co kupuje, bo to co w sklepach, to przeważnie kapusta i ogórki kwaszone, a nie kiszone. Może babcia albo ciocia ma w piwnicy to warto wyprosić bezcenny słoik jak choróbsko dopada.

Wagobunda - zdecydowanie sprawdź prywatnie. Nie ma co czekać. Za dużo stresu. Choć nie jestem za zbyt częstym usg, to w tym przypadku lepiej sprawdzić. Obejrzałam i przeczytałam ostatnio conieco i mam wątpliwości, czy nie jesteśmy oszukiwane.

Ja dziś spałam pod dwoma kołdrami i z termoforem i wcale się nie wygrzałam. Leci z nosa, kręci i kicham jak opętana. Ale mężuś pojechał po wołowinkę i będzie zdrowotny rosołek. Mniam!

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom

@Gina86 jasne, że lepiej naturalna, ale bardzo trudno dostarczyć taką ilość z samego pożywienia, a w stanach osłabienia przy przeziębieniu potrzebujemy jej bardzo dużo i warto się wspomóc dodatkowo, zwłaszcza, ze 2 gramy to tak naprawdę profilaktyka i nie jest to dużo.
 
Do góry