reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

dominiczka nie wiem czy ty juz pisałas jaki ty masz fotelik? i tak prosze o powtórzenie
duze dzieci jakos te nogi pozginaja a moja tak je do góry wystawiła na sztywno ze sprawiaja wrazenie ze sie połamia zreszta ja mam badziewny ten fotelik strasznie colletto wydaje mi sie ze oni juz nie produkuja ich nawet tylko dodaja do zestawu maxi cosi
 
reklama
Ja tez rozglądam się za fotelikiem moja kuzynka bardzo poleca coletto santino only byłam zobaczyć i w sumie chyba się na niego zdecyduję. On jako jedyny przeszedł testy na youtube z tych co oglądałam i znalazłam go już po 317zł
 
Zozzolka Teraz dla młodego mam Jane Strata, a na później mam po córce Maxi Cosi Priori Xp, co prawda chciałabym inny, jakiś lepszy z isofixem albo taki tyłem do kierunku jazdy ale mąż mi nie pozwala bo to jednak dodatkowa kasa, której teraz za dużo nie mamy.

Anka jak dobrze poszukasz to kupisz fotelik z testami w okolicach tych 300zł, teraz akurat nie pamietam które to były...skad się znam? ja się wcale dobrze nie znam:blink:mam tylko podstawową zaczytaną wiedzę ;-) od 1 ciąży akcesoria dla dzieci to mój konik, szczególnie foteliki i wózki. Jak byłam w 1 ciaży to od 23tc leżałam i net był moim przyjacielem wiec z nudów czytałam różne artykuły i oglądałam różne rzeczy i tak się troszkę wyedukowałam :-)

Anezram a jakie te testy przeszedł ten fotelik?
 
heja

dominiczka a co z ramionkami w foteliku? Jak ramionka są znacznie powyżej ujścia górnych pasów?
Pytam, bo tak miałam przy Gosi i zmieniliśmy fotelik mc city ma romera king plusa ok. 10 m-ca. tedy był maj i cienkie ubranka. Teraz z Bartkiem też się szykuję na zmianę fotelika w tych okolicach, albo nawet wcześniej, bo grubiej poubierany. Już nawet nasze nosidło obiecałam kuzynce, która rodzi w połowie lutego.
U Gosi było tak, że jeszcze głowa nie wystawała (była chyba na styk), ale pasy ciągnęły ramiona w dół. Jak przeskoczyła do większego fotelika, to regulowany zagłówek od razu poszedł na połowę wysokości, w ogóle nie używaliśmy tej najniższej opcji, mimo, że dziecko 10 m-czne. Ech, dylematy z tymi fotelikami.

Kruczka zdrówka dla maluszka. U mojej sąsiadki dzieciaki przechodziły ospę, 4 letnia dziewczynka darła się jak opętana, a chłopczyk w wieku naszychhyba, że to zniósł tą ospę dużo lepiej. No chyba, że to chłopaki takie dzielne...


u nas gluten w zupkach, własnej produkcji. Daję ok. 1 łyżeczki manny na porcję zupki. Teraz po 2 m-cach daję mannę do dwóch zupek, więc i porcja dzienna glutenu większa. Ostatnio sypię na oko. Jedną je z mięskiem, drugą robię warzywną. No i pekluje w słoiczki, bo już za dużo tego na codzienne gotowanie. Ale robię tak na góra 5 dni.
No i zaczęłam część oddzielać i dziabać widecem, żeby były grudki.

A czy wy jeszcze gotujecie mięsko oddzielnie Bo ja już zastanawiam się, czy nie wrzucić do gotowania z warzywkami.
 
Nef wg teorii fotelik zmieniamy jak 1. dziecko przekroczy wagę 13kg, 2. jak głowa wystaje nad górną krawędź, 3. pasy nie dają się zapiąć.
A to w waszym foteliku nie ma regulacji wysokości tych pasów?
Moja Zosia przesiadła się do wiekszego fotelika też jak miała 10 m-cy bo głowa zaczęła jej wystawać. Franek podejrzewam, ze pojeździ jeszcze też max 3 m-ce bo jest jeszcze wiekszy jak Zośka:sorry2:

