reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Hej dziewczynki. Ja wizyte mam 28go i mam nadzieje ze bobas pokaze co tam ma miedzy nozkami. Tez przedtem spalam na brzuchu ale teraz spie z rogalem i dajemy radę. Dziewczyny wam tez napina sie czasem brzuch w dole? Mam tak kilka razy w ciągu dnia. Zaczelam już kompletowac wyprawkę. Co do wozka twz ogladaman anexa ale w realu jakos mnie nie zachwycil. Poki co jestem przy bebetto bresso premium ale do kwietnia moge przypadkiem zdaboe zmienic woec poki co wstrzymuje sie z zanawianiem. Babka polecala w sklepie jedo bo wogole nie psuja się.
od paru dni czuje czasami jakbym kamien w macicy miala,po paru chwilach uczuia mija i powtarza sie 2-3razy w ciagu dnia... A jak u was z ruchami ? ja pierwsze poczulam ponad tydzien temu i zauwazylam ze jednego dnia sa bardzo aktywne a kolejnego ptawie w ogole ich nie ma.... czy to normalne?
 
reklama
od paru dni czuje czasami jakbym kamien w macicy miala,po paru chwilach uczuia mija i powtarza sie 2-3razy w ciagu dnia... A jak u was z ruchami ? ja pierwsze poczulam ponad tydzien temu i zauwazylam ze jednego dnia sa bardzo aktywne a kolejnego ptawie w ogole ich nie ma.... czy to normalne?
Taki kamień w macicy to skurcze.
Regularne ruchy powinny być kontrolowane dopiero od ok. 28 tc (3trymestr) wcześniej mogą być one jednego dnia bardziej intensywne a drugiego mniej bo dziecko ma sporo miejsca i niektóre kopniaki moga byc tlumione prze wody i łożysko

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Hej dziewczynki. Ja wizyte mam 28go i mam nadzieje ze bobas pokaze co tam ma miedzy nozkami. Tez przedtem spalam na brzuchu ale teraz spie z rogalem i dajemy radę. Dziewczyny wam tez napina sie czasem brzuch w dole? Mam tak kilka razy w ciągu dnia. Zaczelam już kompletowac wyprawkę. Co do wozka twz ogladaman anexa ale w realu jakos mnie nie zachwycil. Poki co jestem przy bebetto bresso premium ale do kwietnia moge przypadkiem zdaboe zmienic woec poki co wstrzymuje sie z zanawianiem. Babka polecala w sklepie jedo bo wogole nie psuja się.

Mi też tak brzuch twardnieje na kilka sekund, najczęściej wieczorem jak leżę.
Co do wyprawki ja kupiłam ostatnio on-line body z C&A i polecam. 3 sztuki kosztują 29,90 i są wykonane z bawełny bio, dobrej jakości. W ogóle C&A ma ładne rzeczy dla niemowląt w logicznych cenach :)

Tak poza tym chciałam Wam jeszcze polecić szkolenie na które się wybieram z racji zawodu (jestem dietetykiem), ale tematyka przyda się każdej mamie: żywienie kobiet w ciąży i dzieci.
Ja akurat wybieram się w Krakowie, szkolenie dopiero w marcu, ale może kogoś zainteresuje ;)
Prowadzone jest przez topowych specjalistów więc z czystym sumieniem mogę Wam je polecić.
Link do: ZKD – 11.03.2018 – Kraków – Mauricz.com
 
Ostatnia edycja:
Umnie tez pojawiaja sie twardnienia od dwoch dni. A ruchy czulam juz od 18 tyg obecnie zaczelam 21 tydz jutro mam wizyte i zobaczymy czy po ostatniej wizycir płec sie nie zmienila :) co do wozeczka to my wybralismy adbor marsel
 
Umnie tez pojawiaja sie twardnienia od dwoch dni. A ruchy czulam juz od 18 tyg obecnie zaczelam 21 tydz jutro mam wizyte i zobaczymy czy po ostatniej wizycir płec sie nie zmienila :) co do wozeczka to my wybralismy adbor marsel
Twardnienia sa normalne jesli nie występują w częstotliwości 10/2h. Ja zaczęłam 20tc i wizyte mam za dwa tygodnie dopiero[emoji37]
A wozek mam abdor zipp

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Twardnienia sa normalne jesli nie występują w częstotliwości 10/2h. Ja zaczęłam 20tc i wizyte mam za dwa tygodnie dopiero[emoji37]
A wozek mam abdor zipp

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017


To mnie teraz troche wystraszylas.... ja bylam przekpnana ze te twardnienia to efekt malenstwa ktore sie rozpycha. Mam je dosyc czesto i teraz niewiem czy to skurcze czy faktycznie dzidzia
 
To mnie teraz troche wystraszylas.... ja bylam przekpnana ze te twardnienia to efekt malenstwa ktore sie rozpycha. Mam je dosyc czesto i teraz niewiem czy to skurcze czy faktycznie dzidzia

nie stresuj się to prawdopodobnie skurcze Braxtona-Hicksa, o których już pisałam kiedyś i na tym etapie się mniej wiecej zaczynają ;)
 
Co nie zmienia faktu że jeśli występują w częstotliwości 10skurczy w ciagu 2h jest niebezpieczne

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

W żadnym momencie tego nie negowałam, ale nie ma potrzeby też nikogo straszyć i pisać o skurczach nie podając więcej szczegółów. Każda z nas mając niepokojące objawy, a takimi są częste skurcze chyba jest na tyle świadoma, że skonsultuje się z lekarzem.
 
reklama
W żadnym momencie tego nie negowałam, ale nie ma potrzeby też nikogo straszyć i pisać o skurczach nie podając więcej szczegółów. Każda z nas mając niepokojące objawy, a takimi są częste skurcze chyba jest na tyle świadoma, że skonsultuje się z lekarzem.
Nikogo nie strasze. Napisalam ze twardnienia sa normalne, jesli... a nie wyskoczylam od razu ze to zle. Jestem zdania ze lepiej kogos wyczulic, niz powiedzieć nie martw sie...

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Do góry