reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Puchy na forum!
U nas zębów niet, ale ze starszym czekałam na pierwszego do 14 m.ż. Zresztą miesiąc temu wyszedł mu dopiero ostatni ząb :sorry2: także nam niespieszno.
Za to do dupy z alergią młodej, na pewno uczula jabłko i morela. Mój i jej jadłospis to jakieś 7 pozycji łącznie. :baffled: czasami mam dość :no:
 
reklama
Rety! U nas 3 głupie drzemki. Czemu głupie? Bo dwie po pół godziny maxa (czemu ona tylko tyle śpi!!?), jedna, środkowa, dłużej, bo biorę ją do nosidełka (manduka) i tak śpi, inaczej też by było pół godziny. Moja po 2 godzinach aktywności jest padnięta, tylko wieczorem wytrzymuje przed nocą 3-4 h.
Wieczorem budzi się za to 2-5 razy, zanim ja i mąż pójdziemy spać :dry::confused:
 
Ja za radą dziewczyn zaczęłam wprowadzać coraz więcej rzeczy w jadłospis i jem już wszystko no unikam grzybów i kwaśnych rzeczy oraz nadmiernie ostrych nie widzę żadnych uczuleń na szczęście. Tylko tak bym chciała żeby przespała noce te zęby mnie dobijają. No i ostatnio bardzo chce jeść w nocy i wisi na cycku no jakaś masakra.
 
Cześć :-)
Moja Ala śpi w ciągu dnia 2-3* po 1h na noc zasypia o 22 i śpi do rana około 7-8 :-) czasami w nocy się przebudza ale zazwyczaj wystarcza smoczek i dalej śpi :tak:
do tego mamy 4 ząbki, które wyszły prawie wszystkie na raz ;-) raczkuje, wstaje, ładnie siedzi a ostatnio zaczyna robić kosi, kosi i pa pa :-D
 
bakteria - a spisujesz sobie ile dziecko śpi na dobę? bo jakwięcej niż 15 godzin, to może warto zlikwidować tę jedną dzienną drzemkę (wtedy pozostałe dwie teoretycznie powinny być nieco dłuższe)? U nasjak jedna odpadła, to śpi w nocy 11-12 godzin (z 1 lub 2 przerwami, jak ząbkujeto czasem więcej)
anrezam - u mnie podobnie, wczoraj w nocy nie mogłam oderwaćglonojadka. Wyssał oba cyca, co mu się w nocy rzadko zdarza:-D.
 
z drzemkami u nas różnie, najcześciej dwie od 30 minut do 1 godziny o ile nic mu nie dolega.
wczoraj byliśmy z dwójką u pediatry i ...? OLEK ma znowu zapalenie ucha. nie ma gorączki. miał katar okropny i zaropiałe oczka, Dość dużo marudził, co 12 h dawałam paracetamol bo wizyte dopiero na wczoraj mieliśmy. i do wczoraj zdążyło się rozwinąć zapalenie :-( źle, bo drugi raz to samo ucho. Po nowym roku ide z nim do laryngologa.
 
pscółka, mała śpi łącznie ok. 13-14 godzin na dobę. Nie da się za Chiny wyciąć jednej drzemki, bo ona 2 h po każdej pobudce (nawet jakby drzemka trwała 2 h) jest nieżywa! No i niestety nawet padnięta (gdy czasami pójdzie spać np. po 3 h) śpi max 30 minut w łóżeczku. Na razie muszę przeczekać :no:
 
reklama
Bakteria – myślę, że wpadliście w błędne koło. Ja teraz trochę poczytałam o usypianiu, bo szukam dobrej metody i wpadło mi w oko info, że minimalna, optymalna długość drzemki, która zawiera wszystkie fazy snu (czyli taka która regeneruje) to 60 min, więc pewnie dlatego Twoja Mała jest taka padnięta. A błędne koło, bo im dziecko bardziej zmęczone tym gorzej zasypia i krócej śpi. Spróbuj może jak Mała wybudza się po tych 30 min jeszcze ją uspokoić i może dłużej pośpi. U nas czasem wystarczy dać smoczek, czasem jeszcze pogłaskam po buzi, a czasem wezmę na ręce i kilka minut polulam. Oczywiście nie zawsze się udaje, ale próbuję za każdym razem.

Szymek nam się dwa dni z rzędu niemiłosiernie popłakał i ma chrypę. Czy to się kwalifikuje na lekarza? Co z tym można zrobić, żeby przeszło?
 
Do góry