Anka na szybko znalazłam na necie Graco Coast za 380zł albo na allegro Chicco Key1 xpace za 420zł , a pamietam ze kiedys sprawdzałam ze Nania jest w dobrych cenach (poniżej 300zł) i ma 3*. Maxi Cosi Priori SPS kosztuje coś ok 400zł

aaaa i spojrzałam na testy fotelików z grupy 9-25 i jestem w szoku że fotelik npr. Britax Max-way który ma 4* za bezpieczeństwo dostał ogólną notę 2!-(w wyniku pewnie utrudnionego wg niektórych monatżu tyłem do kierunku jazdy, a przecież nie wpinamy i wypinamy takiego fotelika codziennie). Także polecam patrząc na oceny w tabeli patrzeć nie tylko na ogólną ocenę a głównie na ocenę za bezpieczeństwo!
 
Ostatnia edycja:
hej, wróciliśmy od rodzinki, cały tydzień byliście, a stresu co niemiara, bo się auto popsuło, a do tego ząbkowanie :-(
dominiczka Twoja wiedza jest nieoceniona ;-) też zaczęłam się wgłębiać w temat fotelików, no i poważnie myślę o takim foteliku tyłem, ale w sumie jeszcze się nie przekonałam do tego pomysłu... ;-)
Nef ja tylko przez jakieś 3-4tygodnie gotowałam oddzielnie mięso, teraz jade wszystko razem ;-)i nic się nie dzieje. a wogóle nie mam pojęcia czemu ma służyć to zalecenie o gotowaniu mięsa oddzielnie ;-)
izik nie zniechęcaj się do gotowania, w końcu i Twoje jedzonko Emi polubi ;-)

Miłego wieczoru ;-)
 
dominiczka a cos fajnego w okolicach 600zł może byś cos wypatrzyłą dla mnie miałąbym problem z głowy bo dla mnie to kosmos
bo musze go zmienic i tak i tak bo oprucz nuzek ledwo w kurtce zimowej ja wbiłąm w ten fotelik i moje dziecko nie wiedzialo o co halo pozostałą bez ruchu w nim nawet głowki nie obruciła wygladało to masakrycznie dla mnie az serce mi sie kraje bo sama nienawidze ścisku pewno bym wrzeszczałą wniebogłosy w nim
 
Zozzolka za 600zł to juz jest wiekszy wybór. Ale chcesz fotelik 9-18, 9-25 czy 9-36? z isofixem czy bez? montowany przodem czy tyłem do kierunku jazdy? (tyłem to chyba w ok. 1000złsą ale nie wiem dokładnie, nie mam cennika w głowie niestety ;-) ) ja osobiście jestem za 9-18 a później 15-36 bo uważam ze są lepiej dostosowane do dziecka w danym wieku, ale każdy robi jak uważa ;-)

Poza tym i tak musisz się wybrać do jakiegoś sklepu a najlepiej kilku i POPRZYMIERZAĆ młodą do kilku fotelików bo np. ja wtedy wybrałam dla Zośki Romera King plusa a ona nie chciała w nim siedzieć, sama wybrała MC Priori

Dzięki dziewczyny ale aż mi głupio bo ja naprawdę mam podstawową zaczytaną z netu wiedzę:zawstydzona/y:

Zozzolka z kat. 9-18kg bez isofixa MC Priori XP, MC Tobi, Romer King Plus,Chicco X-pace, Concord Trimax, Graco Coast, Chicco Key1, MC Rubi.
z isofixem MC Priori fix, Romer duo plus isofix
9-36 britax evola1-2-3, chicco neptun, graco nautilus, recaro young sport, STM Storchenmuehle starlight SP.
 
Ostatnia edycja:
reklama
dominiczka u Gosi główka była na styk, a wyjście pasów znacznie poniżej ramion i to na najwyższym ustawieniu. Ale widze, że [przesiadka była podobnie jak u was - ok. 10 m-ca. A 13 kg to Gosia teraz ledwo przekroczyła - ma 3 lata i 4 m-ce:-D

margot
bo mięso wydziela jakieś pektyny czy coś, co jest czasami uczulające. Mój kuzyn (teraz koń 23 letni) miał na to uczulenie - teraz je normalnie mięso. Poza tym, skoro drób jest tak namiętnie karmiony antybiotykami, myślę, że dobrze chociaż zagotować mięsko i odlać pierwszą wodę. Tak chyba będę teraz robić, bo to oddzielne gotowanie jest bardziej kłopotliwe.
 
Do góry